• boş nafile bir iş. orası tandoğan meydanı'dır. hepimiz öyle anıyoruz orayı. kağıt üstünde değişiklik yapmanın bir işlevi yok.
  • bu zihniyet bahçeli 7. cadde'nin adını, aşkaabat caddesi yaptı da ne oldu? değişiklik 10 sene önce yapıldı. 10 sene önce anaokuluna giden çocuklar, bugün liseli oldular arkadaşlarına "7. cadde'de buluşalım" diyorlar. aynısı tandoğan'da da olacak. şehirlerin yönetimlerini kasabalı ve köylüler ele geçirebilir ama şehirleri şehirliler yaşar. ben tandoğan'a tandoğan dersem, orası tandoğan'dır. ben 7. cadde'ye 7. cadde dersem, orası 7. cadde'dir. ben istanbul yolu'na, istanbul yolu dersem orası istanbul yolu'dur(resmi adı fsm bulvarı). ben kimim, ben belediye başkanı mıyım? ben cumhurbaşkanı mıyım? hayır ben şehirliyim, şehir ben nasıl yaşıyorsam o'dur.

tanım: boşa kürek çekmektir.
  • nevzat tandogan'in okuz anadolulu lafina yapilmis kontradir.

melih'in aklina geldiyse cok sasirdim.
    gercekten ufakta olsa ondan bile beklenmeyecek bir zeka iceriyor.

nevzat reyizin kemikleri sizlayacak.
  • şehrin hafızasını kendilerininki gibi boş sanıyorlar. şehirler geçmişine asla ihanet etmez.
    bu nevzat tandoğan'ın kim olduğuyla alakalı değil halkın diline orasının tandoğan meydanı olarak yerleşmiş olmasıyla alakalıdır.

yoksa ülkemde ne gereksiz insanların saçma sapan yerlere ismi veriliyor.
  • doğudaki yerleşim yerlerine, zorlama isimler halk tarafından kabul görmüyor diyerek eski isimlerini geri veren iktidar tandoğan meydanının adını değiştiriyor.

düşünün!
    şüphesiz ki ibretlik alınacak noktalar bulacaksınız.
  • elbette ki tutmayacaktır. numaralı cadde-sokak isimleri değiştirildiğinde bile -10 sene geçse de- insanlar yenisini kabullenmiyor yahu.

günü kurtarırsınız belki, o kadar.
  • büyük bir yaramıza derman olmuştur. hergün rencide oluyorduk. teşekkürler başganım!

gelecekte aksarayın odtü "çapulcu" kampüsü olması dileğiyle...
  • gayet yerinde bir uygulamadır.
  • (bkz: sebebi neydi ki)

hava civa isim değişikliğidir. yılların tandoğan meydanı birileri istiyor diye anadolu meydanı olmaz.

bahçeli 4 .cadde dediğinizde her ankara'lı hangi caddeyi kastettiğinizi bilir. ha caddedeki tabela'da on yıldır bişkek mi çemişgezek mi öyle bir şey yazıyormuş. resmi adı buymuş.

tın.

dur lan aşkabat mıydı yoksa o caddenin adı. bilemedim bak bende şimdi.
  • ben zaten hep anadolu meydanı olarak adlandırdığım için bana dokunmay........
    yok bu başlığa uymadı. aslında çoğuna da uymuyor ama yazarlarımız ısrarla devam ediyor. neyse.
hesabın var mı? giriş yap