şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir aydır düzenli olarak kullanıyorum. salonun yakınına vardığınızda telefonunuz ile check-in yapmanız gerekiyor. henüz bir sorun ile karşılaşmadım. ikinci ayda da aboneliğime devam ediyorum. haftanın her günü herhangi bir süre kısıtlaması olmadan sporumu yapabiliyorum. salona giden herkesin hakkına ben de sahibim.
  • internet üzerinden özellikle iş seyahatleri gibi durumlarda kısa süreli spor salonu üyeliği almak için ideal olan site. şimdilik sadece istanbul’daki salonlarla anlaşmaları olsa da kısa sürede yayılmasını umut ettiğim.

özellikle yaz sıcağında tatile, staja veya memlekete gidildiğinde merdiven altı havalandırmasız salonlar ölümken kaliteli olanların kapıyı 6 aylık üyelikten açması sıkıntı yaratıyordu. bu sistem sayesinde şehrin diğer ucundaki kuzenime 1 hafta kalmaya gittiğimde bile 5 giriş üyeliğimi alıp kimseyle muhatap olmama gerek kalmadan sporumu yaptım. bozmadan devam etmeleri umuduyla..
  • uluç bey var o kibar birisi gibi.
  • aboneliğinizi iptal ettirmediğiniz sürece yenilenir. tıpkı netflix, blu tv, spotify, macfit ve sinemium gibi çalışır. eğer bu durumdan haberiniz yoksa kusura bakmayın ama 21.yüzyılda iyi hayatta kalmışsınız demektir.
  • 2018 yılı sporcard rezaleti başlığı açmak gerekir aslında ama...

hiç ama hiç kimseye tavsiye etmediğim, asla üye olunmasını önermediğim bir yer.

ben yandım, siz yanmayın.

(bkz: sporcard) başlığına yazdığım entryi buraya da paylaşıyorum, en azından daha fazla insan mağdur olmasın.

1 aylık üye olan insanlardan hiçbir uyarı ve bilgilendirme yapmadan aylarca, gizlice kredi kartından para çeken ve iade etmeyen bir şirket. başıma geleni anlatayım da siz bu tip çakallarla muhatap olmayın, paranızı yedirmeyin.

ön bilgi: kendilerini cimer'e şikayet ettim ve sonuçlanmasını bekliyorum. şikayetvar.com'a da yazdım, müsait olduğumda da tüketici hakları mahkemesine gideceğim ve maliye bakanlığı'na ayrıca ihbar edeceğim fatura kesmedikleri için.

olay özeti şu şekilde:

sporcard http://www.sporcard.com/ onayım dışında ve faturasız 3 ay x 149 tl=447 tl’lik ödeme çekti ve paramı aylar geçmesine rağmen iade etmiyor.

27 mayıs 2018 tarihinde www.sporcard.com’dan (spor card elektronik hizmetler ve tic. a. ş.) kredi kartıyla 1 aylık üyelik satın aldım. bilgilendirme emailinde üyelik tarihi 28.05.2018, üyelik bitişi 28.06.2018 olarak belirtili. zaten 22.06.2018 tarihinde yurt dışına çıktım ve 19 eylül 2018 tarihinde türkiye'ye döndüm. yani hizmetlerini hiçbir şekilde kullanmadım.

türkiye'ye döndükten sonra 28 eylül 2018 tarihinde email adresime spor card'dan bir email geldi, emailde ödeme başarılı yazıyordu. benim bir üyelik talebim olmadığından şirketle iletişime geçtim ve meğerse spor card aylardır kredi kartımdan 149 tl para çekiyormuş ve benim haberim dahi yok. hiçbir şekilde haziran, temmuz ve ağustos aylarına dair para çekildiği bilgisi ya da faturası email, mesaj ya da mektup olarak resmi yolla tarafıma iletilmedi. zaten resmi yazılı yolla bildirselerdi ben derhal iptal ettirir ve para iademi alırdım. fakat dediğim gibi hem iznim ve onayım dışında 4 ay daha toplamda 596 tl para çektiler.

bana eylül ayında gelen emaile kadar hiçbir şekilde ne üyeliğimin yenileneceği ne de her ay para çekildiği bilgisi yok. haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarına dair hiçbir fatura kesilmemiş. parayı her ay otomatik olarak çekmişler, ama çekildiğine dair bilgilendirme yok, fatura da yok.

