• metronun yürüyen merdiveninden yukarı çıkarken geriye doğru düşücem korkusu. özellikle dünyanın en derin metrosuna sahip st. petersburg'da yaşadım bunu zira st. petersburg bataklık bir arazi üstüne kurulu olduğundan sağlam zemini bulmak için yerin 100 metre altına yapmışlar metroyu. 100 metreyi yürüyen merdivenle çıkmak ne demek biliyo musunuz!!! düşündükçe ter basıyo yeminle.
  • çocukken izlediğim bir filmin tesiriyle olsa gerek duş sırasında saçımı durularken gözlerimi kapattığımda hala önleyemediğim bir korkuya kapılırım. önceleri gözümü açtığımda kendimi başka bir yerde bulma şeklinde baş gösteren bu korku sonraları beynin üretim kapasitesine bağlı olarak gözümü açtığımda görmeyi asla istemeyeceğim türden herşeyi kapsayarak genişledi. bu birkaç saniyeyi zor geçirir, şampuanın gözlerimi yakmasına aldırmayarak bir an önce gözlerimi açmaya çalışır, etrafımdaki bulanıklığı netleştirinceye kadar da rahat edemem. banyo evimizdeki en tekinsiz yerdir..

edit: yahepyahic'in katkısıyla, film (bkz: aaah belinda) imiş.
  • tavana monte edilmiş pervane.
    onu oraya takan adam, bir elinde sigara, bir elinde vida işini yarım yapmış da birazdan yüzümü biçecekmiş gibi geliyor hep.
    o adamdan da ayrıca korkuyorum. ya söndür o sigarayı ya da işini birazdan yap.
    bak yine daraldım.
  • sahilde balık tutan insanların yanından yürürken, denizdeki en uzak noktaya atmak için uğraştıkları oltanın o en ucundaki minik iğnenin gözümün altı gibi derimin incecik bir noktasına saplanıp kalacağı korkum var, evet.
  • cem yılmazın balık satıcısı olarak oynadigi reklamdaki gibi, "tazzeleeer" diye bagirarak suyu baliklarin uzerine firlatmasindan yola cikarak aciklayabilecegim, balik satis tezgahi onunden gecmek korkusu. her an uzerinize kokulu balik suyu sicrayabilir, aman dikkat.
  • hamster eli & ayagi
    muhabbet kusu disindaki tum kuslarin ayagi
  • mağazaların deneme kabininde tam giysiyi deneme aşamasında kapı açılacak korkusu. çat diye fırlayamazsın dışarı " kapıyı vursana leeeaan " demeye, e üzerin müsait değil işte. mecbur üzerini giyecen ondan sonra. o zamana da kapıyı densizce açan tip ortadan kaybolursa kime saldıraçağım bea. sinirlendim bak.
  • olacak o kadardaki kafasına balta saplanmış adam.
  • tuvalet deliğinden çıkacak farenin bağırsağa tutunup götte sallanması.
hesabın var mı? giriş yap