şükela:  tümü | bugün
 • fragmanından gördüğüm kadarıyla efektleri beklemediğim derecede başarılı avustralya yapımı film.

  fragmanı:
  https://www.youtube.com/watch?v=lxy5gtk7_c0
 • 5/10 anca eden, sıkıcı bir film. giriş olmadan bodoslama gelişmeye giren bir senaryo, komik canavar efektleriyle dönemin uzay-koloni temalarına özenen ama bir türlü olmayan bir film.
 • serinin ilk filmi olmasına rağmen başarılı sayılabilecek bir film. sayılabilecek diyorum, çünkü film çok kötü bir film değil, ama iyi bir film de değil. serinin devamına göre değerini ileride anlarız belki. puanım: 6/10

  film özeti*
  gelecekte insanoğlu artık farklı gezegenlerde kolonileşmeyi başlamıştır. böyle bir gezegende çalışan subay kane sommerville (daniel macpherson), kızı ındi'yle (teagan croft) daha yakın bir bağ kurabilmeye çalışmaktadır. ancak dünyadaki bir hapishaneden çok tehlikeli mahkumların kaçışıyla tüm kurulu düzen alt üst olur. dünyanın bu tehlikeden temizlenmesi gerekmektedir, ancak ındi halen dünyadadır ve kane'in kızını acilen kurtarması gerekmektedir. kane bunu başarabilmek için tesadüfen karşılaştığı bir kaçak olan sy lombrok (kellan lutz) ile işbirliği yapar. sy'a kızını kurtarmasına yardım etmesi karşılığında kolonilerde sığınma hakkı önerir.
 • oyunculuk, kurgu, geçişler, vs. net olarak filmi beğenmediğimi söyleyebilirim. uzayda geçiyor olması insanı heyecanlandırsa da, hakkını verememişler. sinema da izlenmeye değmez, vakit geçirmek amaçlı netten izlenebilir. beklentiniz düşük olsun...
 • bilimkurgu sever bünyemin beğendiği film olmuştur. özellikle sonu epey hoşuma gitti niyeyse.
  bu kadar düşük bütçeye rağmen, böyle bir film yapmak güzel bir iş bence.
  bizler deliha 2 gibi leş ve beş para etmez filmlerin altında boğulurken, adamlar bir şeyler yapmak istemiş ve bence de yapmış.

  ha muazzam değil pek tabii. ama yerin dibine sokulacak bir yapım da değil hani.