• mükemmele yakın bir shoujo dur.konusu kimi ni todoke ye yakın olsa da aslında sadece benzerler.pek alakaları olduğu söylenemez.zira sawako korkunç göründüğü için arkadaşsız kalmış bir hanım kızımız iken bu animedeki mei arkadaşları tarafından hor görülmüş,terk edilmiş bir kişidir.yine bu animedeki aşk ile kimi ni todoke deki aşk arasında uçurumlar vardır.bence kimi ni todoke den çok daha güzel bir anime idi.saçma sapan boşluklar yaratarak ana karakterleri birbirlerinden uzaklaştırmamışar 2-3 bölüm içerisinde el ele diz dize bize göstermişlerdir.bir shoujo böyle olmalıdır bence.
    izlemeye başladığım gün bitirdim.başları komedi tarzı olsa da daha sonrasında duygusallaşıyor.animelerdeki bu duygu değişimlerini sevmeyen biri olarak gayetten güzel buldum.çizimleri çok güzeldi diyemem.ama ending ve opening müzikleri insana huzur veriyor.
    tekrar izleyeceğim bir anime.moralimi düzeltti.umarım devam sezonu olur.şu an mangası da devam etmekte.
    bir de animenin adı bile güzel. seni seviyorum de.
  • --- spoiler ---

sukitte ii na yo
    sukitte ii na yo
    sukitte ii na yo müzikleri
    izleyebilirsiniz

''lise öğrencisi bir kız olan mei tachibana, çocukluğunda yaşadığı bir olaydan dolayı kimseye güvenmemiş ve hiç arkadaş edinmemiştir. bu nedenle okulda da pek sevilmez. yamato kurosawa ise okulun en popüler erkek öğrencisidir. fakat bütün kızların aynı olduğunu düşündüğü için kimseye fazla yüz vermez.

yamato, okulda mei ile karşılaşmasıyla mei'nin farklı olduğunu düşünür ve arkadaş olmak ister. mei ise arkadaş edinmeme konusunda ısrarcıdır.''

mei, bir akşam yabancı biri tarafından takip edildiğini fark eder, fakat yardım isteyecek kimseye ulaşamaz. son çare olarak aradığı yamato, beklemediği kadar hızlı şekilde gelir ve mei'yi kurtarır. bu olay her ikisinin hayatı için de bir dönüm noktası olacaktır. ---' türkanime özetidir.
  • 2012 yapımı shoujo tarzı anime. bir kimi ni todoke değil.
  • çizimleri hariç hiç bir şeyini beğenmediğim anime serisi. tam bir ziyan. kai hariç olması gerektiği gibi olan bir tane insan evladı yok. bugüne kadar izlediğim en kötü anime olabilir senaryo bakımından.

yeni nesil bunlara cringe diyormuş (uyduruk uyduruk yeni nesil tanımlamaları) ama bu tam bir gerizekalılık başka kelime türetmeye gerek yok. baş karakterlerden erkek olan çok düşünceli ve yardımsever adı altında aslında zayıf tanımlanabilecek bir karakter. insanlarla arasına sınır çekemeyen, seçiciliği olmayan biri. kız olan ise normal sayılamayacak derecede, psikolojik sorun olarak tanımlanabilecek aşırılıkta pasif içine kapanık biri. hadi biraz böyle devam etti 16 yaşındalar diyorsun ulan hiç mi olgunlaşmaz karakterler. bunları yazanlar nasıl bir dünyada yaşıyorlar anlamış değilim. japon kültürü bu mu diye sorguladım yani ama başka anime serilerine bakınca yoo diyorsun demek ki yazanların neyi doğru sevimli bulduğuyla alakalı.

şu anki liseliler animelere çok düşkün. umarım böyle salak karakterleri görüp de kendi dünyalarında bu tarz karakter görüntüsünü ve insan dostluk ilişkilerini kendilerine örnek yapmazlar. kavramlar çok yanlış açıklanmış çünkü. ne aşk ne de arkadaşlık ilişkileri asla düzgün değil.
hesabın var mı? giriş yap