• bir ekşi sözlük yazarı. eski çıktığım olabilir.
  • nickiyle babamı çok kızdıran ama şu hayatta tanıdığım en cesur erkek.

birlikte bir badire atlattık ki kendisine minnet borçluyum, derin duygularıma tercüman olamıyorum, hele siz de bi okuyun..

9 kasım doğum günü olduğundan bu akrep erkekinin geçmiş doğum gününü kutlamak için alelacele bir program yaptık, onun isteği pizza ile benim deniz manzaralı bir yere gidelim isteğimin birleşmesi sonucu cihangir camiisine doğru yola çıktık. gel gör ki akşam sekiz olunca camii kapısına kilit vurulduğundan ikimizin de haberi yok! elimizde pizza, buz gibi havada aç açık kaldık diye başladı söylenmeye. "hadi bari şurda parkta oturalım" dedik. bir de baktık ki kutuda taşırken sıcak hamur yan yatmış ortada yarım ay haline gelmiş pizza! iki kat daha çemkirik bir hal aldı tabii bu allame-i cihan!

neyse dedim şimdi sürprizimi görünce yumuşar, gitmiş pastaneden maytap mum filan almışım en saf en temiz duygularımla, diktim pizzaya. işte tam o andır ki badimin mel gibson'a taş çıkartması cesur yüreğiyle! ben rüzgardan elimi yakmış ama mumları yakamamış, maytabı yaktım diye seviniyordum ki bir elin beni çevirmesiyle az ötede parkta yürüyüşe getirilmiş "eğitimli" beş köpeğin tatlı tatlı oynaştıklarını gördüm. ve taklayamıgeldiklan başladı:

"korkma nane! ben seni korurum köpeklerden!" (ama şekil olarak kendisi arkamda tabii!)
    "yok ya neden korkayım oynuyorlar zaten..."
    "yok kızım ne oynaması ya baksana saldırcak bunlar şimdi bize yürü gidelim!" (köpeklerin tikinde değiliz ama..)
    "ya ama pizza yicez daha ne gitmesi? bak maytap filan..."

işte bu sırada elimden maytabı alıp ayakkabısıyla sigara söndürür gibi yerde ezer, ben şok olmuş gözlerle bakarım!
    beni çekiştirmeye başlar.

"ya pizza filan kaldı her şey? dur bari kolamı alsaydım??"
    "saldırcaklar şimdi boşver kolanı filan hadi gidiyoruz!"

işte o gün bugündür cihangir parkında öylece bırakılmış mumlu bir pizza görenler derler ki buradan cesut babayiğit taklayamıgeldiklan geçti, hey gidi... *
  • yeni yıla bizlerden, çok sevdiği yeğenlerinden uzakta girecek badişim. üç numara kelinden öpüyorum ve gece yarısı komutanın zulasını bulmasını diliyorum!
  • askerlik yaramamış, metrobüsü özledim filan diyor mesajlarında. sanırım diskoya atıp kafasına falan vurdular :/// fermanımdır tez vakitte dönesice!
  • sözlüğümüzün neşeli, eğlenceli takip edilesi yazarlarından olan über şahsiyet.
  • muhabbeti on numara beş yıldız sözlük yazarı. taklaya gelse bile atlatır bir şekilde.
  • hersey guzel giderken bir anda nasan huzursuzlugun disa vurum belirteci
  • sözlükte yeteneğini tam gösteremeyen, harcanan yazar. siz onun bir de kısa(!) mesajlarını görmelisiniz. bana attıklarını saklıyorum, yıl sonunda iki cilt halinde piyasaya süreceğim volume 1, volume 2 diye adeta bir nemfomanyak etkisi yaratacak, çığır açacak! bir de sanırım artık yaşlandığımızdan çevre filan yapamadığımızdan sözlükten kalan tek badim :)

bir de unutmadan (bkz: çerkes erkekleri) *
  • doğum gününüzden 5 ay sonra, doğum günü pastanızla birden karşınıza çıkabiliyor o gün görüşemedik içimde kaldı diyerek. su nanesi ve kendisiyle ufak çaplı ama keyifli macerelara da imza attık çok da iyi güzel anılarımız oldu. başındaki sınav belasını bir an önce ve istediği şekilde (işalla) savdığı vakit kaldığımız yerden yeni maceralarla devam edeceğiz. o zaman buraya daha neler neler yazacağım ^^
  • eli boş gelmeyi sevmeyen jön. annesinin yaptığı nefis kek yetmezmiş gibi arkadaşının evinden de bi saksı çiçeğini yürütüp* gelmiş ziyaretime sağolsun. bi de amaçladığı o meslekten vazgeçse süper olacak ama kısmet, hakkında hayırlısı olsundur işalla, r'amen!
hesabın var mı? giriş yap