• - hey dostum.. bu adami daha once buralarda gordun mu?
    - eeoo.. hayir..
    - bu yuz dolar fikrini degi$tirir mi?
    - hmm.. bilmem ki..
    - bi yuz dolar daha versem?
    - tamam gordum. iki gun once siyah bi arabayla geldi. $u tekneye girdi cikmadi ordan bi daha. peki sen bu adami nie ariorsun?
    - eeoorrmmnn $ey..
    - $u yuz dolar fikrini degi$tirir mi?
    - eooooo bilmem ki..
    - bi yuz papel daha versem?
    - tamam.. bi cinayete kurban gitti ondan dolayi ariorum.
    - cinayete mi? nasi bi cinayete?
    - eeooo bilmem ki?
    - bi yuz dolar fikrini degi$tirir mi?
    - degi$tirir.
    - bana yuz dolar borc verir misin?
    <polis borcu verir..>
    - al bu yuz dolari .. anlat $imdi.
  • - hey ed duyduğuma göre karın yine hamileymiş kutlarım
    -evet yapan adamı bi yakalarsam...
  • filmdeki esprilerin eski olduğunu bazen hissedersiniz ama öyle bir yardırır ki, bazen "olm ben hayatımda böle komik bişi izlemedim" der insan. 2. izleyiş için araya zaman konmalıdır zira bilindiği zaman çok güldürmez. arada bazen cidden çok ince espriler vardır, gün içinde sonradan gelir akla, oha orda onu mu demek istedi yani diye düşünceler geçer akıldan, trende bi anda gülmeye başlatır. özellikle serinin başında filme konu olacak olayın gösterildiği giriş bölümünde fena yardırır. dizisinde de öyle. yani alman televizyonunda izlense dahi, bişi anlamadan kendinizi koltuğu yumruklarken bulabilirsiniz. yine de bazen, çok ucuza güldüm sanırım düşüncesi belirir kafada. ama gülmemizi eleştirmek, göz yaşımıza engel olmak, kendimizi kabul etmemektir. çıplak silah olmak lazım.
  • hapishane müdürü habercilerle röportaj yapmakta ve buranın, dünyanın en güvenli hapishanesi olduğunu söylemektedir. daha da ileri giderek, buraya yanlışlıkla girmiş bir sineğin dahi, izinsiz bir daha dışarı çıkamayacağını övünerek anlatır. işte kendisi bu cümleleri sarfederken, arka planda sıraya girmiş bir grup mahkum, ellerinde sırıklarla hapishane duvarını aşarak kaçmaktadır. böyle delice yaran sahnelere sahip bir seridir. sıçıttırır.
  • (bkz: leslie nielsen)'in oynadigi (bkz: top secret) tarzi komedi serisi.. her turlu filmle dalga gecmesiyle unludur..
  • --- spoiler ---

leslie nielsen* sevgilisiyle kavga edip ayrilirken:

-butun orgazmlarim yalandi.

--- spoiler ---
  • 2. filmin fragmanı hayalet filmindeki kil sahnesi ile sıkı taşşak geçmiş, "hayalet filminin yönetmeninin kardeşinden" diye tanıtılmış, godfather 3'ün başında yayınlanarak izleyicileri altüst etmiştir.. daha ilginç olanı filmin yönetmeni david zucker'dır, kardeşi jerry zucker'dır.. ve hayalet filmini harbiden de jerry zucker yönetmiştir..
  • 1, 2.5 ve 3.33 olarak devam eden, ortaokul dönemlerimizde bizi kahkahalarla güldüren film üçlemesi.
  • en ağır depresyon hastasını bile 90 dakikalığına iyileştirebilecek (hem de kahkaha attıra attıra...) güçte olan film/seri...
  • leslie nielsen filmdeki adıyla frank drebin çağdaş ve upgrade edilmiş bir clouseau olarak karşımıza çıkar filmde..serinin ilk 2 bölümü harikadır,gülmekten işettirir..üzerinden yıllar geçmesine rağmen espriler hala aklımdan çıkmaz ve her aklıma geldiğinde beni güldürür..
hesabın var mı? giriş yap