• kıs. türk amerikan dernekleri federasyonu.
    http://www.tadf.org/
  • baskanligini bir odtu mezununun yuruttugu new york turk konsoloslugu binasinda (bkz: turkish center) ikinci katta bulunan federasyon. amerikadaki tum turk dernekleri buraya baglidir. ofiste uc kisi calisir. biri baskanin sevgilisi olup gelene gidene baskan ile en samimi hikayelerini anlatmaktan pek bir zevk alir. her gidisimde poloroid vesikalik cekme suresinde aklimi durduran hikayelerini siralayabilen bu hanim konsoloslukta da federasyonda da nam salmistir.
  • (bkz: kaya boztepe)
  • 22 ocak 2012 tarihli secimde ali cinar'in yeni baskan secildigi federasyon.
    http://www.hurriyetusa.com/…etay_yerel.asp?id=36301
  • 2010 yılında öğrenci halime amerika'da işsiz kalınca aradığım kuruluştur. beni new york konsolosluğundaki merkezlerine çağırdılar, hayatımda daha önce hiç görmediğim bir ilgiyle karşıladılar ve benimle görüşmesi için öyle üç kuruşluk bir görevliyi değil, direktörü görevlendirdiler. hatırlıyorum, sağolsun türk amerikan dernekleri federasyonu direktörü yusuf sami özçayır bana görüşmede kendimi türkiye'den öyle 3-5 aylığına gelmiş sıradan bir öğrenci gibi değil de sanki ekonomi bakanlığı müsteşarı gibi hissettirmişti. açıkta kalmamam için cv'mi herkese yolladı, hatta bir de paddy cap işi buldu. new jersey'deki evime geri dönmeden önce onları arayacağımı söylemiştim; lakin döndüğüm günün akşamı iş bulduğum için hiç söyleyemedim. işverenin ısrarla bıraktığı cevapsız çağrıları da ancak gece yarısı görünce o iş öyle kaldı. onlara hiç kişisel olarak teşekkür edemedim. aradan geçen yıllarda yusuf beye ulaşmak için baya çaba sarfettim doğurusu ama o beni linkedin'de bulmasına rağman yine de bir mesaj atma nezaketini göstermedim. belki de çabalarını boş çıkardığım için yüzüm olmadı . ne zaman dara düşseniz eminim yardım ederler, ama umarım siz benim yaptığım nezaketsizliği yapmaz ve bir teşekkürü onlara borç bilmezsiniz.
  • son protestolarda yunan destekcilerin olmasindan rahatsiz olmuslardir ki cikip basin bultenlerinde bunu belirtmislerdir... bir ise yaradiklarini sanmiyorum ama hala ayni kafada is yapmalari, ya da amerikayi biraktiklari memleketi gibi sanmalari da ayri bir rezillik. bu arada hic bir protestoda/eylemde etliye sutluye bulasmazlar.. varsa yoksa turk gunu olsun halay cekilsin seklinde calisan bir organizasyondur.
  • atatürk'ün şöyle bir vecizesinden haberdar olmamı sağlamış federasyon.
  • edit: https://www.instagram.com/…?igshid=mzrlodbinwflza==

muhteşem bir yüzüncü yıl kutlaması hazırlamışlar.

—————-

cumhuriyetin 100. yılında dev kutlama
    bu kutlama akıllarda hep kalacak!

değerli türk amerikan toplumu,

29 ekim 1923 yılında kurulmuş olan türkiye cumhuriyetimiz içinde bulunduğumuz 2023 yılında 100 yılı gerisinde bırakmıştır. daha nice 100 yıllara??

türkiye cumhuriyetimizin 100. yalına yakışır bir çoşkuda kutlayabilmek için türk amerikan dernekleri federasyonu olarak bazı derneklerimiz ile bir araya geldik.

-türk amerikan kadınlar birliği,
    -fenerbahçe-usa derneği,
    -türk amerikan giresunlular derneği,
    -türk amerikan trabzonspor fan derneği,
    -karşıyaka-usa derneği,
    -galatasaray-usa derneği,

sizlere bazı şeyleri söylemek istiyorum.

yukarıda ismi yazılı derneklerimiz ile birlikte bu güzel çalışmaları yaparken herbirimizin tek amacı vardı, muhteşem sanatçıların yer aldığı bir kutlama yapabilmek ve her misafirimizin sadece kutlama maliyetini karşılayacak kadar uygun fiyata bu etkinliğe katılabilmesini sağlaya bilmek.

bunu başarmanın gururunu yaşıyoruz .????

balo içeriği;

yemek + alkolsüz & alkollü limitsiz içeceğin dahil olduğu gecemize arabası ile gelenler ücretsiz otoparktan faydalanabilecekler.

-türkiyeden ünlü spiker funda karayel'in sunuculuğunu üslendiği programımızda yine türkiyeden gelen ünlü sanatçı ve gruplarımız sahne alacaklar,

-hem yurt içinde, hem yurt dışında gururumuz olan ve iki guinness rekoruna sahip muhteşem dans grubu anadolu ateşi en güzel dansları ile bizlerle birlikte olacak.

-tam 40 yıldır bu toprakların seslerini ve makamlarını yeni bir yorumla geleceğe taşıyan ve eserlerinin pek çoğu şiirlerden bestelenen unutulmaz şarkılara imza atan yeni türkü grubu en güzel eserleriyle bizlerle birlikte olacak.

mustafa kemal atatürk önderliğinde zaferle sonuçlanan kurtuluş mücadelesi ve cumhuriyetimizin türkiye büyük millet meclisi tarafından ilanının 100.yılını kutlamak ve milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla düzenlenen gecemizde siz değerli türk amerikan toplumunu aramızda görmekten mutluluk duyarız.

tarih: 27 ekim 2023 cuma
    saat : 08:00pm
    bilet : $180
    adres: terrace on the park ( 52-11 111th st, queens, ny 11368 )

iletişim # (212) 682-7688 &
    201 873 7598
    tadfdirector@gmail.com

———-
hesabın var mı? giriş yap