• bir kismi da alsancak fuar'da hatunlara laf atan orospu evlatlarindan mutesekkil yapi. amk empati kuruyorum, yarin birgun ulkemde icsavas ciksa ben de ornegin yunan'a siginsam zannetmiyorum ki sagda solda spor yapan kadinlara laf atayim. beseriyetini siktiklerim...
  • bamyanın fiyatı cinsine türüne göre 12 tl ye dek çıkıyor şu sıralar.

bugün yarım kilo kadar alacağım geziyorum pazarı.
    satıcıyla konuşuyorlar bunlar.
    hani bamyayı nasıl bildiklerine şaştım o ayrı ama en çok beni şu cümleleri bezdirdi.
    -çok pahalı.

alıştınız bedava ...

neyse öyleler işte.. bedava yaşamaya alışan millet. üstelik ülkemde.
  • tabiiki de ülke için hem maddi hem de manevi bir yük oluşturmaktadırlar,fakat bazen empati yapmakta gerekli adamlar ülkesinde kalıp topraklarını korumaya çalışsa ve hiç kimseyi desteklemese hepsinin yanlışları doğrularını dillendirse kime karşı savunup hayatta kalabilecek,ösoylamı savaşsın,işidlemi ypg ilemi rejimlemi. kimin yanında olsun kime karşı savaşsın.evet gelenlerin hepsi iyi,dürüst,saygılı insanlar değil. aralarında ülkeye zarar verenlerin olduğu hatta bunların çoğunluğuda oluşturduğu bir gerçek. artık maddi yükü geçtim gelenlerin hepsi kamplarda kalsa bunlara devletin tarım inşaat işleri yaptırılsa ona da kabülüz. fakat komple karşı olmak suçsuz,kimsesiz,insan gibi insanlara yazık değilmi.
  • kendi başımıza bela aldığımız yetmiyormuş gibi şimdi yunanistan'a bela oldular. sonra da avrupaya yayılacaklar.

bizden uzak olup cehenneme direk olsunlar.
    azalarak bitmesini istediğim güruh.
  • bazı yazarların insanlıktan çıkmasına sebep olmuş insanlar topluluğu.
  • herkesce malum olan allahin "alin bu da basiniza benden bela hadi bakalim nasil cikacaksiniz icinden!" diye verdigi herifin "ben bir gun gitsem bile. yani elbettte gitmiycem ama olursem falan diye diyorum, sizi rahat birakmam. bu ulkede huzur icinde yasayamazsiniz!" diye basimiza sardiklaridir.
    aslinda ben turkiye'de yasamiyorum. ama netice itibari ile orasi benim memleketim ve bittabii kurkcu dukkanim. insan endiselenmeden duramiyor.
    is yerinden bir arkadas gecenlerde gezmek icin turkiye'ye geldi. dun geri donmus, ordan burdan laflarken, laf suriyelilere geldi. kendisi daha once istanbul'da 6 sene yasamis bir iranli. cok uzun suredir de amerikada. nefret ettim gordugum seyden, o sehir benim yasadigim sehir degildi dedi. benim ulkeme 97'de ne oluyorduysa, senin ulkene de su anda o oluyor dedi. cok net gorebiliyorum neler olacagini su anda dedi. bir suru sey daha soyledi. icimi karartti, beni intihara surukledi, cekti gitti. cunku hakliydi. bu isin donusu yok. yani bu insanlar bir gun "ulkemize donelim heyoooo!" diye cekip gitmeyecekler. kalacaklar. cogalarak kalacaklar. su anki durum zaman icinde kotuleserek devam edecek.
    ulkelerinde savas olmasi, yakinlarini, yasadiklari hayati ve yerleri birakmak zorunda kalmalari falan cok baska konu. o konuda da tamamen #53932478 surdaki gibi dusunuyorum. evine siginmana izin veren insanlara gostermen gereken bir davranis bicimi vardir. onlari balkona kilitleyip evin sefasini surmeye kalkarsan olmaz.
    allah sonumuzu hayir etsin diycem, derken icimden bisey nesi hayrolacak oglum manyak misin diye bagiriyor. yine de hayrolsun...
  • son yıllarda ortaya çıkan toplumsal ayrışmaları düşününce korkutan bir sorun haline gelmiştir. resmi rakamlara göre giriş yapan iki milyon insanın yanında yasadışı yollarla ülkeye giren bir o kadar da insan vardır. bu insanların barınma eğitim sağlık ve çalışma sorunlarının nasıl karşılanacağına dair en ufak bir çalışma ortaya konmuş değil. çaresizlik içerisindeki bu insanların yaratacağı herhangi bir olayda toplumsal hoşgörünün olmadığı insanımızın vereceği tepkiler 6-7 eylül olaylarından daha kara bir leke yaratabilir.
  • bakin bu insanlarin derdi basta evet savastan kacmakti, kalkip türkiye'ye geldiler.

