şükela:  tümü | bugün
 • o kadar velete kar$i neden tek kizin ve tek yeti$kinin oldugunu anliyamadigim ufak mavi yaratiklarin cizgi filmi
 • shirinligin makbul sayıldıgı 80 lı yıllara has bır chocuk chızgı fılmı 90 lı yıllarda shırınlık yapmacık olmaya bashladı okuz oldu dava bitti ya da biz buyuduk bılemıcem artık hangisi dogru (bkz: ne dedim ben simdi)
 • komunal hayat yasayan cücelerin anlatıldığı komünizm kokan çizgi film . şirin babanın şapkası bile kızıl . ama şirinenin yerini anlayamadım bu durumda .
 • huysuz sirinin biklemeleri ve a$ci $irinin (obur $irin ya da emin degilim) yaptigi $irin cilekli super kekler vslerin hastasi oldugum cizgi film.
 • bir aralar, gordugu her kirmiziyi komunizm ile e$le$tiren zihniyetin olmadik suclamalar attigi kendi halinde bir cizgi film. bir ak$am yemeginde ilk pecete uzerine cizilen eskizler sonrasinda, isim olarak bile smurf; yani fransizca "$ey" konulan bi$i i$te...
 • (bkz: gargamel)
 • girilen entrylerin coguna yanitlarin bulundugu bir makale mevcut
  http://www.geocities.com/…nema/3117/sociosmurf2.htm
 • zaman yolculugu yaptiklari bolumlerinin baslamasiyla birlikte sogudugum ancak kucukken raksotekten cikan kasetlerini alip buyuk bir zevkle izledigim cizgi film.
 • çocuk yaşımda hayatımın ilk uktesini giymeme sebep olan, sarisin, kiz ve kayirma kavramları arasındaki bağlantıyı keşfe çıktığım yolculuğun başrol oyuncusu olarak şirinler ve aynı konulu 23 nisan piyesi.

  benim aldığım dersler,
  - şirin vatanımız sınırları içinde bir kızın hem kız hem de şirin (ilerleyen yıllarda güzel/seksi/çekici/havalı/popüler/ahınnn) olması için hem sarı hem de uzun saçlı olması gerektiği
  - kumral ve kısa saçlı olmanın ancak ilerleyen yıllarda kısıtlı (çok kısıtlı) çevrelerde prim yapabileceği
  - aklın yolunun sallanmadığı, libido olay yerine varanda zekanın ve kişiliğin bir röfleye kurban gittiği
  şeklinde idi.

  yukarıda herkesin de merak etmiş olduğu üzre şirine'nin onca salak mavi şirin arasında tek kız olmasının sebebi kendisinin ilgi manyagi kadinların ilk ve en güzel örneklerinden biri olmasıdır. (ayrıca anahtar kelime de "salak mavi"dir) "böyle sarışın ve kıçınıza uzanan saçlarla bir tabur erkeği peşinizden koşturabilirsiniz" mesajı taze beyinlere senelerce işlenmiştir, o taze beyinler taze ergenler olduklarında hakikaten bir takım taburları peşlerinden sürüklemiş, maymun etmiş, mavi parmaklarında oynatmış, derin hasarlar vermişlerdir. (esmer ve kumrallar bu sırada çoğunlukla ellerine almışlardır) çok değil bir kaç mevsim ile ilerleyen yıllarda ise sözkonusu hasarlı taburlar sözkonusu esmer ve kumralların eline düşmüş, nicesi florence nightingale muamelesi görmüş, doğruyu bulmuştur.

  gargamel'in bir bildiği varmış, zaten kedisi olan insan sağduyu sahibidir.
 • süper bir müziği olan dayaklık mavi adamların hikayelerinin adeta efsaneleştiği hebeb..
hesabın var mı? giriş yap