• dün ilk kez dorock'ta gördüm, duydum. 'kavır grubu dediğin icra ettiği şarkıları orjinaline birebir sadık kalarak çalabilmeli, söyleyebilmeli' iddiası ile kurulup 'aynısını çalabiliyoruz' noktasına ulaşmış olduğu besbelli bir oluşum. türkiye'de metalin hala bir nostalji hareketi kapsamında değil de, kanlı, canlı, ciddi bir inanç meselesi olarak ele alınmasında emeği ve payı geçtiğine inanıyorum hepsinin. bu anlamda armando ve 70'li yıllar gerçeği ile örtüşen bir tarafları var ki, sempatik bulmamak elde değil. kaldı ki, metal de inançsız icra edilebilecek bir janr değil. davalarında başarılar diliyorum.

(nereye sokuşturacağımı bilemediğim gözlem:ritm gitarcısının tipi peder zikler ile yiğit özgür'ün tam ortasında bir yerde konuşlanmış, bu da diğer dikkate değer nokta.)
  • eski nazi subaylari icin kullanilan deyim, o bir ss ti
  • bu gece ilk defa dinleme fırsatı buldum grubu.

bu tarzda yaklaşık 7 yıldır istanbulda canlı müzik dinleyen biri olarak hayatımda ilk defa canlı canlı dinleme şansına eriştiğim şarkılar oldu performansları sayesinde. tool'danparabola, schism; savatage'dan handful of rain ve özellikle morphine child başka yerde karşıma çıkmaz heralde. bugüne kadar çıkmamıştı.

e güzel de çalıyolar, güzel de söylüyolar. maşallah, müthiş güzeller hocamızın deyimiyle.
  • shear stress transformation. menter tarafından geliştiren ve blending fonksiyonları kullanılarak, sınır tabakaya olan uzaklığa göre farklı oranlarda k-omega ve k-epsilon türbülans modellerinin kullanıldığı birleşik türbülans modelidir.
  • sahneye "sadrazaaam" diye bağırınca gülay'ın, "evet o sadrazam benim, nıhaha" tepkisini verdiği, "aa yazalım bunu ek$i ye" dediğimizde "ek$iye de yazın tatlıya da, yazarsanız ekime, nıhaha" diye ba$ka bir tepki verdiği, her hafta per$embe sahne önü kombinemiz olan, dorock grubu. havada moshlar, horned handler çarpı$ır oldu her hafta. ayrıca gitaristinin sahnede yere dü$en penayı gözümüze kestirdiğimizi görünce, el çabukluğu ile penayı kaptığı grup oldu bu.* iyilerdir, severiz kendilerini.
  • sum of squares total ' in kisaltmasi.
    sst = ssr + sse esitligi vardir. bu esitlikten de anlasilacagi uzere sst; regresyon modeli tarafindan aciklanan ve aciklanamayan degisimin toplami anlamina gelir.
    bu esitlikten yola cikarak ssr veya sse 'yi arttirip azaltarak sst 'yi degistiririm ben dersek yanilmis oluruz. cunku modele yeni bagimsiz degisken eklemek; aciklayiciligi yani ssr ' yi arttirdigi kadar, aciklanamayan degisim olan sse ' yi azaltacaktir. bundan dolayidir ki sst degeri hep sabit kalacaktir.
    (bkz: istatistik)
  • zamanında dorock taksim'de sahne almış sağlam grup.

gitaristi seltay sobutay one man olarak youtube'de coverlar yapmaya ve mix & mastering işlerine devam etmektedir.

en son yaptığı enfes soilwork - petrichor by sulphur coverı dev iyi.
  • (bkz: #11186494)
  • kadrosuna yeni, hatun bir klavyeci katmı$ grup. içinde bulunduğumuz gece itibariyle sahnede izledik, teknik aksaklıklardan muzdariptiler oldukça. bir de biri "ek$iiiii" deyince, "ebenizi skerim" dedi ki vokalistleri, kendilerindeki bu sözlük fobisini anlayan varsa beri gelsin.*

edit büdüt: klavyeci hatun geçiciymi$, asıl klavyecileri $ehir dı$ında olduğu için yardımcı olmak amacıyla grupla birlikteymi$. asıl klavyecileri dönecekmi$ yakında...
hesabın var mı? giriş yap