• benim gibi "çöp adam bile çizemem ki ben ehu ehu -çok utanan smiley-" diyenler kendi şaheserini yaratsın diye açılmış olan çiçeği burnunda atolye.

web sitesinde önceden duyurulan eserlerden hangisini boyamak istediğinizi seçip, içkinizi alıyor ve asmalımescit'teki stüdyonun yolunu tutuyorsunuz. sohbet muhabbet, kaliteli müzik, alkol, terebentin kokusu derken 3-4 saat akıp geçiyor ve "bunu ben mi yaptım şimdi eheh -daha ne kadar gururlanacağını bilememiş smiley-" diye hayran hayran baktığınız yavrunuzu kolunuza takıp evinize götürüyorsunuz.

zaten resim yapabilenler bunu anlamaz; sözüm benim gibi yetenksizlere: suluboya ile ağaç çizemeyen ben, yağlıboya ile picasso'nun şapkalı kız tablosunu yaptım yahu!

edit: sınıflar maksimum 10 kişilik oluyor. biletix'ten 50 tl'ye ve 75 tl'ye (esere göre değişiyor) bilet alınabiliyor.
  • 0535 725 52 35 olan numarasını aradığınızda aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor mesajını aldığınız atölye.
  • bu cumartesi günü sandal tablosu yapmak için katıldık. çok sempatik ve ilgili bir ressam kişi eşiliğinde yaptığımız çalışmalara inanamadık. ben tekrar tekrar baktım bunu ben mi yaptım acaba diye.

3-4 saat nasıl geçti hiç anlamadım. ayrıca tablolu, biralı, tualli resmimle facebookta pek prim yaptım *

mikalenjelonun ressam mı, heykeltraş mı yoksa ninja kaplumbağa mı olduğu konusunda fikriniz olmasa bile rahatlıkla katılabilirsiniz.
  • yanınızdaki tuborg biralar bitince yedek olarak avrupadan getirtilen şaraplarınızı insanlara göstererek daha da asil resimler yapabileceğiniz mekan.
  • eve gelen her misafire gururla ve sırıtarak gösterdiğim şahane tablomu yaptığım atölye.

yapacak etkinlik arayanlar için bence biçilmiş kaftan. biletix ten temin edebilirsiniz biletleri. her ay için sanırım yeni bir takvim oluşturuluyor. her gün bir resim yapılıyor. sen beğendiğin resmi ve sana uygun olan bir günü seçip biletini alıyorsun ve gününde orda olman yeterli. herşey hazır oluyor. önce tuval fırçalar tiner ve renkler hakkında kısa bir bilgi veriliyor. sonra sohbet ve neşeli bir ortam eşliğinde tablonuzu yapmaya başlıyorsunuz.

gerçekten en beceriksiz insanın bile bişeyleri başarabileceği kadar ilgili bir müessese. kasıntılık yok çok rahat.

ama rezervasyonunuzun sonrasına başka plan koymayın ki elinizde ıslak tabloyla taksim semalarında köşe kapmaca oynamayın kalabalıkla.

eğer bu haftasonu napsak, iş çıkışı arkadaşlarla bir plan yapsak diye düşünüyorsanız burayı bir deneyin derim.

edit: lokasyonu unutmuşum. asmalımescit te. eski mano burger yeni ottoman burgerin olduğu binada. hatta sokağın devamında montreal falan var. işte şişhane metrosuna yaklaşınca sağdakı sokaklara baka baka gidin.
  • yakında uzunca bir inceleme yaptıktan -hangi etkinlik olsun diye tabii- sonra biletixden bir bilet alıp gitmeyi düşündüğüm atölye.

evet. yeni keşfettim çünkü.
  • izmirde keyifle sanatınızı icra edebileceğiniz bir atölye.

resim işini profesyonel olarak yapıyorsanız size sıkıcı gelecektir fakat daha önce yapmamış biri, az buçuk yapmış biri, ya da resim yapmak gibi hayalleri olan biriyseniz muazzam keyif alacağınız bir ortamda bulursunuz kendinizi. özellikle böyle diyorum çünkü daha önce resimle ilgilenmeyen insanların üzerinde oluşabilecek tedirginliğin farkındayım lakin hiç gerilmeniz çekinmeniz gereken bir ortam oluşmuyor. güzel müzikler, tatlı sohbetler, ilgili sanatçılarla beraber tablonuzu yapıyorsunuz.

kısacası benim gibi aslında mesleğiyle hiç alakası olmayan, ama bu işlerden aşırı keyif alan biriyseniz şiddetle tavsiye ediyorum. neden burası sizin için bir başlangıç olmasın?
  • günlük hatları çizilmiş resim boyama aktivitesi için iyi bir seçenek olabilir. yalnız gerçek resim kursu için kesinlikle doğru yer değil. son sınıf öğrencisi birini hoca olarak atamışlar, öğrenci ne kadar yetenekli ne kadar tatlıdilli olursa olsun öğretme formasyonu ayrı bir konu. haliyle daha öğrenci olan birinde bu yok, potansiyeli olsa bile. maliyeti minimuma indirmek için yapılmış bir uyanıklık. aldıkları para da deneyimli ressam veya hocaların tarifelerine oldukça yakın bu arada. ayrıca 3 saatlik derste yeme içme herhangi bir ikram vs yok, günlük bu popülist aktivitelerde şarap filan oluyormuş. yani kolay yoldan para kazanma, fırsat yakalama fikri üzerine kurgulanmış bir yer burası. günlük aktiviteye gidilir maksat değişiklikse. resim dersi almak için ise aman ha.
  • ne zamandır gitmek istediğim. bugünümü işlerime ve derslerime ayırtmıştım ki komşu abla aradı ve dedi ki davetiyem var radyo odtü'den kazandığım. buda heykeli yapacağız.

ödevler mi ? hallederiz herhalde ya*

güzelleme editi: ankara çayyolu'ndaki atölyeye katıldım. çok keyifliydi. 3 kişiydik. 3saat sürdü.

ödevler mi ? hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap