• toplanan milyarlarca dolar vergiler.

ek iletişim ücretleri. çekmeyen hatlar.

bizden değil mantığıyla akut gibi organizasyonlara saldırmalar.

sıfır organizasyon.

yok edilen, peşkeş kesilen, cebe indirilen toplanma alanları.

bu depremin üstüne bunları konuşmayın diyen yavşakları da ben anlamıyorum. hangi parseli sen aldın göt?
  • talimat olmadan kıçını kaldırmayanlar olduğu sürece daha çok ekşiciyi yaftalarsınız.

t: yoktur, tepki göstereni vardır.
  • kağıt gibi evlerin inşasına izin verilmesi, deprem olduktan sonra liyakatsizlikten ve ekonomik gerekçelerden koskoca devletin aksiyon alamaması...

bunlar direkt siyasi sebeplerdir. deprem siyasi değildir, sonuçları siyasidir. bu deprem japonya'da olsaydı 10 kişi ölecekti. bu 10 kişi sonucu da siyasidir. çünkü japonya devletinin siyasi yönetimi türkiye'den farklı olup fersahlarca ötededir.

sonuç olarak bu sonuçlar siyasidir.

baş sorumlusu recep tayyip erdoğan'dır. alt kadroları da erdoğan kadar sorumludur.

bu gerçeklik ne yaparsanız yapın halı altına süpürülemeyecek kadar büyük bir gerçekliktir.
  • "bugün, sebep olanlara mevcut durumun vahametini anlatamazsanız, yarın olacak yeni felaketleri minimal kayıplarla atlatmak adına alınması gereken önlemler için çok geç olabilir." lord of the hatuns

bak, senin yaptığın algıyı münasip bir dille bir tarafına monte etmen için özlü söz yazdım, sayın kuş beyinli.
  • benim lan!!!!!!

siktirin gidin.

göçük altında ulaşılmaya bekleyen binler varken, elindeki imkanları sonuna kadar kullanmayan ne kadar siyasi yetkili varsa hepsinin topuna kibrit suyu.

şimdi siyaset yapmayacaksın da ne yapacaksın. halk bir şekilde sesini duyurmaya çalışıyor, o arkasında durmaya çalıştığınız iktidar yöneticileri götlerinin korkusuna işin ehli olanları, deneyimlileri kendi iktidar hırslarına baskı altında tutmaya devam ediyor.

bir adamın dudakları arasında yapılabilecek her şey. !!!!!

elinde yetki varken kullanmayan, üzerine eğilmeyen cumhurun temsilcileri aldı o kadar canı. katilsiniz, o kadar canı rant uğruna, rey uğruna, iktidar uğruna harcadınız.

halkı çaresiz bıraktınız ...
  • afad, “gitmediğimiz yer yok” diye göz göre göre açıklama yaparken koskoca hatay’a saatlerce girilmedi.

hala gelmiş siyaset yapılmaz deniyor.

insanları kurtarması gereken, siyasilerin vereceği karar. işini yapmayanlar hakkında ne dememizi bekliyorsunuz?

yalan söyleyenleri savunuyorsunuz sadece.
  • içimiz yanıyor ama imar affı çıkartılırken de eleştirdiğimiz için vatan haini biz idik. hatay havalimanı fay hattına yapıldığı için yardım ulaşamıyor.
    (bkz: #148699577)
  • ülkedeki her şey bir şekilde siyasi otoritelerin yaptığı ya da yapmadığı şeylere dayandığı için, siyasete dokundurmadan bitirmiyoruz hiçbir konuşmayı.
    soruyorum bir kez daha, ''deprem vergileri ne re de?!''
  • siyaset yüzünden halkın en büyük felaketi yaşadığını bilen ekşicidir.

bu sefer doğa olayına bağlayamayacaksınız beceriksizliğinizi. enkaz altında yalnız bıraktığınız yaşayan insanlara şehit diyerek işin içinden çıkamayacaksınız.
  • küfür yemek için mi açıyorsunuz bu başlıkları?
hesabın var mı? giriş yap