12613 entry daha
  • hadi yemre'nin aycan yazmasını anlarım da, elif sen neden sercan'ı yazmazsın. zaten takım param parça olmuş, en azından elenme ihtimalini azalt.

parkura giderken sevgi kelebeği gibisin, kaybedince çak yapmalar falan. allah aşkına biraz hırsın olsun.
  • yarınki parkur yine bol eğilmeli sürünmeli barış sıçacak net belli. yalnız hiç cinsiyetçi falan değilimdir de cemal can sakatlık sonrası o nasıl bir tepki aq
  • bu murat ve sema sürekli semih'in söylediklerini başka yerlere çekmeye çalışıyorlar ben başlarda zekalarının yetmediğini düşünüyordum ama çok net art niyetliler.
  • ünlüler elemesi aycanı yazmalarını gerçekten anladım ama yanında sercan değil tüm iğreltiliğiyle yunus emre olmalıydı ..
  • yazar olsam da paylaşırım diyordum ama olacağım yok o yüzden survivor mix türkiye siyaseti adlı çalışmamı yazıyorum:

barış= akp >>> bir şey yapmamasına rağmen ve performansta sıfır olmasına rağmen sms'te hep 1. her oylamada bu hafta gidecek diyoruz. ama yine de kalıyor. hep mağdur bu arkadaş aynı zamanda. akp her şeyi yapmayı bir meziyet sayıyor. bu arkadaş ise hiçbir şey yapmamayı. ve son olarak uzun adam.*

evrim= mhp >>> adada lider değil sms'te lider değil ama yine de en nefret edilen o. en kritik anlarda hep yanlış karar veriyor. her dokunulmazlık kaybedildiğinde sandığı ( potayı) gösteriyor.

nisa= tkp >>> herkes aslında en iyisi ama denendi olmuyor diyor. ben yine de olur diyorum.

yunus emre = hdp >>> çok sivri ve bazen diskalifiyelik söylemleri var. herkes ya nefret ediyor yada tam sempatizanı.

elif = iyi parti >>> en doğrucu bu deniyor ama çok silik kalıyor. istediği medya gücünü bulamadı. en az nefret edilen o. bi ara fetö( mert) ile iş birliği mi yapıyor dendi. yalan çıktı.

berkan = chp >>> saydığım herkes ikinci turda bunu destekleyecek. kendisi ilk turda zaten çok oy alıyor ama fanları toplama olduğu için bazen oyu bölünebiliyor.

yasin = vatan partisi >>> dünyayı yönettiğini sanıyor ama hiçbir şey yaptığı yok. söylemleri doğru olsa bile bunu yanlış şekilde dile getiriyor. mhp ile sık sık tartışma içinde.

söyleyeceklerim bu kadardır.
  • tarafsız olarak bakarsam ; yunus emre isimli yarışmacı net terbiyesizdir. kendini ve haddini bilmezdir. geldiği yeri unutan adamdan ne köy ne kasaba olur. adamın hayatı eleştirmek üzerine. ödül kazanıyorlar orda bile konusu gönüllüler.

nisa ; bu gidişle finale uzanacaksın. sabret
    yarın ki parkur barış için olumsuz. sercan akıllı strateji ile belki ihtimalen kazanabilirler

sercan; sen tamamen tesadüf eseri burdasın. 4 oyunun üç tanesi gitmiş umudunuz son oyuna kalmış.o takımda kim çıkarsa çıksın sizden birisi gidecek. bence yunus emre nin suyu ısındı.

acun ; verdiğin ödül ne olacak cidden merak ediyoruz. açıkla bu gibi şeyleri.
    aycan ; bence burdan sonra fiziğini geliştir şekil verdir nasıl yapacaksan.
    cemal can ; farkında mısın eriyorsun giderek

bugünlük yeter.
  • berkan niye sürekli millete laf atıp sonra da ben efendiyim diyor.

yunus zafer işareti yapınca berkan adama saldırmaya çalışmıştı sen nasıl yaparsın diye. sana ne la?

sonra da acuna ama acun aybi geçen de nisaya laf etti aybi diye şikayet ediyordu.

adama sürekli laf atıp saldırıyor sonra da ben efendi efendi konuşuyorum diyor.

e madem efendisin konuşma adamla haliyle mesele de kalmaz.
  • sema'da gerçekten semih kompleksi var sebebini tam olarak çözemiyorum ama yani bir insan gerizekalı olsa adamın dediklerini anlar. ıslarla adamın söylemediği şeyleri sen öyle diyorsun diyor. e adama varsayım yapma diye çıkışıyorsun adamın dediklerinden varsayım çıkartıyorsun.

