• müşterileri poşet parası ile dolandırmaya çalışan firma

her biri yaklaşık 500’er tl lik 3 adet alışverişim var, geçen gün siparişlerimi incelerken, her bir siparişimde 12 tl poşet parası kesildiğini gördüm. yanlış gördüm sandım ama hayır, siparişi oluştururken 1 adet poşet için 2 tl kesilmiş fakat sipariş geldikten sonra bu 1 adet poşet iptal edilip 6 adet poşet girilerek her bir siparişten 12’şer tl olmak üzere tam 36 tl poşet parası kesilmiş.

her bir sipariş tek bir bez taşıma çantası ile geldi, zaten ufak tefek şeyler 6 tane çanta ile gelmesinin imkanı yok.
    aradım, düzelttirdim paramı geri aldım.

bu benim dikkatim ile ortaya çıkan durum, ve bir kere değil tam 3 ayrı siparişte tekrarlanmış, bu nasıl bir dolandırıcılık örneğidir, bunu hergün birkaç yüz kişiye yapsanız karı düşünün.

bir daha asla sipariş vermeyeceğim alışveriş sitesidir, online alışverişte çok hata gördüm ama bu türüne rastlamamıştım.
  • dün denemeye çalıştım. önce iphone'dan uygulama indirdim.

uygulaması berbat, basıyorsun çalışmıyor.
    sepete ürünleri seçmek için uğraş dur, hooop, gitti. niye? çünkü uygulama çöktü.
    hediye çeki-kuponu kullanmak istersin, hooop uygulama çöker. sonra da bu çek artık kullanılamaz der. gitti...

vesaire vesaire.
  • gönderdikleri indirim kuponuna rağmen, ödeme sırasında indirimsiz tutar çektirdikleri müşterileri bu durumu bir sosyal medya grubunda ifşa edince, müşterilerinin iadesini derhal gerçekleştirip hatalarını telafi etmek yerine müşterilerine “tercih ettikleri nitelikli müşteri sınıfında olmadığını” söyleyerek siparişi iptal eden oluşum.

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
  • 25 tl hediyesi var diye sipariş verdiğim ve siparişi gece 22.40'da getiren şoförlere sahip anormal firma.
  • siparişi ertesi gece 21.15'de teslim eden, peynir, tereyağı, sucuk ürünlerini soğuk zincirden bihaber şekilde bir kese kağıdı içine koyup getiren, bu yüzden de ürünleri vıcık vıcık halde teslim eden mahalle bakkalından bozma şirketimsi.
  • tazemasa isimli bu lakayt şirket müşterileri nitelikli/niteliksiz olarak kategorize ederken müşterilere bakış açısı hakkında ufak da olsa fikir sahibi olmuş oluyoruz aslında.

200-300 lira tutan bi siparişimiz oldu, tavuk bozuk çıktığı için aradık. talep oluşturduk, gün içinde geri dönüş sağlanıcak dediler. ertesi gün oldu geri dönmeyince kimse, bi daa aradık. dünkü talebiniz görülmediği için geri dönüş yapılmamış ben yeniden talep oluşturuyorum gün içersinde geri dönüş yapılacak dediler. tavuk dolabı kokuttu atıcam bunu dedim. atmayın bi poşete koyun saha görevlisi gelicek bakıcak dedi. şu an geceyarısı ve bugün de geri dönüş yapan olmadı. tavuğun bi dörtte üçünü de derin dondurucuya koymuştum, geri dönüş yapıp bi saha görevlisi yönlendirirlerse koklatayım diye bekliyorum şu an.
  • kisisel bilgilerin nerelerden nasil paylasildigi konusunda beni korkutan online gida satis sirketi. taze direkt geri mi döndü diye yalnizca linke tikladigim tarihten beri sms ve mail bombardimanina tuttular. herhangi bir sekilde sitede bu bilgileri paylasmadim.
    ayrica daha önce de yazilmis, cok yetersiz ürün yelpazesi var ve cogunu zaten karsi marketten de alabiliyorsun.
  • sözde kurnazlıkları ile artık alışveriş yapmayacağım site.

taze meyve sebzelerde ikinci ürüne %50 indirim varmış bugün. *neyse atıyorum sepete iki kilo ayva ve bir kilo kestane, ayvalar 12 kestane 16 küsur oluyor ama* ayvayı birer kilo olarak ikiye bölüyor ve böylece indirim yalnızca bir kilo üzerinden uygulanıyor. fakat zaten indirim uygulanmayacak olan ürün olduğu zaman*, o zaman havucu iki kilo olarak sepete koyuyor. yine de neyse, 8 ürünlük bir alışveriş yaptım, bu sözde indirimleriyle 38 lira tutarken migros sanal markette 33 lira tutuyor.*

bırakınız bu boş lafları, indirim yapacaksanız hin planlara girişmeyin.
  • buffa marka manda tereyagini sadece bu sitede buldugum icin alisveris yaptigim site.
    aldigim bir diger tereyagini gorseldekinden farkli gonderdikleri, peynirimin gramaj olarak eksik olmasindan, tereyaglarinin ve badem sutunun son kullanma tarihleri yakin olmasindan dolayi bir daha zorunlu olmadikca tercih etmeyecegim site.
  • daha önce sık sık sipariş verip, genelde bebek için organik şeyler aldığım siteydi, herhangi bir sorun yaşamadım. bir süredir sipariş vermemiştim, bunun üzerine kilo kilo meyve hediye gönderdiler. birden sabah sabah size hediye getirdik diyen güler yüzlü kargo görevlisini görmek şaşırtıcı ve güzel bir jest oldu. iyi de yöntem valla tekrar ihtiyacım olunca kullanmaya devam edeceğimdir efendim.
hesabın var mı? giriş yap