• yaklaşık 100 türk üyesi bulunan (http://www.skyscrapercity.com/…wthread.php?t=222435) 20-21. yy mimarisi ve kentselleşme odaklı uluslararası forum. ayrıca uluslararası geyik merkezi.
  • türk forumu hokkabazların eline düşmüş şer yuvası. geyik olur da bu kadar olmaz. mütemadiyen müptelasıyız. *
  • efsane bir forum. wowturkey ile beraber inşaat izleyip çekirdek çitlemek için kullandığım bu forumda eşine rastlanamaz bir geyik vardır. son 1 dk'da rastgele gördüğüm 3 yorum:

- kuzey kore'nin oyunu bunlar
    - tesla coil deği mi bu
    - adamlar coruscant'ı ayağınıza getirmiş, beğenmiyorsunuz
  • sitedeki eski (10 yıllık) türk üyelerin büyük bir çoğunluğunun wowturkey deneyimi bulunduğu site. tabi o zamanlar wow'da ne öyle katı kurallar vardı, ne de akp yandaşı muhafazakar çoktu.
  • izmir içerisinde başladığımız her inşaat konusunda yüzlerce geyiğin döndüğü ve okurken çok eğlendiğimiz platform.
    ayrıca akıllı telefonlar için uygulamaları da bulunmaktadır.
  • burası elit wowturkey gibi bir şey. wowturkey afganistan ise bu site almanya, wowturkey batum ise burası las vegas.
    yalnız sitenin adından dolayı konuların yüzde 90’ı yeni inşaatlarla ilgili. keşke şehircilik ile ilgili wowturkey’den başka forum bulabilsem. arıyorum ama yok. eldeki şartlarda en iyisi burası gene.
  • eskiden arkitera diye bir forum vardı. şimdi çalışıyor mu bilmiyorum.
  • moderatörlerinden biri olduğum; dünya ve türkiye'deki mimari ve inşaat gelişmelerini takip edip tartışabileceğiniz, yeri gelince geyik döndürebileceğiniz, dostluklar kurabileceğiniz harika forumdur.

eskisi kadar geyik döndüren aktif üyelerin olmadığı bir gerçek fakat bu durumun türkiye moderatör ekibiyle bir alakası yok. sohbet edilen, geyik döndürülen aynı zamanda 18+ paylaşımların da yapıldığı meşhur uchi mama başlığı google reklam şartlarına uymadığı için site sahiplerinin kararıyla kaldırılınca insanlar küskünlük yaşadılar ve siteyi eskisi kadar takip etmez oldular. biz de üzüldük ama zaman içerisinde tekrar toparlayabileceğimizi düşünüyoruz.
  • inşaat başlıklarında gezerken içinde kaybolduğum, vaktin nasıl geçtiğini anlamadığım site. dünyadaki bütün büyük projeler ayrı başlıklarda gün gün takip edilip tartışılıyor.
    ayrıca mimari sanat başlıkları da ufkunuzu açacak bilgiler barındırıyor.
  • artılarıyla, eksileriyle vbulletin'den xenforo'ya geçmiştir.
hesabın var mı? giriş yap