ama ne yalan söyleyeyelim güzel iş, sevdiğin yarışmacılara dakikalarca güzellemeler sevmediğin yarışmacı haklı olsa bile öyleydi de böyleydi de diye gömmece. acun, her koşulda objektif olamayacak insanları şu ekranlardan temizlesen herşey çok daha keyifli olacak.

edit: durumun nagihan ile alakalı olduğuyla ilgili çok sayıda yazar mesaj atmışlar. semih, nagihan konusunda da haklı. yani sema'dan çok daha üstün bir performans sergilemiş nagihan. bu kadar kompleksli olmaya gerek yok.
  • bu yunus emre taraftarlığı neden mi çoğaldı.

üşenmeden, geçmişten başlayarak şöyle izah edeyim:

eski zamanlarda, -mesela bir 10 sene öncesine kadar- içinde bulunduğumuz sistemde, şöhret ve başarı için liyakat yeterli değildi.

sporda işliyor gerçi bu liyakat ama subjektif alanlarda işler yapanların, hele ki sanatsal işlerle uğraşan veya medyada yer almak isteyenlerin işi tamamen şansa kalmıştı.
    zirveye giden yollarda, yapılan işin kalitesinden çok, ana-babanın ismi, çevresi veya parası devreye giriyordu. tüm bunlardan yoksun olanlar için ahlaki sınırları zorlayan hareketlere eyvallah edecek derecede hırs sahibi olmak gerekiyordu.
    önemli, güçlü, kodaman kişilere kendini sevdirmek, dönemin politikasına uygun pozisyon almak, doğru kişilere yalakalık etmek ve bir sürü çirkin şey.

sonra internet girdi devreye.
    işler değişti.
    etraf bir nebze aydınlandı.
    bilgi ve fikir alışverişi hızlandı, doğru kişilere ulaşmak kolaylaştı. şartlar eşitlenir gibi oldu kısaca.
    işte tam bu noktada “liyakat” parladı. artık kimseciklere muhtaç olmadan, hile yapmadan, gözlerin önüne işini koyduğunda, gerçekten de o iş iyiyse yol almaya başlıyordu insanlar.
    artık insanlar birbirine iletiyordu o eseri, ya da yapılan işi.
    aracılar ortadan kalkmaya başladı.
    herşey daha da adil olmuştu nihayet!

derken..

bu sefer de öyle bir rekabet ortamı oluştu ki.. aslında yetenekli çok fazla insan var. yazanlar, çizenler, beste yapanlar, oyuncular, komedyenler, yaratıcı türlü kişiler...binlerce...
    hay allah...
    tabi insanoğlu sıyrılmak için gene adil olmayan yöntemlere başvurmak, öne çıkmak için sahip olduğu gücü, ayrıcalıkları kullanmak yoluna gitmeyi seçti.
    doğası bu.
    hep bir kısayol ister.

pr’cılarla, internet alanında erken varlık gösterip de anlamsızca fenomen olanların tuttuğu köşelerle, yine parayı bastıranın veya tanıdığı olanın o milyonlar içinde -konser sırasına kaynak yapar gibi- “visible” yani görünür olduğu günler geri döndü.

bu seneki buram buram popülizm kokan survivor bu durumu birçok insanın netlikle farkedebilmesine olanak tanıdı.

yunus emre taraftarlığı işte bu duruma doğmuş ciddi bir tepkidir.

sırtına çantasını alıp gitmiş, kimseye veya hiçbir duruma politik yaklaşmayan, strateji yapmayan iyi niyetli bir çocuk.
    gayet düzgün, bir o kadar komik, potansiyel sahibi ve aslında çok da zeki bir tip.
    ama nedense altı dolduralamayacak şeylerle sürekli eleştiriliyor, linç yiyor, dışlanıyor.
    internet ortamında ismi nefret söylemleriyle anılıyor.
    öyle boş fanatik kitleler köşeleri tutmuş ki başa çıkmak çok zor.
    arkasında bir ekip yok, planı yok, hiç hazırlanmamış. gerçekte herkesten daha düzgün ama bunu bile paketleyip sunmuyor.

o sebeple bütün bu durumu olduğu haliyle farkedip, bundan rahatsız olanlar, dikte edilenden sıyrılıp gerçeği görebilenler, yunus emre’yi tutmaya başladılar.

onları görmek de, bana hala umut olduğunu gösteriyor.
7928 entry daha
hesabın var mı? giriş yap