• rüstempaşa kervansarayı/bedesteni olarak da geçen erzurum'da bulunan han.
    oltu ta$ından yapılmı$ tespih/küpe/kolye/vb. alacaksanız mutlaka uğrayın.

ahanda copy paste:
    "erzurum'daki kervansarayların en önemlisi rüstempaşa kervansarayı diğer adıyla taşhan'dır.yapı,büyük ihtimalle kanuni sultan süleyman'ın veziri rüstempaşa tarafından 1561 yılında yaptırılmıştır.tarihi rüstempaşa kervansarayı günümüzde çarşı olarak kullanılmaktadır.iç avlunun etrafında yer alan bölümler,dükkan olarak kullanılırken,üskattaki bölümlerde yer alan esnaf oltutaşı işlemeciliği yapmaktadır."
  • sivas'ta bulunan bir han. çok büyük bir yer olmasa da klasik han olgusunu basit bir şekilde görmek mümkündür. cumhuriyet meydanına yürüme 2 dakika mesafededir. güzeldir.
  • istanbul laleli'de bulunan tarihi hanin ismidir. binbir gece dizisinde burhan bey'in dukkani bu han icindedir.
  • ankara'nın ilk otelidir.
  • istanbulda bulunan bir otelin ismidir

http://www.tashan.com.tr/ adresinden gerekli bilgiler edinilebilir
  • aynı zamanda kayseri'nin kocasinan ilçesine bağlı bir köy.
  • laleli de tarihi bir hanin icinde bulunan restoran. http://www.tashanrestaurant.com/
  • bolu merkezde yer alan tarihi bir han.

bolu’nun merkezinde yıldırım camisi’nin karşısında bulunan taş han, aşağı taş han ve yukarı taş han olmak üzere iki ayrı bölümden meydana gelmiş.

meydana gelmiş diyorum cunku o bolgede saatlerimi harcamis olmama ragmen ben iki bolumun farkina varamayacak kadar agzi acik bir adamim.

anladigim kadari ile ben yukari taş han'i gezmişim; icinde bir adet antikaci var ki, sergiledigi urunler icinde eski bir facit gormem beni vitrine kilitledi, far yemiş tavsan gibi oldum yeminle. gidip gorun.

not: sakin facit'i almayin lan.
  • eskişehir hudutlarının belki de en güzel ekmek arası dönerini yapan mekandı vakti zamanında. ekmeğin arasına dönerin yanında rus salatası acı ezme gibi ne bulursa koymasıyla ünlüdür. diğer taraftan evlere servis yapan elemanlarının sıcakkanlılığıyla da nam salmıştır. günler süren cm seansları sırasında yapılan servisler esnasında "abi sen evde napıyosun hep" şeklinde muhabbete girip, cm oyununun izah edilmesi sonrasındaki ilk servisde "abi noldu yaptın mı dortmund'u şampiyon" şeklinde sorularla muhattap olabilirdiniz.
  • bir aralar ankara-ulus semtinin eski ismi.
hesabın var mı? giriş yap