• bir susan howatch kitabı. çok kalın ve sürükleyici.
  • dizisi yapılacak olan bir kitap.

(bkz: #72022980)
  • şimdi izlemeye başladığım netflix dizisi.
  • biraz önce izlemeyi bitirdiğim daha önce filme ve tiyatroya uyarlanmış netflix dizisi.aslında roman.güzel kurgulanmış,gereksiz korkutmayan,içinde bol miktarda aşk ve sevgi içeren benim muhteşem sayılan nadir eserler arasında yerini almış bir yapıt.ben netflix üyeliği olmadan netten izledim ve sizlerede izleyin derim
  • evet , izlerken ciddi bir korku hissetmiyorsun ama gece oldu ve ben işıkları karaltamadım, ısıkta uyudum .etkısı sonradan anlaşılan dizi.
  • izlediğim ilk korku-gerilim dizisi.

bu diziye özel mi bilmiyorum elbette ama ben çok beğendim. sürekliliği, derinliği olan bir korku içeriği türün takipçisi olarak beni çok memnun etti.

tavsiye ederim.
  • ke-sin-lik-le tavsiye ederim. kesinle izlemeniz gereken diziler arasında olmalı. hayatınıza bir şey katar mı bilmem ama izleyin yani zararı olmaz.
    zaten gerilimi çok dozunda veriyorlar. korku değil ama geriyo sizi sıçratmaz yani.
    zaten sonlarına doğru korksanız bile aslında korkulmayacak şeyler olduğunu anlayacaksınız.
    konu acayip akıyor. zaten televizyon dalında en iyi dizi senaryosu ödülüne aday. aldı mı ödülü tam bilmiyorum .
    günün her saatinde izledim, belki 2 günde bitirdim. (bende öyle manyaklık var da.)
    başrol deki kızımız 'nell' çok doğal bir güzelliği var korkusunu durgunluğunu boş bakışlarıyla anlatabiliyor. sanırım kızımızın ilk büyük projesi. süper ama yürürsün kanka sen.
    başrolun annesi tabii ki çok güzel ve acayip oturmuş. herkes oturmuş aslında bence dizide sadece iki saçma şey vardı ;
    1 babamızın 'hugh' un gözleri.. abi o gözler ne yani tek kötü şey oydu.
    2.si de en büyük ablamız. çok gıcık, tipi de gıcık iyi oynamamış pek.. gerisi mükemmel. yani hafızamdan silinse de keşke tekrar gömülsem dizinin içine..

--- spoiler ---

dizide konuya 'yanlış olmasın ama' 7. bölümünden sonra her şeye açıklık getiriliyor.
    sonlara doğru kafanıza o kadar her şey dank ediyor ki. dona kalıyorsunuz. bütün o odaların tek bir oda olması.. farklı kötü kötü ruhların var olduğunu sanıp aslında çok ayrı bişeyin olması. yani dizi sizi alt ediyor. mükemmel..

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap