• 1 ocak 2016 itibarıyla yenilenmesi işlemlerine başlanan sürücü belgelerinin yenilenmesi işlemleri için randevu talebinde bulunulmasını sağlayan emniyet genel müdürlüğü'ne ait website.

ayrıca yenileme işlemleri için gerekli belgeler de şöyle imiş;

1) eski sürücü belgesi
    2) nüfus cüzdanı, pasaport veya avukatlık kimliği
    3) sürücü sağlık raporu
    4) 15 tl (13 tl değerli kağıt bedeli, 2 tl vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya bankalara yatırıldığına dair makbuz
    5) 2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik bir vesikalık fotoğraf)
    6) kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.
  • şu an için izmir'de sadece il emniyet müdürlüğünden randevu veren sistem.
  • an itibarı ile istanbulda boş yok, her yer dolu.

benim kafamda bi soru işareti oluştu şimdi. ne zamana kadar yok acaba? önümüzdeki 1 hafta? 1 ay? 1 yıl? forever?
  • edit3: "ucreti hangi bankalara yatirabiliriz" temali sorulara cevaben

(bkz: #57505914)

anlasmali bankalardan birine 15 lira yatmasi gerekiyor ama, bankalarin haberi yok bu isten. saglik raporu meselesi ayri muamma. kan karti isteniyor mu, beyan yeterli mi belli degil. acil degilse bekleyin sistem otursun, neyin ne oldugu belli olsun.

edit: kan karti mevzusu icin baya mesaj aldim. sitede beyan yeterli yaziyor ama, izmir emniyetteki bir memur yeterli degil, aile hekiminden kan karti almaniz lazim dedi. tanidik bir baskomiser agbiye arayip sordum mesajlardan sonra. "ne karti, ne beyani ehliyette yaziyo zaten kan grubu" dedi. yani onerimi tekrarliyim gencler, yurtdisina cikacaksaniz acele etmek icin sebebiniz var, gidin sansinizi deneyin. ama yurtdisi isiniz yoksa 2020'ye kadar sureniz var acele etmeyin. adami sinir etmeyin amk hic randevu veren yer yok.

edit2: mevcut ehliyetle yurtdisina cikamazsiniz demedim ki ben amk. cikarsiniz ama edirne'de sikilince anlarsiniz milletin neden acele ettigini.
  • antalya'nın tüm ilçelerinde hiç boş yer yokmuş. hangi ara millet duydu da siteyi buldu da randevu aldı vay amına koyayım ya.

olm demre'nin nüfusu kaç da, kaç tane ehliyetli adam var? bunlar hangi ara müracat etti ?

kafamda deli sorular.
  • (bkz: rapor)
    (bkz: avukat kimliği)
    (bkz: 15 tl)
    (bkz: koyduk mu)
  • henüz beta niyetine değerlendirilmesi gereken sitedir. şahsen bu geçişin son tarihi yaklaşana kadar beklemeyi uygun görüyorum. şimdi harekete geçip banka, vergi dairesi ve emniyet üçgeni arasında hacamat olacağıma sistemin oturmasını beklerim daha iyi.
  • şu an ankara'nın hiç bir noktasında yeni ehliyet, ehliyet değiştirme veya yabancı ehliyet tebdil etme için randevu vermeyen site.
  • beceriksizler tarafından hazırlanan site. lise öğrencisine yaptırılmış gibi randevu sistemi belli değil sabah bakıyorsun yer yok akşam bakıyorsun silivride yer açılmış.
  • mevcut ehliyetler 2021 yılına kadar geçerli olduğu için yüklenmeye gerek olmayan sitedir.
hesabın var mı? giriş yap