türkiye'de irk veya mezheplerinden dolayi hayati tehlikeleri var mi? yok. türk insaninin adam gibi davrananlara, ortaligin amina koymayanlara, edebiyle bu ülkede yasayanlara lafi var mi? yok.

o kadar afirakadan zenci geldi. saatciler. abi-abi sempatik tipler. ben daha kimseden olumsuz birsey duymadim. tek tük vakaalar olmustur. ama adamlar sakin sessiz yasayip gidiyorlar. avrupaya gideyim de köseyi döneyim düsüncesinde degiller. sebebi cok basit, ülkesinden buraya geldigine seviniyor. belki orda savas vardi, para kazanamiyordu, acti vs. burda öyle veya böyle yolunu bulmus insan gibi yasiyor.

simdi bunlara bakiyorsun, firsat bu firsat gidebildigi yere kadar gidecek. türkiye'yi begenmiyor, daha düne kadar essek siken adam, yunanistana gidiyor, yok orasi da kesmiyor. fransa'ya, almanya'ya geliyorlar. birisi duymus ingiltere daha iyi, mans tünelinden tirin altina tutunup fransa'dan! kacma derdinde.

gözleri doymuyor. dilencisine 2 lira ver, elindeki 5 lirayi görse onu da istiyor. 4-5 cocuklu ailelerin cocuklari günde 40-50 tl (en az) dileniyorlar. cogunun durumu senden benden iyi. o ise giderken ayagi ciplak cocugu olan kadinin cebinde seninkinden fazla para var ablacim. hatirlatayim dedim.

ne kacarken ölenine, ne dilenenine, ne de sürünenine acimiyorum. cünkü genel izlemimim, zihniyet ve toplum icinde yasam konularinda cigeri bes para etmeyecek insanlar.
  • http://tr.sputniknews.com/…20150812/1017091499.html

gittikleri her yeri cehenneme çevirme konusunda yüksek lisans belgesi alması gereken kişiler. malum bu yağmacı tiplerin göç, sığınma, sömürme vb. için kullandıkları ülkeler çoğunlukla türkiye, yunanistan ve italya. bu ülkelerin yöneticilerinde akıl olsa, suriye'deki çatışmalara ağızları sulanarak bakmasa; kendi yurttaşlarını, ekonomik çıkarlarını ve turizm konusundaki endişelerini göz önünde bulundurarak manifesto niyetinde ortak bir açıklama yayınlayıp ülkeye kaçak yollardan girmeye çalışan bu ortadoğu vahşilerini ülkelerine almayacaklarını, girenlere karşı gerekli uyarılar yapıldıktan sonra yine de kaçak giriş konusunda ısrar edenlere saldırıya geçileceğini bildirir. çünkü bunlara iyilik yaramıyor. düzenden bihaber, düzensizlik ve kaostan beslenen başıboş insanlar yeterli çoğunluğa ulaştı mı daima bulunduğu ortamın tadını kaçırır. temiz suya akıtılan lağımdan farksızlar. bunlar sığınmak için gelen masum kişiler değil. avrupa'ya kapak atayım, ortamın da içine sıçıp benim gibi olmayan yerli insanların huzurunu kaçırayım kafasında tipik barbar yaratıklar. ama onlar mülteci, seni pis faşist diye ağlayacaklara da;

(bkz: mülteci sensin ortadoğu da sana girsin)

mülteci dediğin geldiği ülkenin huzuru, ekonomisi, insanların can güvenliği, kamu sağlığı ve üzerinde parazitlik yapmaz. yapanın haddini de bildirmezsen böyle her yerde tepene çıkarlar, canına da malına da bedenine de kast ederler. o zaman anlarsın bu virüs gibi türeyen insanların neden sıkı bir şekilde kontrol altında tutulması gerektiğini.

tabi bu demek değil ki resmi yollardan başvuranlara da sırtını dön. sığınacağı ülkenin koşullarını kabul eden, kalifiye olan, olmasa ile verilecek olan eğitime göre kendini geliştirip hem kendi hayatını kurtaran hem de bulunduğu ülkeye asalaklık yapmayacak mültecilere kapılar sonuna kadar açık olmalı.
  • batıya kaça kaça hızlarını alamayıp tekrar türkiye'ye dönmelerinden endişe ettiğim insanlar.
hesabın var mı? giriş yap