• her gani müjde dizisi gibi bir adet (1) belma canciğer içerir.
  • çok güzel bir şebnem ferah şarkısıdır. geçmişi sorgulatır. vurucudur. candır. ciğerdir. hakkında sayfalarca övgü yazabilirim ama bu başlığa uğrama sebebim bu değil. üzerinden kaç yıl geçti, kimse sözlerini yazmamış lan! şaşkınlıklar içerisindeyim.

ekşi sözlük ahalisi için geliyor:

gücün var mı sevgilim
    derin sularda inci tanesi aramaya
    cesaretin kaldıysa
    hâlâ benle aşktan konuşmaya

söyle canım sevgilim
    hayat bize oyun oynuyor olabilir mi
    yorgun gibi bir hâlin var
    duyguların karışık olabilir mi

sil baştan başlamak gerek bazen
    hayatı sıfırlamak
    sil baştan sevmek gerek bazen
    her şeyi unutmak

sanki bugün son günmüş gibi
    dolu dolu yaşamak istiyorum ben
    her ne çıkarsa yoluma
    selam verip yürümek istiyorum ben

sil baştan başlamak gerek bazen
    hayatı sıfırlamak
    sil baştan sevmek gerek bazen
    her şeyi unutmak
  • bangır bangır "gani müjde yazdı beni izlemeyin!" diye bağıran dizi. karısı rol yapsın diye dizi yapıyo adam.

bi de bi sıkıl arkadaş lise muhabbetinden.
  • "do you have the strength, my love
    to search for pearls in deep waters?
    if you have any courage left
    to speak to me of love

tell me, my dear love
    could the life be playing a trick on us?
    you look like tired
    could your feelings be confused?

sometimes one needs to start from scratch
    to reset her life
    sometimes one needs to love from scratch
    to forget everything

as if today is the last day
    i want to live to the fullest
    whatever comes on my way
    i want to greet it and walk on

sometimes one needs to start from scratch
    to reset her life
    sometimes one needs to love from scratch
    to forget everything"

(çeviri: tsan chan)
  • allah belanızı vermesin jahslkjdahslkjahslkjahsas

senariste salladık bilmeden ama karısını görür görmez arattım, yoksa diye...

ve evet gani müjde'nin işiymiş ahahahaahahahahaahahahaha.

abicim, kendine genç nesil bir asistan bul artık uyarsın seni ne bu böyle lan ahahahahaahahahahaha bütün konuşmalar gani müjde gani müjde diye bağırıyor. bir insan kahpe bizans'tan buraya kadar nasıl düşer lan? serbest düşme yemin ederim, sürtünmesiz ortamda.
  • 30'larin henüz başındaki murat dalkilic ve dilara gönder'in 40'li yaslarının sonlarına merdiven dayamis tuna orhan ve emre kinay ile sınıf arkadaşı oldukları mantıksızlığına dayanan bir cast'a sahip dizi. ne diyeyim? gani mujde'nin elinden çıkan diger dizilerde oldugu gibi, eşi belma canciger de kadroda yer almaktadır. hadi oyuncu secimindeki mantıksızlığı geçtim de, gözlüklü, sivilceli, telli, yağlı ve dağınık sacli kızı, asık oldugu kankasına begendirmek icin, dilara gonder'in (karakterlerin isimlerini bilmiyorum) bir gecede güzelleştirmesine ne demeli? tamam gözlük çıkar (gece vakti lens bulmak cok kolay zaten), makyajla sivilceler gizlenir, saç yıkanır ve maşalanır, bunlar gayet mantıklı, ama dislerdeki teller bir gecede nereye kaybolur? hadi terpetenle söktün diyelim telleri de, oeh, o metal braketlerin üzerine yapıştırıldıgı maddeyi nasıl çıkarttın be kızım? spatula mi kullandın? dişçiye gitmiş olması mümkün degil, zira kız sabah kahvaltıya iniyor ve o saatte hicbir dişçi is yapmıyor malesef. tüm bunları geçtim, kızın tedavisi bir hic uğruna yarım kaldı. iste ben en cok buna üzülüyorum.:(
  • tv ile pek aram yok. benim hatun oyuncu kadrosunda yer aldı diye bi bakayım dedim ama bu dizide hiçbir şey katlanılacak gibi değil.

evet gani müjde'yim.
  • gaza getiren şebnem ferah şarkısı.

şeytan diyor ki;

"al başını git."

nereye?

"kimselerin seni tanımadığı bir yerlere.."

çok seviyor olsan da, her şeyi geride bırak; işini, evini, evindekileri.. hatta tüm kişisel eşyalarını. bırak. "ben bi sigara alıp geleceğim." de, çek kapıyı. ne ardına bak; ne başını eğ.

"git" diyor şeytan. kulağıma fısır fısır anlatıyor;

"belki gideceğin yerdedir yıllardır peşine düşüp aradığın huzur? belki gerçek inciyi bulabilmek için hiç dalmadığın denizlerde dalıp, "o" istiridyeyi aramalısın? hem ne kaybedeceksin ki? şimdikinden daha kötü olabilir mi?..."

"sil, hadi baştan." diyor şeytan; bir şey tutuyor beni olduğum yerde; ne bilmiyorum, gidemiyorum.. duruyorum.
  • artik biktiran sarkidir ne yazik ki. ne cok hayatinin icine sicip batiran insan varmis, kardesim. her yerde durmadan calar. hele komsular loop'a filan almissa bittiginizin resmidir. 22'ye kadar saydim, az sonra pompaliyi alip kapilarina dayaniyorum.
hesabın var mı? giriş yap