• beşiktaşlı olmamı ve neden bilmem bununla gurur duymamı sağlamış türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi klüp başkanı... iyi ki senin gibi bir başkanımız vardı ve iyi ki beşiktaşlıyım. mekanın cennet olsun.
  • takım şampiyonluk eğlencesi yaparken bile eline kağıt kalem bütçeyi denkleştirmenin hesaplarını yapardı, kulübü hiç kimse muhtaç etmeden kendi yağıyla kavurur şampiyonluğa ulaştırırdı. futbolculuktan külüp başkanlığına erişmek ve türkiye de burada yıllarca kalabilmek herkesin harcı değildi ama o bunu başardı. teşekkürler başkanım beşiktaşa yaptığın her şey için.
  • allah rahmet eylesin. topragi bol olsun.
    cocuklugumun guzel yanı
  • türkiye'de spor ahlakı, trabzon'dan şampiyon dönerken aynı uçakta trabzonlular var diye şampiyonluk kutlatmayan süleyman seba gibilerin elinde yükselmiştir. mekanı cennet olsun.

kendi ağzından hayat hikayesi
  • içi kıpır kıpır 40 bin kişiyi tek bir hareketi ile susturabilen ve kendinden utandırabilen en beyefendi büyük başkandır.

deli dolu olduğum zamanlardı.
    inönü stadındaydık.
    oturduğum yerden süleyman seba'yı görebiliyordum.
    yanında metin aşık vardı.

birden bire 40 bin kişi
    metin ,
    aşık,
    söyle sen kimsin,
    seba'nın bıyıkları götüne girsin diye bağırmaya başladık.

çok mutluyduk
    ne güzel tezahürat bulmuştuk lan.
    çok matraktık biz, süper alemdik.
    bıraksalar doksan dakika boyunca aralıksız anırabilirdik.

ilk tezahürat biter bitmez süleyman seba, işaret parmağını dudağına götürerek "sus" işareti yaptı.
    orada bulunan 40 bin kişi bir anda sustu. stadı bir anda sessizlik kapladı.

allah rahmet eylesin büyük başkan...

buradan gecikmiş özrümü sayın metin aşık'a iletmeyi bir borç bilirim.
  • türk futbolu denilen pisliğin içinde, kalan son büyük ve güzel insandı. allah rahmet eylesin
  • beşiktaş delegesine son kez şunu demişti.

"1984 yılında huzurlarınıza hangi heyecan ve duygularla gelmişsem, bugunde huzurlarınızdan aynı duygu ve heyecanla başım dik, gönlüm rahat ve huzur içerisinde sizlere veda ediyorum."

hakkını helal et başkan, bugün günlerden siyah
    başın sağ olsun kartalım.

not: uzun süre ortalıktan yok olmaya karar vermiştim, ancak süleyman ağabeyin öldüğü gün yazmayacaksam neden yazıyorum ki bu sözlükte.
  • sayesinde sevmiştik..
  • öksüz kaldık.
  • seba'yla birlikte "besiktasli durusu" da buyuk oranda oldu... maalesef.

gittiginden beri ustune bir sey koymadik, hatta mirasini yedik tukettik.
hesabın var mı? giriş yap