şükela:  tümü | bugün
 • kocaeli üniversitesi felsefe bölümünden bir doçent doktormuş."isyankar ruh" adında çok güzel bir kitabı bulunmakta.kitap pek çok kısa özlü cümlelerden oluşmakta,şöyle ki:
  -en sadık okurum anamdı.bir kuran okurdu birde beni.ağabeyim söyledi:ne kuranı, ne de beni anladı.
  -biram sakalıma dökülüyor,o kadar güzelki kadınlar,ilkelerim sarsılıyor
  -değil mi ki beni siz çevreliyorsunuz,çevre kirliliği konusunda haklısınız.
 • 1961 yılında erzurum'da doğan, istanbul üniversitesi felsefe bölümünde mezun olup aynı bölümde doktorasını tamamlayan öğretim üyesi. 2009 yılı itibaryla kocaeli üniversitesi felsefe bölümü başkanlığını, felsefelogos dergisi genel yayın yönetmenliğini ve fesatoder'in başkanlığını yürütmektedir.

  kitapları şunlardır:

  tanıklarda sokrates
  ideoloji kuramları
  isyankâr ruh
  ırkçılık
  ideoloji kuramları
 • halil berktay'la didişiyor. (bkz: #19514922)
 • marksizm günleri'nde 20 mayıs cuma günü saat 13:00'te "ırkçılığın marksist eleştirisi" başlıklı toplantıda konuşacak.

  http://marksizmgunleri.org/node/19
  http://marksizmgunleri.org/marksizmgunleri.pdf
  http://www.marksist.org/…mayista-taksim-hill-otelde
 • onur hamzaoğlu'nu bilir misiniz? kendisi dilovası'ndaki kanser vakaları ile ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle akp'li kocaeli büyükşehir belediye başkanı tarafından "şarlatanlık" ile itham edildi. karaosmanoğlu'na açtığı hakaret davası sürmekte. (bkz: onur hamzaoğlu)

  karaosmanoğlu da hamzaoğlu hakkında "halkta korku ve panik yaratıyor" gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. savcılık "görevsizlik" kararı vererek dosyayı kocaeli üniversitesi rektörlüğü'ne iletti. rektörlük "etik kurulu"ndan görüş istedi ve kurul da hamzaoğlu'nun çalışmasında "bilimsel özensizlik" olduğuna kanaat getirdi.

  bu kurulun üyesi sinan özbek'tir.
  sinan özbek ayrıca, felsefe günleri adlı etkinliğin düzenleyicilerinden ve bir biliminsanına "şarlatan" diyen, karaosmanoğlu'nu bu etkinliğin "onur kuruluna" seçtirmiş. özbek aynı zamanda devrimci sosyalist işçi partisi üyesidir.

  şaşırdıysam namerdim!
 • kendisi hocam olurdo bir zamanlar. almanya'da uzun yıllar yaşamış,alman bir karısı var. almanya anılarını anlatır dururdu.
  berlin duvarı yıkılırken şöyle oldu da böyle oldu da.bana da alman derdi.şarabı severdi.2 yıl oldu görmeyeli,özlemişim bak şimdi üniversite anılarım canlandı gözümde
 • marksizm 2012'de, 22 nisan pazar günü, "marks'ın devlet anlayışı" hakkında konuşacak.

  ayrıntılı bilgi: http://www.marksist.org/haberler/6830
 • dindarların sosyalist bir partiye üye olamayacağını, lenin'in ve bolşeviklerin de bunu savunduğunu iddia eden biriyle tartışmasını izlemeyi çok isterdim. hayat bu kadar da acımasız olur mu ya.
 • nisan tezleri adlı köşesiyle her salı marksist.org'da yazacak bundan sonra. bu da ilk yazısı:

  http://www.marksist.org/…ek/9398-insan-olmak-zordur
 • gülüşü sevilesi adam. konuşması, anlattıkları, bakışları. sanki şiir gibi konuşuyor. annesinden bahsediyor ara ara. özlüyor besbelli.