• e burda yapılmışı var, zahmet etmeyeydin;

(bkz: elveda rumeli)
  • iyi yazar iyi senaryo yazar diye,
    iyi senaryo yazarı her konu hakkında iyi yazacak diye,
    iyi senaryo yazarı her mecraya ya da genre'a hakim olacak diye,
    iyi oyuncu izletecek diye,
    tanınmış isim rating getirecek diye bir kaide yok.

iyi konuyu iyi işlemezsen elinde patlar. al işte gitti canım hikaye... tamam anlatılan dönem çok karanlık, o hissi izleyiciye geçirmesi zor, tonla detay var ama ben bu kadar izleyeni kendinden uzaklaştıran iş de görmedim son zamanlarda yayınlanan. e sen daha benim ailemin geçmişini izlemeye ikna edemiyorsun beni, bu hikayeyi o dönemi hiç bilmeyenlere nasıl izleteceksin?
  • bence yayından kalkacak dizidir.

malum dönem çok acı, çok ağır bir dönem, hiç yumuşatılmadan verilmesi okuyucuyu komaya sokacaktır. (beni soktu) bölge oyuncuları iyi olsa bile bizim başrol oyuncuların oyunculukları berbat. hazal kaya olsun, tuğçe kazas olsun ikiside çok kötüler, açıkçası ben sonuna kadar izleyemedim. tardu flordun'u severim, yazık olacak ona.
  • kendi bebeğini boğan anne sahnesi mümkün. ben bizzat bunun çok benzerini ananemden dinledim. özellikle savaş zamanı trakya'da (milli mücadele yılları) türk askeri olamadığı için köylüler her yunan baskınında saklanmak zorunda kalıyorlardı ve genellikle yanlarını bebekleri olanları almak istemiyorlardı. benim ananemden dinlediğim hikayede de bebeğini yanına alan bir anne de çocuğun ağlamasını kesmek için boğuyordu. mümkün bizzat canlı tanıklarından dinledik biz bunu. o dönemlerde çoğu kadın yüzlerine gözlerine bok sürüyorlardı tecavüze uğramamak için. saklandıkları yerde yaprakların üzerindeki suları içiyorlardı. hepsi gerçek bunların. bu duygu sömürüsü de yapılmalı , bunların daha kötüleri de yaşandı bu topraklarda o yıllarda.
  • tarkan karlıdağ'ın balkan takıntısıdır. elveda rumeli gibi güzide bir diziden sonra bu konuda fazla zorlamamak gerekmektedir.
  • bu hafta yayınlandığı gün itibarıyle totalde 48. ,ab'de 82. olduğuna göre hazal kaya'ya rağmen ömrü kısa olacak dizidir. tuğçe kazaz ile yeni best model olan çocuğu hiç karıştırmayacaklardı. gerçi hikaye de sıradan be kardeşim... aynı hikayenin hem dizisi hem filmi yapıldı yakın zamanlarda.

bi de harici bir not düşeyim; bu sene çok fazla dönem dizisi var yahu, içimiz bayıldı. zenginli, yalılı, spor arabalı dizi istiyorum ben... hangi kanalı açsam 7 mecidiye telleliyeye kapıdaki yoğurtçudan yoğurt alıyor evin hanımı neyim. osmanlıya doyduk tamam.

mecbur beren saat'i bekliycez gene zenginli dizi için.
  • saçma ve gereksiz derecede karışık adıyla bile bağıra bağıra "ben olmadım" diyen dizi.

hiç izlemedim, sadece çeyrek saniye kadar peçeli bir hazal kaya gördüm bu diziye dair, hepsi o kadar. düşün yani izlesem nasıl gömeceğim belli değil.
  • pürsıçanelveda rumeli'yi ne kadar özlediğimizi hatırlatan dizi...
  • tardu flordun bile hadi neyse ama tuğçe kazaz'ın işi ne böyle bir dizide anlayabilmiş değilim. böyle bir kadroyla dizi çekmek için bu senaryoyu harcamalasarmış keşke. bir de şöyle bir durum var tabi, atv asmalı konak'tan beri hangi tutan dizinin kanalı oldu ki şimdi olsun, bu da ayrı.
  • tuğçe kazaz hiç olmamış be..
hesabın var mı? giriş yap