• ay çokötü film, kollarımda kırmızı kırmızı haç şeklinde kabarcıklar çıktı :(
  • tonla saçma sapan filmin arasından parlayan oldukça sürükleyici film. ha klişe mi ? klişe. oyunculuklar inanılmaz mı iyi? değil. hatta felsefesi dahi klişe bu filmin. git gide filmi gömdüm ama yine de keyif alacağınıza inanıyorum.
  • --- spoiler sanki ama bilemedim de ---

siz hiç temeli olmayan gökdelen gördünüz mü. böyle 2 metre yerden yüksekte başlayan. bu öyle bi film.

pisko güçleri olan polise bir seri katilin yakalanmasına yardım eden uzman tiplemesi yabancı değil tamam ama bu herifin olayı nedir. diğer herif de bunun gibiyse neden öyleler. ikiside gelecekten kesitler görüyorsa sebebi nedir _birbirleri ile ne alakası var _ tüm bu sorular havada kalıyor.

( kaldı ki bu tür bir güce tıpatıp benzeyen yeteneğe sahip en az iki karakter geliyor aklıma ki biri 'the men in black 3 'deydi sanırım diğerini de adını hatırlayamadığım bir filmde 'bruce wills' oynuyordu. - ki bu karakter gelecekten kesitler görüyor ve tüm olasılıkları deneyimleyerek en iyisini seçiyordu içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için)

ne diyordum 'hopkins' ustaya laf söyleyen çarpılır ama bu filmin altı boş kalmış. film de havada. (7/10)

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izledigim iyi filmlerden biri. film basindan sonuna kadar oldukca sürükleyici özellikle bu tarz film severler icin. anthony hopkins, colin farrell, jeffrey dean morgan hepsi döktürmüs yine ama basroldeki abla biraz donuk kalmis. oysa bir olivia dunham olsaydi böyle mi olurdu?
  • senaryo pek özgün olmasa da başarılı film. (anthony hopkins'in maktule ya da suç ortamındaki nesnelere dokunarak olayın gerçekleşme şeklini görmesi hannibal'daki will karakterini hatırlatmıştır.)

anthony hopkins mimiksiz oyunculuğun yaşayan efsanesi. mimiksiz, bir rolün hakkı ancak bu kadar verilebilir, bu olay bu adama özgü sanırım.

ayrıca hayalgücümü nasıl tetiklediyse film, rüyamda en sonra kolu gardroptan sarkan bi ceset, ihbar sonucunda bize ulaşan adli tipci emma adlı yabancı kadın ve seri katilin kendisini gördüm.
  • müzikler ve renk kötü, kamera açıları yetersiz, senaryo ise zayıf. ancak oyunculuklar ve konusu fena değil. (anthony hopkins' i ayrı tutuyorum. bu adam kötü oyunculuğu istese bile yapamaz. velev ki yaptı, bunu senaryo gereği isteyerek yaptığını bildiğimiz için bu sefer de "bunu bile ne güzel oynadı" deriz ). kısacası sözlükte abartıldığı kadar iyi değil, ama kendini izlettiriyor. evdeyken ne izleyeyim diye düşünüyorsanız, rahatlıkla bunu seçebilirsiniz. pişman olma ihtimaliniz düşük. 6.6 - 6.7 / 10
  • --- spoiler ---

-tanrı'yı oynayamazsın..

-oynamıyorum,işini düzgün yaptığı sürece.

detaylara girmeden birkaç şey söyleyecek olursak;psişik güçlere sahip iki adamı cinayetler üzerinden tanıyoruz.bir taraf öngörüleriyle olayları çözmeye çalışırken diğer taraf olayların nirengi noktasından kendince mantığa oturttuğu cinayetlerle karşımıza çıkıyor.yaptığı işi bir yerde öyle farklı ifade ediyor ki ikilemde kalıyor insan.anthony hopkins oyunculuğuyla çoşturuyor yine.c.farrell da ondan geri kalmıyor.öngörüye ait kesitlerin filmin tamamına yedirilişi mükemmeldi.hızlı geçişler,kesik kesik görüntüler hepsi dev bir puzzle'ın parçaları gibi.beyin hiç boş durmuyor bir yandan parçalar yerine otururken,bir yandan da bazı şeyleri sorgulatıyor.filmin yaratmak istediği etki de bu zaten.bu arada abbie cornish taş gibi hatunmuş cidden.kısaca izleyin bu filmi pişman olmazsınız..

--- spoiler ---
  • imdb'nin çuvalladığı bir başka film. bu film 6.4'den çok daha fazlasını hak ediyor. tek solukta kendini izletmeyi başaran, kurgusu çok sağlam bir film. izleyip izlememek arasında tereddüt yaşarsanız sakın imdb notu sizi yanıltmasın.
  • çok beğendiğim film, imdb puanı bildiğin saçmalamış. anthony hopkins her zamanki gibi iyi oyunculuk çıkartmış, kurgu gerçekten güzel. spiritüel filmlere ilgi duyanlara tavsiye ederim 10/7.8
  • şu filme kötü diyenin ağzına bi tane sertçe çarptıktan sonra izleyebilirsiniz.

imdb gerçekten saçmalamış. filmin hakkı 7.7'dir.
hesabın var mı? giriş yap