şükela:  tümü | bugün soru sor
  • serefe demek idi sanirim bi de norvecce.amma velakin boyle mi yaziliyor bilmiyorum.evimizee gelen norvecli anders halvorsen isimli sahis ogretmisti.
  • bildigim kadariyla sadece norveclilerin degil, iskandinav milletlerinin genel olarak serefe anlaminda kullandigi bir sozcuk. isveclilerin yalancisiyim, kafatasi anlamina gelen bu sozcugun, eskiden dusmanlarinin kafatasindan icme gelenekleri nedeniyle dile serefe olarak yerlestigini soylemislerdi.
  • (bkz: skal)
  • kuzey (norse) mitolojisinde gökyüzünde güneşi kovalayan dev bir kurt. benzer şekilde ayı kovalayan kardeşi için (bkz: hati)

o zamanki inanışa göre bu kurtlardan bir tanesi ayı veya güneşi yakaladığında güneş veya ay tutulması gerçekleşiyor ve insanlar kurtları korkutup kaçırmak ve ayı/güneşi serbest bırakmak için bağırıp çağırıp, bir şeylere vurarak gürültü yapıyorlarmış.
  • 1994 yılında kurulmuş italyan black metal grubu.
  • bira modeli için: skol.
  • son dönem favori biram.
    siz de benim gibi yemiyor ve paso içiyorsanız. ''ben lager bira içmem'' demiyorsanız ve tuborg gold seviyorsanız, şiddetle öneriyorum.
    şimdi efendim tuborg 7,5 lira. bu arkadaşsa 11,5 lira fakat yarım litre fazla farkla.
    yani 2 tuborga 15 papel verecekseniz bundan alın derim. arjantin bardağınıza koyup nefasetle için.

(bkz: şerefe)
  • antalya kaleiçinde sahne alan bir grup.ben çok başarılı buldum kendilerini. dinlemesi çok zevkli, bunun yanısıra görsel olarak da çok sıcak tipler. umarım daha iyi noktalara gelirler.
  • bir üstteki arkadaşa katılıyorum, antalya "şıtandartlarında" dinlemesi çok keyifli bir grup. solist arkadaşın bakışlar biraz buğulu, sanki kafa sürekli kıyak gibi ama sesi de kendisi de güzel.