• tüketim malları satan şirket.
  • (bkz: tesco)
    (bkz: tesco kipa)
  • kuşadası mağazasından bir dönem alışveriş yaptığım şirket. kuşadasında 90'lı yıllara migros yokken tespo vardı.
    tespo temizlik malzemeleri toptancılığı ile ticarete başlayan, daha sonra perakende sektöründe gelişen bir şirket.
    an itibariyle istanbul,izmir,aydın,denizli, muğla, antalya bölgelerinde mağazalaşmış durumda.
    http://www.tespo.com.tr/

(bkz: tesco)
  • magaza depo şeklinde dizayn edildiği için, ilk başta ucuz izlenimi verir ((bkz: bim) misali) ama değil. arada kampanya filan yapar o kadarı (bkz: migros)ta da var zaten.
  • 1990-1996 yıllarında marmaris'de kaldığım süre içerisinde ailemin alışveriş merkeziydi. benim için o zamanki anlamı: üstünde nasreddin hoca resmi bulunan bardakta sarelle idi. tespo demek, sarelle demekti.
  • herşeyin üst üste yığıldığı, toptan alınca ucuz perakende alınca normal fiyatlara sahip marketler zinciri.

ne zaman gitsem, yeni kayıt açmak istesem, mutlaka eleman eksiktir ve kayıt açmazlar. paşa paşa başka bir hesabın üzerine alışveriş yaparsınız. en son gittiğimde kasadaki eleman kayıt yaptırmam için tekel ürünleri satılan tezgahtaki elemana yönlendirdi, o eleman da beni tekrar yönlendirmeyi yapan kişiye yönlendirince bu işin olmayacağını anladım.

kasada ürünleri okutma da tam bir facia. adam sepetten aldığı ürünleri dikkatsizce bam güm kasaya doğru atıyor sonra barkodunu okutuyor. raftan sağlam aldığım bir icetea paketini bu sırada patlatınca, bu ürün sağlamdı siz kasaya alırken ağzı patladı dedim. eleman bana, iade alamadığını söyledi. tamam da sen şimdi patlattın bunu diyince, iceteayi tek başına bir poşete koyup sepetime koydu.

bu olaylardan sonra büfecilerin ve marketlerin toptan fiyatına alışveriş yaptığı, müşteri memnuniyetine önem verilmeyen tespodan alışveriş yapmama kararı aldım.

not: büfe ya da market işletmiyorum, şirket için aylık içecek ve deterjan gibi ihtiyaçları alıyordum oradan.
  • bugün bi gezeyim dedim. bir peynir almaya karar verdim kimliğimi istediler ulan bi peynir sadece bi peynir . sabıka kaydimi da getireyim mi
  • yıllar önce bursa-istanbul yolunda buttim hizasını geçip sönmez holding'e doğru gelmeden sağda vardı. ailece toptan alışveriş yapardık. ucuzluğuyla ünlüydü.
  • izmir ve beylikdüzü'nde bulunan toptancı market. anladığım kadarıyla istanbul'da mağazaları yok.*
  • kartal'da mağazası bulunan toptan firması.
hesabın var mı? giriş yap