• bu filmi izlerken hissettiğim duyguları yaklaşık 3 sene önce şu videoyu izlerken hissetmiştim. ve bu video'dan yaklaşık bir sene sonra kendimi yeni zelanda'da nevis'ten atlarken buldum. döndüğümde elimde yamaç paraşütü lisansım vardı.

yeni zelanda çocukluğumdan bu yana atlas üzerindeki en gizemli yerlerden biriydi benim için. aynı şekilde grönland da öyle. ne eder, ne yaparım; ölür müyüm, kalır mıyım bilmiyorum ama burası da görülecek. bi şekilde bunu da yapacam. en azından bu filmin hatırına.
  • film yaklaşık 2 yıldır duruyor izlemiyordum ve film tavsiye et diyenlere izlemediğim halde tavsiye etmem de büyük yüzsüzlüktü filme karşı, niye tavsiye ediyordum bilmiyorum ama.
    en son dün twitter da takip ettiğim birisi filmle ilgili bi şey yazdı ve izleyeyim artık dedim.

film bitince fark ettim, çok uzun süredir yüzümde gülümsemeyle izliyorum filmi neresinde başladım bilmiyorum, belki başında beri.
    bu çok az filmde olan bi şey kahkaha attırmak güldürmek değil filmi sırıtarak izletmek.

bilmiyorum benim gibi hayalperest olmayan biri filmden nasıl bi tat aldı ama benim gibi gün içinde arada dalıp gidenler sanırım benim gibi sıratarak izledi..^^

kristen wiig'e ayrı bir parantez açmak lazım sade bir oyunculuk ne kadar büyüleyici olabilirin cevabıydı resmen film esnasında walter mitty ile beraber ben de hoşlandım kristen wiig'den.

filmde bir çok sahne çok güzeldi patton oswalt ile diyalogları sonrasında onu görmek agent of shield'ı yeni bitirdiğimden mi bilmiyorum çok hoştu.
    çocuğa kaykay hareketleri öğretirken walter'ın sürekli kristen wiig'i bakıyor mu diye kontrol etmesi kristen wiig'in baktığı anların hep boş olması da çok güzel bi detaydı.
    ama en güzeli, belki şimdi şu an yaşadığı anın tadını çıkarmak yerine instagram'a foto atma telaşında olanlar için olanıydı.

--- spoiler ---

-ne zaman çekeceksin
    -bazen çekmem eğer andan zevk alırsam,yani ben kişisel olarak, makinanın dikkatimi dağıtmasını sevmiyorum
    öylece bakmak istiyorum

--- spoiler ---

filmi bugüne kadar onlarca kişiye tavsiye ettim ve tavsiye ettiğim filmi birinin yazması üzerine izledim ^^ tavsiye ettiğime pişman etmedi gönül rahatlıyla tavsiye edebilirim artık.
  • çok beğendim bu filmi ya öyle böyle değil çok geç kalmışım izlemek için. bittiğimde ağzımda bir forest gump tadı kaldı ...

--- spoiler ---

tabiki favori sahnesi space oddity'dir... ama hikayeyi o kadar güzel yayıp kırmışlarki sadece onu yazmak haksızlık olurdu.... hayallerine sahip oldukça , üstüne aldığı sorumlulukları yerine getirememesi (piyanonun satılması , parasının bitmesi, işini kaybetmesi vb...) hikayenin acımasız yanıydı...

filmde dediği gibi beautiful things don't ask for attentionbu filmde öyle güzel işte

--- spoiler ---
  • cekildigi yerleriyle akilda kalan filmler vardir ya. iste bu da onlardan biri. ozellikle izlanda sahneleri epey guzeldir.
  • en başından beri burnunun dibinde olanı dünyanın öteki ucunda aramaya çıkıp yolda kendini bulan bir adamın hikayesinin anlatıldığı film. yer yer temponun arttığı sahneler olsa da genel anlamda sakin seyreden ve o sakinliğin insanın içini huzurla doldurduğu bir film olmuş. insanı gerçekten duygulandıran o son sahneye anlam katması adına bile izlenebilecek, izlendiğine de pişman olunmayacak bir yapım olmuş.
  • mutsuz iseniz, hayatta herşeyin gerisinde kalmış gibi hissediyorsanız, 34 ünde hala iş güç yüzünden istediğiniz yerleri gezip göremediyseniz (bkz: estradiol) bu film tam size göre.film, hiçbirsey için geç değil mesajı veriyor ve umutla dolduruyor insanı içini.
  • walter mitty’yi izlemek için 12 gizli neden

1. insanı gaza getirdiği ve ilham verdiği için…
    2. içinde bulunduğumuz her türlü rutinden bir an önce sıyrılıp kaçma duygusunu aşıladığı için…
    3. fotoğraf denilen şeyin sadece ınstagram ve efektlerinden ibaret olmadığını anımsattığı için…
    4. her şeyin zırt pırt fotoğrafını çekiyor olmanın aslında hayatı kaçırmak olduğunu anlattığı için…
    5. anda kalma mevzusunu çok basit bir şekilde özetlediği için…
    6. fotoğrafın dijitalleşmeden önceki son dönemine götürdüğü, dia’nın sadece bir market adı olmadığını çıtlattığı için…
    7. her alandaki dönüşümün, eninde sonunda insan kıyımına dönüştüğü acı bir şekilde gösterdği için…
    8. dergi karıştırma arzusunu uyandırdığı ve bir dergi sloganının insanların hayatına nasıl anlam kattığını kavramak için…
    9. david bowie’nin space oddity şarkısının söylendiği sahnenin etkileyiciliği için…
    10. walter mitty’nin peşine düştüğü kayıp 25. karenin sinemadaki yansımasını hatırlattığı için…
    malum, sinemada gördüğümüz bir saniyelik görüntü 24 kareden oluşur. bu aralıkta görüntüler kesilip araya başka görüntü atılabilir. işte o kareye 25. kare denir.hatırlarsınız bir ara fight club da bunun örnekleri vardı, bir ara saniye saniye filmi pause’layıp 25. kare bulma yarışı filan vardı.
    11. son dönem türk filmlerinin ne kadar vasat, ne kadar ilham vericilikten uzak olduğunu hüzünle anmak için…
    12. yaşadığımız mı gerçek yoksa düşlerimizin mi gerçek olduğu mevzusunu düşüne düşüne uykuya dalmanın şahaneliğini hissetmek için…

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25520136.asp
  • ılk baslarken noluyo lan bi oldugum sean penne hayranligi arttiran basarili bir film
  • her gün a noktasından b noktasına gidip gelen, her şeye geç kalmış rutin ve yalnız şehir insanının hayatı nasıl yakaladığını anlatan sağlam bir filmdir.
    mekan seçimleri ve çekimler harikuladedir, müzikler ise olağanüstü bir bütünlük sağlar bu macera dolu yolculuğa.
    anlatmak istediği aslında bir slogandır ve film bunun üzerine kurulmuştur...

--- spoiler ---
    "dünyayı, zor gelen şeyleri görmek, duvarların arkasını görmek, yakınlaşmak, birbirini bulmak ve hissetmek. bu hayatın amacı.”
    --- spoiler ---

kendini kaybettiğinin farkında olup bulmaya hevesli her kişinin izlemesini öneririm zira benim 4 kez izlemişliğim var...
  • enfes yol filmlerinden biri daha.

--- spoiler ---

walter'ın, yolda kaykayla kaydığı sahne en güzeldi.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap