şükela:  tümü | bugün
  • durul taylan ve yağmur taylan adli insanlardan oluşan ve coen bros ile benzerliği yüzünden insanda yekten bir iritasyon duygusu yaratsa da genç arkadaşları gördüğünüzde, tanıdığınızda bu duygudan (iritasyon) vazgeçmenizi sağlayan şirin bir sanatsal/toplumsal oluşum.
  • sır dosyası'nın yaratıcıları, birçok dizi ve reklam filminin aççıları, ülkemizde yeteneklerinin maalesef yarısını kullanmak durumunda kalan sanatçılardan iki tanesi.
  • gerek yönetmenlikteki teknik başarıları, gerekse de el attıkları her işin belli bir eksantrikliğe sahip olmasıyla takdirleri toplayan ikili. umarım sinemada da aynı başarıyı yakalarlar.
  • taylan koyayım da yaylan esprisine çok maruz kaldıklarını düşünmekteyim..
  • bu başlığı okuyana kadar tek bir şahısın adı sandığım isim.
    (bkz: kendini daga tasa vurma istegi)
  • sağda solda isimleri sürekli "sır dosyası'nın yaratıcıları" diye geçiyor. üstelik bu cümle her yerde standart bir biçimde yer alıyor, demek ki biri kaleme almış. ben merak ediyorum, sır dosyası'nın nesini yaratmıştır bu ikili? sır dosyası bizim bildiğimiz "x files"ın yerli hali değil midir. "m.a.v.i" adında bir birim kurup bunu "metafizik araştırma ve inceleme" diye açıklamakla bir dizinin yaratıcıları mı olunuyor? şu durumda x files'ın yaratıcılarına ne dememiz gerekiyor, allah mı? o zaman allah'a ne diycez?

    sonra bu yaratıcı ikilinin yaptığı film de sağda solda "türkiye'nin ilk korku filmi" olarak lanse ediliyor. hiç mi türk korku filmi görmedik? kötü de olsa sizden önce yapılanı yok saymak niye, ilk oldunuz ama saygısız da oldunuz aynı zamanda. ha efendim bunlarınki ilk "özgün fantastik korku" imiş. yani kalkıp da "korku filmi var" derseniz "evet ama fantastik olanı yok" diyecekler "o da var" derseniz "özgün olanı var mı peki" diyecekler. çok yaratıcılar çünkü...
hesabın var mı? giriş yap