şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1975 doğumlu ispanyol koç. şu sıralar bilbao'da takılmakta. önümüzdeki yıllarda adı çok duyulacaktır.
 • çok çok başarılı bir koçtur. 3-4 yıldır takip ediyorum, hücum anlayışı çok varyasyonlu, çalıştırdığı takımlarda savunma hücumun yanına yaklaştığı zaman harika sonuçlar geliyor. guardlarla özellikle playmaker olarak, çok yakın ve topu tamamen oyun kurucuya teslim ediyor. ispanya'da son 10 yıla baktığınızda arka arkaya gelen çok kaliteli guardların olduğunu ve hepsinin oyun kurma, takımı sete yerleştirme ve yönlendirme bilgisinin çok üst düzey olduğunu görebilirsiniz. pedro llompart'la güzel işler yapmıştı umarım barcelona'nın başında görürüz.
 • bu sene baskonia ile harikalar yaratmaya devam ediyor.

  menajerler tarafından en iyi koç sıralamasında da %18 oy alarak 3. sırada kendine yer bulmuş. daha enteresanı aynı ankette izlemesi en keyif veren takım saski baskonia çıkmış.

  niye?
  çünkü saski çok akıcı bir hücum anlayışına sahip. bunda nba patentli oyuncularının etkisi büyük. üstüne çok iyi savunma yapıyorlar. geçiş hücumlarını da mükemmele yakın oynuyorlar. büyük takımlardan sadece cska kendilerini ezerek yendi. final four adaylarımdan birisi benim saski. ilk 4'te bitirirlerse çok yüksek ihtimal f4 yaparlar.

  sonuç itibariyle bu sene eurolig iyi koçlarla iyi takımlarla çok zevkli mücadelelere ev sahipliği yapıyor. obra, blatt, ıtoudis, trınchıerı, laso, bartzokas, sfaıropoulos ve vitaminsiz pascual gerçekten iyi koçlar. bunların içinde en gençlerden ve bence en önü açıklardan birisi sito alonso. obra'nın bir tahtı varsa bu arkadaş oraya oturabilir ileride. zamanla göreceğiz.
 • avrupa'da en beğendiğim koçlardan birisi. bilbao basket ile dikkat çekmişti ve 2016-2017 sezonu öncesi saski baskonia ile 2 yıllık anlaşma imzalamıştı. şu ana kadar harika iş çıkarıyor ve bence baskonia bu sene de final four'un en güçlü adaylarından. bekleyip göreceğiz.
 • 2014 yılında ilerleyen yıllarda adını çok duyarız demişiz. kendisi gelecek sene muhtemelen barcelona'yı yönetecek.
 • geçen sezon baskonia'yı tüm dev rakiplerine karşı kabusa çeviren genç ispanyol coach. bu sene barcelona ile anlaştı ve barcelona'yı yeniden final four'a taşıyacaktır.
 • gün içinde barcelona'nın yeni head coach'u olacak. baskonia'nın başkanı özellikle ligde valencia'ya elenmelerini çok eleştirdi. tabi bunun arkasında ellerinde tutamadıkları alonso'nun yerine gelecek gibi görünen prigioni'ye meşruluk kazandırmaya çalışması var sanırım. bu arada elendikleri valencia çok büyük bir aksilik olmazsa real madrid'i de yenerek şampiyon olacak.

  baskonia'ya gelmeden önce 2 yıl bilboa'da ve 3 yıl gipuzkoa basket'te hocaydı. daha öncesinde de joventut'ta asistan coach'tu yamulmuyorsam.
 • barcelona'da özellikle euroleague'de çok kötü bir performans sergiledi. henüz büyük takım seviyesinde değil ağırlık olarak. ilerleyen dönemde tecrübe ile tekrar büyük takım koltuğu devralacaktır.
 • zdovc ayrıldıktan sonra cedevita'ya geleceği söylenen coach. eğer olursa cedevita'ya seviye atlatabilir. bence kendisi için küçük bir takım ama euroleague'e kısa yoldan ulaşma ihtimali olduğu için tercih edebilir. eurocup'ı almaları zor olsa da adriatic leauge 'i almaları uzak bir ihtimal değil.
 • kariyeri fena şekilde düşüşe geçen koç. 8 resmi maçta aldığı 5 mağlubiyet sonrası cedevita zagrep'ten kovulmuş.