• paylaşılan haberden 2 çıkarım yapılabilir;

1. gerçekten kız ağır gerizekalı ve böyle bir iş yaptı.
    2. inanılmaztehditler ve baskılar sonucu şikayetini geri çekti.

bu sebeple bir süre daha bu konu araştırılmalı ve hatta belki de psikologlar eşliğinde defalarca sorgulanmalı.
  • kadına güvenmeyeceksin. kim ne derse desin. bir şey mi söyledi? en az 10 kere kontrol edeceksin.

edit: genç feministler rahatsız...
  • bu ulkede ne kadar pislik erkek varsa o kadar da pislik kadın var.
    sadece kadınlar genel olarak bastırılmıs oldugu icin pislik olanlarnı pislikleri kendi kendine degil tetikleme ile ortaya cıkıyor.
    kabul etmek lazım bizim toplumumuz iyi insanlardan olusmuyor.
    o kadar cok savas gormus ki bu toplum iyi, cesur, ozverili genlerin cogu o savaslarda kaybolmus. kalanlar malum.
  • herhangi bir kadının böyle bir şey yapması durumunda, eril kişinin kendini savunmasının imkansıza yakın olduğu durumdur. bir düşünün ne diyeceksinizde karşınızda size saldırmayı bekleyen 10 kişiyi durduracaksınız.
  • kadınlar şiddete, tacize ve tecavüze uğruyor. bu gerçeği kimsenin inkar edeceğini zannetmiyorum. lakin kadının beyanını her zaman doğru kabul etmek çok büyük hatalara neden olabilir.
  • bir insanın neredeyse hayatını karartmak üzere olan bir ilgi kevaşesi ergenin eylemi.

ayrıca, gerçek olaylarda serbest bırakılmaları görmeye alışmıştık. bu adama nasıl bir anda kanıtsız sırf bir iddiaya dayanarak 20 yıl verdiler ilginç. ülkenin kafası karışık resmen.
  • bu tip suclarin cezasiz kaldigina dair sacmasapan bir algi var toplumda.

ısin esasi bu suclardan beraat edenin cok az oldugu. ve cezalar da hic az degil.

ama iste kimse suc islerken acaba kac yil yatarim diye acip kanuna bakmaz. bunun yasayla cezayla engellenebilir oldugunu düşünmek bu tip olaylarin asgariye indirilmesinin onundeki en büyük engel.
  • hukuktan anlamasam da koruma amaçlı alınan kararlarda kadının beyanının esas olması anlaşılabilir bir durum.

ancak ceza davalarında böyle bir durum söz konusu olamaz. olsa kadınların önünde kimse duramaz. tüm erkekler hapiste

#68435442 burada durum açıklanmış. sadece soruşturmanın açılmasına yönelik bir kabülmüş bu

edit: rucka boji'nin ısrarlı ve haklı takibi sonucu yukarıdaki referans silinmiş.

ben silmiyorum düzeltiyorum. gerçekten de masumiyet karinesi bir tarafa bırakılarak sadece hayatın olağan akışına uyan durumlarda ve davacının kendi itibarını ve konumuna zarar vermesi saçma göründüğünde! delil ve ispat olmadan sadece beyan üzerinden bu ceza veriliyormuş.

örneğin genç bir avukat patronunu şikayet etmiş ve ceza almış vs. ya da bkz yukarıdaki haberdeki gibi.

ancak bunun adaletle ve adil olmakla uzaktan yakından alakası olduğuna inanmıyorum. ispat veya itiraf olmadan ceza verilmemeli ya da en azından ilk seferinde verilmemeli ama kayda geçmeli.

kaynak
  • (bkz: kadinin beyani esastir)
    feminazilerin bu durumu savunmasi veyahut hic dile getirmemesi ne kadar yanlissa ; burada kadinlarin hepsine yalanci olurlar denilmesi daha buyuk bir yanlistir , cinsiyetciliktir.
58 entry daha
hesabın var mı? giriş yap