• bakteriyel bogaz enfeksiyonlarinda ilk care olarak ba$vurulan,ozellikle kullanimdan sonraki ilk bir saat icin muhte$em bir rahatlik* hissi veren,bogaza sikilmasina ragmen, prospektusunde "yutmayiniz" yazan ilac.
  • semptomatik tedaviye yönelik bir ilaç. vucut tarafından hızla emilen bir antienflamatuar ihtiva eder. yoğun alkol ve sigara tüketilen gece gezmelerinden sonra birkaç fısfıs sigaranın meydana getirdiği boğaz yanmalarına iyi gelir.
  • (bkz: tantum verde)
  • eha eha şeklindeki kuru öksürüklüklerin arkadaşından gelen hmpföhöhöh şeklinde bitmeyen ve ağlar gibi hıp hıp hıp diye iç çeke çeke nefes almanızın ardından, uzun uzun öksürmeye devam ettiğiniz günlerde bir sıkışta iki kere fıs fıs ederek boğazınızı rahatlatan ilaç. öksürüklere doyamadığınız günlerde çantanızın kolay ulaşılabilir bir yerinden alıp kullanarak nefes alışlarınızın ve konuşmanızın kesilip durmasını engelleyebilirsiniz. bir de başucunuzdaki masaya koymakta fayda var gece öksürüklerinde uykunuzun uzun süreli bölünmesini engellemek amacıyla.
  • üşüttüğümde içime girip hırıltı çıkaran kediyi zehirlememe yardımcı olan ilacım.

netameli - hrrrrrrr.. hrrrrr...
    oda arkadaşı - hatçe kedi öldü mü?
  • diş, diş eti ağrılarına da pratik çözüm ve tedavi getiren ilaçtır.
    yanında gargarası da tavsiye edilir.
  • lokal anestezik etkisi var.

şu anda küçük dilimi kessen hissetmem sözlük. tadı da iğrenç.
  • boğaz ağrımı geçirebilen yegane sprey. anestezik manestezik anlamam ama baya etkili onu biliyorum.
  • yanlışlıkla açıyı ayarlayamayıp dilime sıktım ve şu an dilimi hissetmiyorum. bildiğin lokal anestezi. meğer numarası buymuş.
  • aç karnına içildiğinde sıkıntı yaratır mı diye merak ettiğim sprey. bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap