• işkur tarafından düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği program. yaz tatillerinde, 3 ay süreyle düzenleniyor: https://www.iskur.gov.tr/…/sosyal-calisma-programi/

bir benzeri için: toplum yararına çalışma programı

ekleme: başvurular https://esube.iskur.gov.tr/scp/scparama.aspx adresinden yapılıyor.
  • universite ogrencilerine guzel bir firsat sunan programdir. cesitli magazalarda kiyafet katlayip harcligini cikarmak yerine bu tarz devlet destekli islerin cok daha yararli oldugunu dusunuyorum. ınsanlarin gercekten bi deger olduklarini hissedecegi ve kendilerine sosyal olarak katki saglayacaklari cesitli isler var bu kapsamda. ancak deginmek istedigim birkac nokta var:
    1- doga koruma programi beni kendine cektigi ve uzun zamandir fidan dikme tarzi etkinliklere katilmak istedigim icin bu temayi iceren sariyerdeki istanbul orman fidanlik mudurlugunde calismak icin basvurdum. sorun su ki fidan uretimi, tohum uretimi calismalari konusunda bilgim yok. orada bilgi verip yonlendirecekler mi yoksa belli bir birikimim olmali miydi, bu konuda endiseliyim. maalesef basvurumu iptal de edemiyorum.
    2-harclik niyetine verdikleri ucretin cok az oldugunu dusunuyorum. en azindan 1000-1300 tl araliginda bir ucretle programi daha cazip bir hale getirmelerini dilerdim.
    edit: cok istedigim iki programda da yerlesemedim. daha az istedigim bir tanesinde de 21. yedekteyim. anlayacaginiz bu is benim icin yatti...
    edit 2: iskurdan aradilar az once, sira bana gelmis. ancak gidemedim ozel bir nedenden dolayi. yine de merak ettigim bir sey var, doga koruma programinda olan arkadaslar bi yesillendirebilirse cok guzel olur.
  • sonuçları 5 temmuzda elektronik kura ile açıklanacakmış.
  • mezun olmama bir ders kala 'zaten çıkmayacak ama olsun bir umut' diyerek tercih yaptığım ve sağlık bakanlığı tercihime yerleştiğim program. sonunda şans yüzümüze güldü..
  • bana da çıkmadı hatta çevremdekilere de çıkmadı. aslında hepimiz değişik yerlerden başvurmuştuk ve çok umutluyduk.
  • amına kodumunun memleketinde bir tane de şey bize çıksın ya ne burs çıkar ne bir şey çıkar üvey evlat mıyız biz amk

edit: başvurularınızın durumlarını işkur internet şubeye giriş yaparak online işlemler/istihdam/sosyal çalışma programı/başvurularım adımlarını izleyerek görüntüleyebilirsiniz
  • cevremdeki hic kimseye cikmadi,bana da öyle...sansimi seveyim
  • çıksa şaşardım zaten.kim bilir kimler girdi yine.

gece editi: gecen sene ve bu sene de hazırlıkta kalan arkadasıma cıkmıstır.
    eskisehirde hazırlıkta kalan diger bi arkadasa da cıkmıstır.güya basvuru kosulunda basvurabilmek icin ortalamanın 2 ve üzeri olması gerekiyor.yazıklar olsun.hakkım varsa da haram zıkkım olsun.yazık, daha diyecek bi sözüm yok.
  • 3 başvurumdan 2'si patates olurken diğerinde ikinci yedek statüsündeymişim. o da patlar muhtemelen. workaway eylemek lazım.
  • tam kendi şansımı sorgularken buradaki yorumlarla kendime gelmiş bulunmaktayım. 3 senedir devletin ne bursundan ne yurdundan ne programlarından hiçbir şeyinden nasibini alamadım. eğer gerçekten ihtiyacı olanlara çıkıyorsa hiç problem değil eğer kendi içlerinde dönüp duruyorlarsa hakkım haram zehir zıkkım olsun.
hesabın var mı? giriş yap