• spor ile beraberinde gelen kas ağrıları, spordan önce eğer güzel bir şekilde ısınma hareketleri yapılmışsa her şey yolunda olduğunun en basit işaretidir ve ardı bırakılmadan başladığımız sağlığımız için büyük bir adım atmışken asla bırakmadan devam etmeli.
    tanım:işleyen demir pas tutmaz.
  • spordan uzun zamandır uzak kaldığınızın göstermektedir.
  • bayıldığım ağrıdır. sürekli spor yaptığından malesef uzun süredir hissetmiyorum. çok zorlarsam da artık ağrımıyor, acıyor.
  • haftada 1 kere pilatese gidenlerin her hafta çektiği sıkıntı.

tam kaslarım çalışıyor sonra 1 hafta yatıyorum, derken ertesi hafta yine aynı bıçak kesmeleri gibi ağrılar.

kaldır poponu da haftada 3 kere yap dimi.
  • eğer spora yeni başlamışsanız çok fazla zorlamasanız bile oluşması kaçınılmaz durumdur. geçmesi için olgunlaşması gerekir. bazen ikinci gün olmasını beklersiniz eski tecrübelerinize dayanarak ancak üçüncü gün daha fazla olur. sonra azalarak kaybolur. ilerleyen günlerdeki egzersizlerde oluşan ağrı ise sporda kası iyi çalıştırdığınızı gösterebilir.
  • bir arkadaşın gaza getirmesiyle spora*ilk başladığımda fazla bir amacım yoktu. ilk zamanlar çok hafif çalışmalar yaptığımda bile tüm kaslarımda ağrı hissederdim. hareket etmekte zorlanırdım fakat çok hoşuma giden bir ağrıydı.

zamanla ağırlıkları artırdım. belirli bir seviyeye geldiğimde, potansiyelime ulaştığımı düşündüm. çünkü uzun süredir hep aynı ağırlıklarla çalışıyor üstüne koyduğumda aşırı zorlanıyordum. spora ilk başladığımdaki ağrı da artık oluşmuyordu.

sonra sporu yaşadığım sorunların veya olumsuz duyguların üstesinden gelmek amacıyla kullanmaya başladım. bu sayede aktivite esnasında o düşünceleri aklıma getirerek ağırlıkları artırmayı başarabildim. hatta ilk anda hiç hissetmediğim ağrıyı spordan sonra duymaya başladım. sanırım vücudun savunma mekanizmasının* arttığını gösteren bir ağrı. hem olumsuz duyguların etkisi hafifliyor hem de vücudumu daha güçlü hissediyorum.
  • tatlıdır motive eder.
  • merdiven inmek ve gülmek hayatınızın korkulu rüyası haline gelir. tekrar spor yapıp düzelmek istersiniz ama bu zannettiğiniz kadar çabuk olmayabilir.

spora uzun sure ara vermeyin , intikamını alıyor. (benden aldı)
  • demek yaptıklarım işe yarıyor kaslarım çalışıyor oley diye bana mutluluk veren ağrıdır.
  • spor müptelası olarak sevdiğim ağrıdır. vücudumdaki kaslar her hareketinde ben de varım der. kasların çalıştığını antrenmanın işe yaradığını gösterir.
hesabın var mı? giriş yap