şükela:  tümü | bugün
 • japonya'da haftalık yayınlanan ve bleach, one piece ve naruto gibi dünyaca ünlü manga serilerinin de yayınlandığı şounen jump dergisinde yayınlanmaya başlayan, gayet eğlenceli; yemekler, aşçılık ve okul yaşamı üzerine bir manga. an itabarı ile 23 bölümü yayınlandı, ve bu kadar kısa zaman içerisinde bile okuyucu içine çekecek kadar akıcı ve heyecanlı bir konuya sahip.

  konusuna da değinecek olursak, yukihara soma (souma) isimli genç babası ile birlikte günlük yemek yapan bir lokantaya sahiptir. ancak soma'nın babası iş teklifi alarak yurt dışına gider ve lokantayı kapatır. soma'da girilmesi son derece zor, mezun olması ise neredeyse imkansız olan (sadece yüzde 10'luk bir dilimin mezun olabildiği), japonya'daki en kaliteli aşçılık okulu olan jouiçirou'ya girer.
 • ecchi ve komedi ögelerini bolca barındıran cizimleri hos manga. aynı zaman shokugeki no soma olarakta bilinir.
 • insanın karnını fena acıktıran manga.
 • dun itibariyle animesi de baslamis seri. bakuman'i animasyona ceviren studyo yapmakta bunu da.
 • animesi gayet güzel başlamıştır. ulan bir toriko, bir de bu. insan acıkmadan edemiyor. konu yine yemek de olsa toriko'dan çok çok farklı bir seri. klasik shounen havasına çok güzel bir bakış açısı getiren bir seri shokugeki no souma. oturunuz, izleyiniz. daha sonra da mangasına geçersiniz zaten bekleyemeyip.
 • animesi iyi hoş, yemek yapma sahneleri özellikle zevkli ama o yemeği tatma sahneleri yok mu, böyle saçmalık olmaz. ergen erkeklere sevdireceğiz diye yemeği şehvetle-arzuyla tattırmak sadece animenin kalitesini düşürmüş. o sahneleri olmasa 9'luk bir anime idi.
 • 164. chapter'ı ile mangaka sıçma, sıvama ya da bu durgunluğu bir şekilde devam ettirme karar aşamasına gelmiştir, ötesi yok.

  --- spoiler ---

  şöyleki gidip first seat ile soma'nın shokugeki yapması kadar gereksiz bir şey olamaz. zaten anime nakiri'nin babasının gelişiyle tüm dinamiklerini kaybetmeye başlamış, sense gelip bu saçmalıkları uzattıkça uzatıyorsun. hadi diyelim soma kazandı, bu mu yani, zart diye first seat'i mi alacak. diyelim kaybetti, aman aman, anime iğrenç bir hikayeye yol alır, yok nakiri kendini feda eder soma için babasına geri döner falan, saçmalık, benim için mangaya güle güle demek düşer, kapatırım bu seriyi. beraberlik? yahu ne sikime shokugeki yaptırdın o zaman be adam, sırf shino'nun soma hakkında güzellemelerini göstermek ve soma'nın fransız mutfağına olan hakimiyetini pekiştirmek için mi? gereksiz. kim kimi geçmişte düdüklemiş, kim kimi ne yapmış, soma'nın anası necidir ortaya çıksın da artık adam akıllı savaşlarla soma'nın kapışmalarını, yükselişini falan izleyelim işte.
  --- spoiler ---
 • animesi, ikinci sezonuna shokugeki no souma: ni no sara (ikinci tabak) olarak devam etmektedir.

  --- spoiler ---

  hayama akira'nın yapmış olduğu döner kebab ile türk mutfağına ayrıyetten göz kırpmış olan animedir.
  --- spoiler ---
 • tam bir food porn. yalnız bazen o çiğ balıkları zevkle yerlerken bir durup düşünüyorum. mhmm. çok derin düşünceler.
 • as bayrakları, as as as...

  ekleme: benim bu entariyi yazmamdan takribi 10 gün sonra animenin haber olması...