• spinapubica mağduru olmaktan daha kötü olduğunu düşündüğüm durum..
    neyse ki ben onun envai çeşit hakaretlerine maruz kalarak henüz vakit varken utanç duymaktan kurtuldum..

insanlar başka başka kişiler için başka başka şeyler ifade edebilirler.. mesela abim benim siyasi personamdan hazzetmezken beni kardeşi olarak çok seviyor olabilir, bu nedenle bana toz kondurmayabilir.. onun için başka hiç kimseler tarafından keşfedilmemiş anlamlarla yüklü olabilirim.. anlamım kime ve neye göre değişirse değişsin tarzım ortadadır ve tektir.. mesela ben en sert kavgalarımda bile dilimi hakaretamiz sözcüklerden arındırmayı bilirim..

spinapubica sözlük dahilinde, pkk'nin bilmemne anıtı başlığına "üzerinde burali yazan anıt" yazabilmiş; nick başlığımın altında "foseptikteki mikser" ifadesini kullanabilmiş; husumet içinde olduğum bir yazarın nick başlığında benden sözederken "yan yatırsan buradan aya merdiven olur" şeklinde fiziksel özelliklerime saldırabilmiş; sözlük dışındaki bazı ortamlarda benden sözederken sosyalist feminist orospulara ölüm gibi ifadeler kullanabilmiş bir insandır..
    böyle bir insandan utanç duymam sözkonusu bile olamaz..

madem utanç duymuyorum bu entryi neden yazdım?
    bir başkasının damak zevkini doyuran, muhteşem lezzette bir şeftalinin kabuğu benim alerjiden mefta olmama neden olabilir.. ben bu ölümcül alerjiyi yaşadım ve hayatta kalmayı başardım.. şimdi şeftalinin en güzel meyvelerimizden biri olduğuna beni hayatım boyunca kimse inandıramaz.. o şeftalinin içindeki bilmemne vitamini ile hayata dönmeyi başaran ağır bir hasta bile..
    kayısıyı çok seviyor olmam da onun komşusu olan şeftaliden uzak durmamı engelleyemez.. çünkü şeftaliye yaklaştığım anda hayatım tehdit altında..

başa kalan başlık editi: yıllar yılı böylesi bir başlık açmayı aklıma bile getirmemişken, hazır açılmışı var diyerek iştirak ettiğim ve birbiriyle çelişen iki entry nedeniyle dahil olduğum 3 numaralı entry idi bu.. halihazırda önceki entryler silinmiş bulunuyorlar.. başlık başıma kalmış evet.. o değil de önceki iki entryden bağımsız kalınca kel başa şimşir tarak gibi olmuş..

en beğenilenin ötesinden gelen edit: 6 yıldır şurada yazarım.. kim ne derse desin binlerce entrymin arasında harbiden en beğenilenlere girecek kadar kıymetli olan onlarcası mevcuttur.. hiçbiri girmediler elbette.. az sayıda da olsa bu kıymetli entrylerim bir kaç kişinin dikkatini ya çektiler ya çekmediler.. lafı dolandırmadan sadede geleyim:
    işbu entrynin haftanın en beğenilenlerine girmesi sözlükteki oy verme/vermeme alışkanlıklarının neyin üzerine oturduğunun açık bir göstergesidir..

bu entryde yazdıklarımdan değil (zira yazdıklarım gerçek) ama bu tür bir entry ile dikkat çekmiş olmaktan utanıyorum..
    (bkz: utanmak)
    mümkünse muayyen olmayan aralıklarla haftanın en kötülerine girmeye devam etmek istiyorum..
  • nedense ahlaki boyutuyla değil de fikir ayrılığı boyutuyla ele alınarak yanlış bulunan hadise..

efenim spinapubica dan utanmak onun fikirlerinden tümüyle bağımsız bir şekilde tarzıyla alakalı bir durumdur..
    maksat başka sesleri kısmak falan da değildir.. rrr pek güzel açıklamış zaten "keşke fikir ve argüman üretseydi de bana ters olsaydı, tartışsaydık, etseydik" diye..
    evet spinapubica fikir ve argüman üretmek yerine tükürük bezlerini çalıştırabilir ancak..

bir başkası tarafından çeşitli şekillerde rahatsız edilmenin ne olduğuna yakından tanıklık etmiş olan arkadaşlar gayet iyi anlayacaklardır ki orada burada, uzanabildiği her yerde burali adını sosyalist feminist orospu sıfatıyla anmış, adını her fırsatta pkk ile yanyana getirmiş (burada açmak istemediğim dehşet verici dedikodular da mevcut halihazırda) bir insanla "iki arkadaş gibi sohbet" etmem düşünülemez..
    siz hayatınızı zindan eden kişiyle arkadaş gibi sohbet edebiliyor musunuz? diye sorarım derhal..

