• bach'ın kahve tadındaki keskinliğine cazz'ın süt kıvamındaki yumuşaklığını ekleyerek mükemmel bir bileşene ulaşan pekinel kardeşlerin eseri. her kaybettiğimde tekrar tekrar aldığım ve arabanın standart donanımı haline gelen cd'si.

harika bir hediye olduğunu da unutmayın.
  • yıllar dinlemekten sıkılmadığım, dinleyini huzurlu bir dengede tutan, işte bir konuya konsantre olmuşken, trafikte bir canavar kesilmişken dinlenmesi özellikle önerilen bach ile jazzin en güzel yorumunu içeren bir dönem bulunamayan ancak şimdi tekrar raflarda yerini bulan albüm. ancak yeni basım albüm kapağında güher süher pekinel'in rugan deri giysileri içindeki pozları gitmiş daha mualiyim bir fotoğraf gelmiş.
  • genco erkal, borusan klasik.. brecht'le başlayan yolculuk bach'a geldi.. tarihe not düşelim.. bu günü unutmayalım..
  • pekinellerin klasik müzik sevmeyenleri bile şaşkınlığa sürükleyen bach çalışmaları ile dolu albümleri...
  • jacques loussier'nin hayati boyunca yaptigi, oduller almis, efsanelesmis albumlerinin hepsinden daha guzel olan ve klasik egitim alanlarin daha iyi jazz caldiklarini kanitlayan onlarca ornekten biri olan, hala avrupa'da neden yeri yerinden oynatip kultlesmedigini anlayamadigim asmis pekinel kardesler* albumu.
    bi dahaki sefere umarim tanitim isini, yabancilari olduklari bu ulkenin, populer oldugu icin bisey sanilip gereginden fazla guvenilen, yeteneksiz, ozenti yonetmen, fotografci ve reklamcilarina birakmazlar...
  • pekinellerin "klasik muzikten baska deneysel biseyler yapmak ıstıyoruz" seklinde cıglık attıklari albumleridir
  • pekinel kardeşler'in bol staccatolu yorumları yüzünden klasik eğitim alanların daha kötü jazz çaldıklarını kanıtlayan albüm.

(bkz: bünye meselesi)

ayrıca (bkz: take five)
  • albümde yorumlanan bach eserleri şunlardır:
    bwv 1063
    bwv 1060
    bwv 1061
    bwv 147

pekineller kelimenin tam manası ile döktürmüşler albümde. ne daha azı ne de fazlası!

ilk üç tanesinin klavsen ile çalınmış çok iyi yorumlarına trevor pinnock ve çetesinin hazırlamış oldukları die cembalokonzerte albümünden ulaşabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap