• merakla beklediğim korku film(leri).

10 kısa hikayeden oluşuyor. the abc of the dead ya da v/h/s serileri gibi.

aralarında darren lynn bousman, neil marshall, adam gierasch gibi ünlü yönetmenlerin olduğu film, ekim ayında abd de gösterime girecekmiş.
  • birbirinden vasat hikayeleri olan korku filmi. kesinlikle beğenmedim. 5/10.
  • masters of horror gibi kendi içinde kısa filmlerden oluşan bir film. her biri yaklaşık 10 dakikadan 10 ayrı hikayeden oluşuyor.

hikayelerin hepsi cadılar bayramında geçiyor. halloween ortak unsur hepsinde ve hemen hepsi de kendi içinde mini sürprizler barındırıyor.
    yine hemen hepsinde klasik korku filmlerine göndermeler, saygı duruşları var. mesela birçok hikayede kahramanlar night of the living dead izliyor.

kimi eğlenceli kimi korku olan hikayelerin içinde gerçekten iyi olanlar olduğu gibi, "bu ne şimdi" dedirtecek denli sıradan olmamış hikayeler de var.

mesela 1. hikaye uzun metraj olacak denli kaliteli, daha sonra kalite yavaş yavaş düşüyor.
    8. hikaye 13. cuma'nın parodisi şeklinde eğlenceli ve başarılı.
    2. ve 9. hikayeler de öne çıkanlar.

kimi hikayelerde diğer hikayelere göndermeler var ve birkaç hikayede diğer hikayelerin kahramanları kısa süreli de olsa gözüküyor.
    bu açıdan hikaye olarak zekice olanları da mevcut.

genel itibariyle ortalamanın altı hikayeler olsa da, bence gideri var.
    hele ki halloween gecesinde izlemek için baya güzel bir tercih olur, tabii halloween'dan sonra.
  • eğlenceli bir film.
    oyunculuklar traş da olsa, hikayeler kısa olduğu için sıkılmadan izleyebiliyorsunuz.
    bittiğinde, "keşke bir kaç hikaye daha olsaydı" dedim.

silmeye kıyamadım ama arşivlik değil.
hesabın var mı? giriş yap