• türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
    süleyman arif emre, istanbul
    besni - 1923, ali, fatma - ankara üniversitesi hukuk fakültesi - az
    almanca ve fransızca - serbest avukat - ii nci dönem adıyaman, iv, v, xx
    nci dönem istanbul milletvekili - evli, 4 çocuk.
  • (bkz: milli gazete)
  • bu sene 90. yasini kutlayan yasayan tarih.

"...arif emre her ne etse razidir fermanina."
  • turkiye cumhuriyeti hukumetleri’nin ikisinde kabine uyesi olarak bulunmus sahsiyet. hukumet uyesi olarak gorev alislarina iliskin bilgiler asagidadir:

s.n./kabine/gorevi/gorev baslangici/gorev bitisi/secim cevresi/partisi/gorev suresi/toplam gorev yapma suresi
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. 37.hukumet/devlet bakanı/26 ocak 1974/17 kasım 1974/istanbul/msp/9 ay 21 gun/9 ay 21 gun
    2. 41.hukumet/devlet bakanı/21 temmuz 1977/05 ocak 1978/istanbul/msp/5 ay 14 gun/1 yıl 3 ay 5 gun

not: resmi degil bu verilen sureler, ben saydim ve yazdim. nasil saydim? bir yilda 12 ay var kuskusuz ve her ay (istisnasiz) 30 cekiyor.
  • erbakan hocanın mnp davası nedeniyle isviçre'ye kaçtığı dönemde msp'ye genel başkan olmuş islamcı politikacı.
  • (bkz: kan tutar)
  • gün itibariyle rahmet-i rahmana kavuşmuştur.
  • bugün, 96 yaşında, vefat etmiş siyasetçidir. aynı zamanda bir çok kitabı ve şiirleri vardır. allah rahmet eylesin.
  • nasibi rahmet, mekanı cennet olsun.

hakkın rahmetine yürümüş değerli bir şair ve devlet adamımızdır. böylesi dava neferleri bir daha zor gelir, zor yetişir.
hesabın var mı? giriş yap