eylül ayının iadesini son anda fark edip aldım, fakat diğer kullanmadığım ve bana bildirimini yapmadıkları, faturasını göndermedikleri ve izinsiz çektikleri 3 aylık ödemeyi iade etmiyorlar. bu 3 aylık çektikleri paranın hiçbir şekilde yasal bildirimi ve fatura kesilmesi yok. 2018 yılı mayıs ayında üye olduğumda emaille gönderilen sözleşmede hiçbir şekilde her ay otomatik ödeme çekileceği maddesi yer almıyor. ilk maillerde hiçbir şekilde otomatik yenilenecek diye bir ibare yok.

onay verdiğim üyelik başlangıç tarihi 28.05.2018, üyelik bitişi 28.06.2018. yani 28 haziran 2018 tarihinde bitmiş olması gereken üyelik için her ay utanmayı geçtim bana bildirmeden fatura kesmeden yüzlerce lira para yok ediyorlar ve aylardır iade etmiyorlar sporcard yetkilileri.

neden zamanında fatura kesmediklerini sordum. yanıt vermeyi reddediyorlar. bu şikayetim sonrasında bana 02 ekim 2018 tarihinde 596’lik (evet birim olarak tl ya da herhangi bir para birimi bile yazmıyor) tek bir fatura gönderdiler fakat faturanın tarihi de 01 eylül 2018. olayı nereden tutarsanız elinizde kalıyor.

kurumsal iletişim adı altında konuşan kişiler türkçe konuşmama ve olayı detaylı anlatmama rağmen anlamıyorlar, mantıksız konuşuyorlar ve sorunu çözmüyorlar. örnek vereyim mantıksız yanıtlarına: websitelerinin sıkça sorulan sorular kısmında yazıyormuş üyeliğin her ay yenileneceği. buna neremle güleceğimi bilemedim. hiçbir mail, yazılı veya bildirim, fatura, sms yok, maille gelen sözleşmede yazmıyor, ama ben 1 ay üye olduğumu düşündüğüm bi spor üyeliğinin websitesine girip inceleyip sıkça sorulan sorular kısmına gireceğim ve oradan o bilgiyi öğreneceğim??!! böyle bir saçmalık olabilir mi?

aylardır yasal olmayan şekilde çektikleri paramı iade etmiyorlar ve beni böyle saçma sapan işlerle uğraştırıyorlar.

benim gibi başka mağdurlar için detaylı şirket bilgiler:

spor card elektronik hizmetler ve tic. a. ş.
    adres: maslak mah. dereboyu sok. zağra iş merkezi b blok no:1/1 şişli/istanbul
    tel: 0212 276 55 83 - 0212 276 56 91
    faks: 0212 276 56 90
    çalışanlar: gülhan kızılcan, munip uluç, seylan tasalı

ayrıca fitınclass diye bir oluşumları daha var, asla tavsiye etmiyorum, aynı dolaplar orada da dönüyordur eminim. https://www.fitinclass.com/

özetle, sporcard'ı asla kimseye tavsiye etmiyorum, bu tür dolandırıcılıklar yapıp haksız yere rahatça her ay para çekebilmek için olsa gerek kredi kartı zorunluluğu var, nakit ödeme seçeneği yok. sakın güvenip de kredi kartınızla üye olmayın, sonra benim gibi bir maille dahi bildirmeksizin her ay paranızı çok güzel otomatik olarak çekerler, ardından da üstüne yatarlar.
  • şartları okumadan şartları kabul ediyorum tikini işaretlemenin zararlarını bize gösteren spor salonu üyelik sitesi.
  • böyle enteresan isimli, üç kağıtçı olduğu 10 km.den belli olan siteleri çok arıyor musunuz merak ediyorum.
  • yıl olmuş 2019 hala sanal kart kullanmayan cahiller var. böyle yerlere sanal kart vereceksiniz çeksinler de görelim.

otomatik çekim için suç bulmadığım sitedir.
  • kredi kartı ekstresini kontrol etmeyen bir arkadaşın aklı başına geç gelmiş. asıl rezalet, kredi kartı ekstrenizi kontrol etmiyor oluşunuz. o ekstre süs olsun diye gönderilmiyor.
    (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

finansal okur-yazarlığın önemini hatırlatan başlıktır.

edit: imla
  • kullanan varsa yeşillendirebilir mi acaba?