şükela:  tümü | bugün
  • devlet ile kürt halkının küs olduğu iddia edilen başlıktır. sırasıyla yazalım.

- kürt halkının küs olduğu iddiası bölücü itlerin hezeyanıdır. öğretmen, asker, polis, vekil, doktor, mühendis gibi her alanda çalışan, ülkesini seven, mutlu olan kürtleri her şehirde görebilirsiniz. kırsalda yaşayan, devletin bazı hizmetlerinden faydalanamayan kürtlerden fazla türk vardır bu ülkede.

- katalonya'nın özerkliği konusuna cevap bile vermek istemiyorum. siyasilerin yarısı ispanya'yı terketti diğer yarısı da tutuklu.

- "koskoca amerika'da" polise molotof atıp "barış" diye bağırdığında kevgire dönersin, apo bayrağının sapını kıçına sokarlar. amerika'nın demokrasisinden önce pkklı itlerin vahşiliğini, caniliğini konuşalım. bu itlerle mi demokrasi yolunda yürüyeceğiz?

son olarak gerizekalı mısın, terörist misin anlamadım ama bu salak entry'e cevap verdiğim için kendimden tiksindim. lütfen demokratik iran'a siktir olun gidin.
  • bu coğrafyada olamaz. uzun uzun yazmanın gereği ne ki?
  • (bkz: iyi denemeydi montaigne)

#54617789 şu girisinde apoyu ve pkkyı savunmuş bir kürtçü zırvası.

lan hemen de sil. hemen de sil. bi akıllı sensin amk. ekran görüntüsü diye bir şey var, bildin mi hamido?

ben bu başlığı açan primatın profilini inceledim. kürdistanla kafayı bozmuş bir amip. öyle ki sırf kürtlere özerklik verdi diye eşcinselleri idam eden iran'a "iran'da özgürlük var." diyecek kadar kafayı sıyırmış: #64808392 ss

yalayın lan biraz da iran'ı yalayın, bi o kaldıydı kucağına oturmadığınız.
  • hayır. federal çözümün sebebi terör olduğunda, terör haklı bir mücadele yöntemi haline gelir. buna orta doğu ve abd'yi de ekleyin. sonra devam filmini izleyin.

bunu eyalet (federal) sistemini destekleyen, eyalet sistemi başlığı altına yazan biri olarak yazıyorum. ben bile yani.

önce o terör hafızalarda eski bir kötü hatıra olarak kalacak. terörü bilmeyen bir seçmen kitlesi oy kullanmaya başlayacak. sonra olur.
  • bu soruya verilecek her "olumlu" yanıt, anadolu'nun kardeş emekçilerini bölme yönünde atılacak adımlara, kapitalist sisteme ve emperyalizmin tarafına yazar. terör de dahil olmak üzere her türlü sorunun çözümü, emekçi sınıfların, bu sorunların esas nedeni olan unsurlara izin vermemesi değil midir? kürt ve türk emekçilerinin milliyetçilik ile birbirlerine düşman edilmeleri ve ayrıştırılmaları kime yarayacaktır? türk ve kürt yoksullarına mı, yoksa onların üzerinden para kazananlara mı?
  • benim bu başlıktan ve entryden anladığım "afrinde işler iyi gitmiyor, çok acilen ajitasyon yapmamız ağlamamız zırlamamız gerek"

mesela bunun bi sonraki leveli de "kürde bu topraklarda bir evi çok gördüler" tipi provokasyon. bekleyip göreceğiz. çok fazla bekleyeceğimizi de sanmam.
  • ne federal cumhuriyeti ? zırvalamayın.
    ülkeleri federasyonlara bölerek zayıflatmak ve ele geçirmek, emperyalistlerin (başta abd) en temel yöntemidir.
    terörü çözmek istersen hem içerideki, hem dışarıdaki vatan hainlerini temizleyeceksin.
    en kısa yol budur.
  • terörün çözümü, teröristin kafasına sıkmaktır.

eyalet, federalizm vs. bunlar demokratik ortamda tartışılabilir. bunun için de terörist silahını bırakıp, siyaset yapmaya çalışmalıdır. yok ben bunu terörle yaparım dersen, kafana mermi yersin, bölgeni güvensizleştirirsin, insanını fakirleştirirsin, sonu gelmeyecek şekilde bu kısır döngüde yok olur gidersin. hdp meclise girdiği anda, pkk silah bırakmalıydı. silahı bırakmadığı için siyasi çözümü sallamadığını layıkıyla göstermiştir. layığıyla da kafaya mermi yemeye devam edecektir.