• yeni nesil rapçi.

muhtemelen 92-93 doğumlu. "sisteme karşı tepki" felsefesi üzerinden tanımlanan rap kültürüne paralel bir tarzı var. bu açıdan gerçek rap kültürü hakkında fikir sahibi olmak isteyenlerin dinleyebileceği birisi.

http://www.youtube.com/…glyfghd81aasya5ccgwno9vfcq_

gencecik çocuklar annelerin vatanlarına bagışıdır
    bi kaç ay sonra aynı yerde gör yavrunun naaşını
    benim peygamberim bi hurmayla akşam eder
    başbakanınsa begenmez 20 milyar maaşını.

atam gençliginin düşmanı çok hemde bu kez dahilidir
    bedhahlar neslimin dilindeki zahiri
    bir geyik para sex ve güç isterken hepsi
    benim kalbim filistinli bir çocugun bombalanan sahilidir.
  • kendisi rapçiler tarafından iyi bilinen ama rap dinleyicisi tarafından kulak arkası edilen bir rapçidir. uzun zamandır dinlerim, iyisiyle kötüsüyle genelde hoş ve chill vibeler veren bir müzisyendir. her şarkısında rap yapmaz bazılarında sadece hoş bir melodi dinlersiniz. yağmurlu havada sahilde kulaklığımla dinlerken çok keyif alırım bu adamın yaptığı müzikten. o da benim gibi dinleyicilere hitap ettiğini biliyor olacak ki bir albümüne kulaklık müziği ismini vermiştir. eskiden dindar bir insanken sonradan dininden vazgeçip ateist olmuştur. şarkılarında allahın varlığını sık sık sorgular. hükümeti eleştirir. lirikaliteye önem verir. isyan eder.

t: full + full rapçi
  • protest müziğin hakkını veren gerçekten sağlam yazan bir rapçi.

mahlasının hakkını ciddi anlamda veriyor.4-5 yıldır dinliyorum ilk amatör kayıtları dahil şu sıralar stüdyo kurarak albüm falan çıkartacağını söylüyor hakkında hayırlısı olsun umarım albüm kaygısıyla sivri dilini törpülemez.
  • bir profesyonel tarafından desteğe ihtiyacı var. altyapıda ve nakaratlarda çok amatör kalıyor ve sanki daha sert olmalı.
  • "çare var" isimli eşlik ettiği şarkısı dinlemeye değer isim. sözleri sivri güzel ama yetmez daha sivri olmalı.

düzenleme: fark ettim de çok iyi sample seçiyor arkadaş. müziğe önem gösteriyor, ülkemizdeki rapçilerde ne yazık ki pek rastlanmayan bir önem bu. yıllarca freebeat.com'da muhtaç kaldı mc'ler.
  • "özetle ben kiracı çocuğuyum ve
    evren bir duvar yüzlerce poster asmak istediğim..."
  • dostum yaptigin muzik asiri iyi.
  • bir çeşit madrabaz. yani şiir yazıyormuş gibi yapan. yazdıklarının şiir olduğuna herkesi inandıran. bu şiirbazlar sonunda kendilerini şair sanırlar ve esas tehlike odan sonra oluşur.
  • underrated
  • genellikle protest işler yapan değerli rap sanatçısı. bir imam ve bir fahişe dinlenmeye değerdir.
hesabın var mı? giriş yap