• 4,5 milyon lira kazanabilecek kadar kafası çalışan, ama aynı parayı 5 dakikada kaybedebilen bir garip adam.
  • vahim olay; bir ceza hukukçusu “terör örgütü hesabınızı ele geçirmeye çalışıyor, paranızı orada tutmayın, bize aktarın, biz de merkez bankası’na yatıracağız” denerek dolandırılmış ve 4,5 milyon lirayı hesaplarına aktarmış. insan gülmemek istiyor ama çok garip hikaye elde değil. bu dolandırıcılar ne istiyor hocalardan ya da nasıl cesaret ediyor akıl almıyor. şu haberi okuyan yurdum insanı ego tatmini için başlar şimdi '' bah bah kocca profesör nasıl da kanmış, biz bile yemiyoruz boşa ohumuş bunlar '' hocayı asıl üzen bu olur. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30316438.asp
  • bundan sonra telefon dolandırıcılığından kandırılan kimseye kızmayacağım olay olmuştur.
  • öncelikle cmk'nın, hem de bir kaç tane kitabını yazmış kişidir, ki ben en çok buna gülüyorum. bonus olarak bir de "cumhuriyet savcısının el kitabı" mı ne bir kitap daha yazmış.

hoca,

savcı neydi? savcı kamu adına soruşturma makamıydı...
    savcının suçun oluşumunu önlemek görevi var mıydı? hayır, o polisin göreviydi.
    savcının muhaberatı telefonla mı yazıyla mıydı? acil durumda adli kollukla olanlar harici yazılıydı.

eh be hoca, savcı niye seni arayıp, hazırlık aşamasındaki bir suçla ilgili uyarsın. emniyet istihbarat falan arasa neyse.

haa ayrıca, terör örgütü hesabını ele geçirse ne olur. banka hesabındaki paranın güvenliğinden bankan ve tmsf müteselsil sorumlu değil mi?

işte bu nedenle, bunların elinden çıkıp gelen çocuğa bir senelik staj boyunca okulda öğrendiklerini unutturmak gerekiyor.
  • sorgulamayan, ezberci yönteme dayalı sistemde, belli noktalara gelmiş kişileri, zeki sananları ortaya çıkarmıştır. istediğin kadar çalış, kariyer yap. zeki olduğun anlamına gelmiyor. şunu bir anlamıyor bizim millet. zeki insanlar da bu sistemi saçma bulduğu için harcanıp gidiyor.
  • o kadar yüklü bir meblağ çekmek istendiğinde bankadan hemen aranır ve duruma uyanılırdı diye düşünüyorum.

masa başı haber olabilir.
  • normal. hatta bu tipoloji, (eski toprak prof.) dolandırılmaya en müsait kitle.

bütün olay "generation next" faktöründen gelmektedir.

teknoloji, sonradan görme. son derece zayıf.
    para ve statü kaynaklı özgüven doruklarda.

bu ikisinin kesişimi tam bu dolandırıcılık türü için biçilmiş kaftan.
  • "şu kadar gerizekalının toplandığı bir ülkede ben niye fakirim?"

adlı sorunun cevabının bulunamaması içler acısıdır.
  • yakın zamanda başıma gelen olaydır.
    telefon ile bir bayan arıyor genel sağlık sigortasından arıyormuş bir yıl önce poliçe yaptırmışım,kart numaramın sonunu söylüyor bu karttan çekemedik.ödeme yapmalısınız tarzı konuşuyor.
    konu uzamasın,telefondaki bayana hanfendi bir şey önerebilirmiyim?diye sordum kibarca buyurun dedi.git orospuluk yap, şimdi yaptığın mesleği yapacağına dedim.doğru konuşun diye çıkıştı demin ki kibar bayan.
    en azından o meslekte ortada bir emek var insanlar birşey için çabalıyor,güzel giyiniyor mesleğe saygıları var aldıkları paranın karşılığında doğrudur yanlıştır bir hizmet veriyorlar.sen insanları dolandırdığını bile bile bu işi yapıyorsun ve hedef kitleniz daha çok gariban,cahil insanlar dedim.

işin özü insanlar devletten,kurumlardan,bankalar vb kuruluşlardan o kadar korkuyorlar ki köyde ki amcadan profesörüne aman başıma iş açılmasın diye bu tuzaklara düşüyor
  • (bkz: 3 milyar 750 milyon sen milyar)

4.5 milyon lira ney laaan. feleğim şaştı yeminne.

profesörümüzün 'cumhuriyet savcısının ve ceza yargıcının başvuru kitabı' adlı bir eseri bulunmakta ve türkiyenin önde gelen ceza hukukçularından. milletçe akıl sağlığımızı yitirdik valla.

(bkz: mutlu musunuz 1 milyar dolar kaybettik)
hesabın var mı? giriş yap