• 2015 yapimi christopher leone nin yonetmenligini yaptigi bilim kurgu ve macera filmi.
    ımdb puanina baktim izledim, filmi izlerken, ya aslinda bundan saglam dizi olur, cok malzeme var dedim, film bitti, ama hikaye bitmedi, yahu dedim, acaba yanlislikla film degilde ben bir dizinin plot bolumunu falan mi izledim. okadar bariz bir sekilde bitmedi yani film:)
    yarim kaldi.

konusuna gelince, bir bina var ve bu bina parallel evrenler arasinda gecis sagliyor.
    film boyunca, lan bu binayi kim yapti, geri nasil donecekler, ve buna bagli bir suru gizemle sizi surukluyor film.
    oyunculuklar vasat ama umrunuzda olmuyor, malzeme guzel, meraklandirma ve surukleyicilik super.

bilimkurgunun bu sekilde yapilmasi hosuma gidiyor, yani janjanli teknolojik aletlerle degilde, gunumuze ait objelere "bilimkurgu" fonksiyonlarinin eklenmesiyle.

yani filmde guzel olan sey paralel evrenler arasindaki gecisi bir apartmanin saglamasi, dugmeye basinca isil isil olan stargate tarzi bir kapinin acilmasi degil.

lostda da vardi bu olay, eski tip bir bilgisayara kodlar yazmak, veya adanin yerini sofistike bir bilgisayar yada makinayla degilde bir sarkacla belirlemek.
    beni anlayanlar ozelden bana bu akima ne dendigini, yada birsey deniliyorsa tabiki.

steampunk aklima geldi ama tam olarak uymuyor sanirim.
hesabın var mı? giriş yap