neyse daha önce de söylediğim gibi ben utanmıyorum zaten.. sadece nefret ediyorum, o kadar..

edit: kendi arkadaşının ayan beyan terbiyesizliklerine karşı pıtırcık ol, sana terbiyesizlik edilince ver veriştir.. olmuyor öyle..
    biraz objektiviteden kimseye zarar gelmez inanın..
  • cok sahiplenici bir tutum. bir seyden utanabilmek icin onu az biraz dahi olsa sahiplenmek, onunla ozdeslesmek gerekir, haa, bir de referans noktalari...

mesela sokakta dar kot giymis civil civil tiineycir kizlari pandikleyen magandalar gordugumuzde sadece tiksiniriz, ama eger pandiklenen kizlar ecnebiyse bir kizarma bozarma bir utanma kaplar icimizi. eninde sonunda o pandikci magandalarla ayni cercevede resimlenecegimiz gelir bilincli bilinciz aklimizn bir kosesine. eylem ayni eylem, yapan ayni adam olsa da eyleme maruz kalan disarlikli oldu mu birden bire kendimizi ortak bir paydada gordugumuz icin utaniriz oncelikli olarak magandadan. oysa ayni ayiligi bir turk kizina yaptigi zaman ayni derecede utanmayiz. kendimizi ayni fotograf karesine konmaktan uzak tutabilecegimizi dusunuruz cunku. pandigi yiyen yerli mali oldu mu icimiz ferahtir cunku biz dislayacagizdir...hayali bir sorguda, pandigi yiyen kiz cikip da oha okuz diye hincini bizden almaya kalkarsa iki dakka dur bacim o magandaydi bak ben nasil delikanli adamim diye dik durabiliriz. ama ithal mali ziyaretci pandigi yedi mi kacis o kadar kolay degildir.

ben simdi dusunuyorum, ayni sekilde, acaba spinapubica dan utanmak icin hangi evrende yazmasi lazim ki ayni cercevede fotograflanmaktan kacinamayayim, onun yapip ettiklerinden utanayim?

onu tanimak, telefonla konusmus olmak, hatta ayni turden (homo sapiens tabii ki) olmak yeter mi spinapubicadan utanmaya?

gercekten utancin kaynagini anlamakta zorlaniyorum...spinapubicanin tarzi, kisiligi, dunya uzerinde ettigi bin turlu fenalik olamaz utancin kaynagi...zira oyle olsaydi utanctan evden cikamamak lazimdi spinapubicaya gelene kadar nice igrenc insan oldugunu dusununce...yani objektif olarak bizzat spinapubicanin yapip ettigi, yazip cizdigi seyler ve bunlari yaparkenki yontemi degil utancin kaynagi...olamaz. bir sekilde ayni cercevede fotograflanmis olmak utancin kaynagi.

ve sevgili sozlukcu ben bu kalkik burunlulugu kaldiramiyorum...birisinden utanmak, ustelik yapip ettiklerinin meydana gelmesinde hic sorumlulugun olmadigi halde ayan beyan ben senden utaniyorum ey insan evladi demek ne buyuk bir kustahliktir! kustahliktir evet! acikca sahiplenmek, sorumluluk varsaymak sonra da basarisizlik karsisinda utanmak vasitasiyla evlatliktan reddetmektir. baska bir insandan utanmak acikca kendini ustun gormektir! unlem ustune unlem iste, belki daha yuksek sesle okunur diye...sevmemek, nefret etmek, yazdigini okuyunca ogurmek, kusmak falan neyse; onlar ayni uzayda, ayni duzlemde bir esitler carpismasidir ama birisinden, hem de gorece uzak biri nsandan utanmak...kusura bakmayin utananlar ama bu acik acik kendini bir gomlek ustte gormektir, bir babanin oglunun hatalarini kendine mal edip utanmasi gibidir baska birisinin tarzindan kisiliginden utanmak...
  • insanlık adınadır.
  • pubisinin çıkıntısı çok büyük ve belirgin olan insanların yaşabileceği duygu

soru: pubiste böyle bir çıkıntı var mı ki?
    cevap: aradığın söz öbeği symphysis pubis olmasın?
hesabın var mı? giriş yap