• gerek kaptan gerek hostes
    bu konu 'defalarca' konuşuldu, defalarca anlatıldı... en ince detaylarına kadar.
    sapık mısınız evladım siz?
    her dakika amerika'yı yeniden keşfediyorsunuz
    (bence bu cümlenin manasını bile anlayamıyorsunuz ya neyse!)
    "ne dedim ki" demeyesin diye baştan söylüyorum; fikrine de saygı duymuyorum, gündeme getirdiğin konuya ve getirme şekline de saygı duymuyorum, bu mecraya yeni adım atmışsan bile hiçbir şeyi okumadan etmeden lambır lumbur başlık açmana da saygı duymuyorum;
    ve bu entry'nin müsebbibi olan mevzu; şahsına yükleniyor gibi görünsem de esasında nezdinde senin gibilerin hiçbirine saygı duymuyorum...

naptınız bu sözlüğe?
  • malsınız yemin ediyorum. halk bankası reklamı için de aynı şeyi söyleyenler olmuştu "bizim vergilerimizle şahan'a para ödüyorlar" diye. önce kamu iktisadi kuruluşu nedir, nasıl para kazanır, ne yapar, bütçe nedir onları öğrenin bence.

sümerbank için de "devlet niye pijama üretir" diyordunuz 15 sene önce. al artık üretmiyor. babalar gibi satmak işinize geliyor ne de olsa.

http://investor.turkishairlines.com/…rtaklik-yapisi

"batılı kapitalist sistemi benimsemeye çalışan bir ülkede" trt'nin ne işi var diyorsun iyi hoş da, bbc diye bir olay var bildin mi hani? e onu ne yapacağız? yanlış anlaşılmasın trt'nin yayın politikasını 15 senedir desteklemediğim gibi izlemiyorum da, hükümet borozanlığı, seçim döneminde diğer partileri akp'nin 100'de 1'i kadar vakit ayırması, muhalefetten kimseyi televizyona çıkarmaması, eşşek yükü ile para döktüğü dandik danik dizileri, trt'deki t'nin anlamını artık değişmiş olması benim de midemi bulandırıyor, yıllardır izlemiyorum. ama "kapitalist" dediğiniz yaklaşım açısından bakarak "gerekliliğini" "gereksizliğini" tartışmak da bana mantıklı gelmiyor. bbc ile karşılaştırlamayacak kadar dandik olduğunun da farkındayım.
  • proje yetiştireceğine ekşide yazanlara ağır gelen verme.
    hadi burada bitir pilot maaşı altına. oradan bir öğretmenlere uğra. doktorlar ile bitir.
    onlardan al acısını projenin.
    kib.
  • hizmet sektörü gibi zorlu bir sektörde çalışanların hakettiğini almasıdır. adam benim maaşım niye düşük demiyor da onun ki niye benden yüksek diyor. hani bir fıkra vardı ya, cehennemde türklerin kazanının başında kimse durmuyor falan, aynen öyle.
    bak kardeşim, sen bu ülkede memnun olduğun bir servis hizmeti aldın mı bir kere? evde gelen tesisatçıdan en son ne zaman memnun kaldın mesela? doğru dürüst garsona kaç yerde denk geldin? neden biliyor musun? sen ve senin gibiler hizmet sektöründeki insanlara doğru dürüst bir maaşı layık görmediğiniz için. senin koltukta otururken düşünce donuna ettiğin hava boşluklarına kim bilir kaç kere ayakta hizmet ederken katlanmak için ve uçağa binince kendini padişah sanan çeşit çeşit egoist manyağın kahrını çekmek için uygun bir maaş bence.
  • thyde eski host olan biri olarak söylüyorum. şimdi bu adamlara kabin memuru nedir açıklamak da istemiyorum. en son aldığımız para 5 değil 6-7 bindi. ve ben o parayı harcarken sana götümle gülüyorum.
    sikik.
    neymiş gece proje yapıyomış uykusuz kalıyomuş. inşallah patronun görüyordurda sana pazar gecesi de mesai yaptırır senin gibi eşşeğe ne yüklesen kaldırır çünkü
  • dün dikkat çektiği için filmin devamını çekmeye çalışan yazar sıçmığı.

küçük beyniniz almıyor sanırım bu ülke ciddi ciddi mühendislik ve iibf mezunlarına doydu artık. bir iibf mezunu olarak söylüyorum bunu. her şey arz-talep meselesi. günümüzde çalışmaktan kafayı sıyırmış, bakımsızlıktan dökülen itü, odtü mezunu kızları veya her şeyin iyisine layık olduğunu düşünen yeditepe'de %50 okumasına rağmen 4000 liraya işe başlayacağını düşünen kezbanları bulmak kolayken ingilizce bilen, güzel, "ben o kadar eğitim aldım ona buna çay kahve mi servis edicem pffff" triplerinde olmayan kız bulmak çok daha zor. hele ki thy gibi havayolları ülkenin dışarıya açılan yüzüdür, yani o kadınlar bir nevi türkiye'yi de temsil ederler.

master öğrencisiyim, işten yeni ayrıldım yarın emirates'de başlayacağımı bilsem her şeyi bırakır topuklarım popoma vura vura kaçarım. hosteslere bok atan kitle de genelde "pilot kocayı kafesleyeyim de bir ömür rahat edeyim" düşüncesindeki kezbanlar. önce siz elalemin işine saygı duyun. kadında nasıl kompleks varsa bitiremedi herkese laf yetiştiriyor şu azime bak. çok zekiysen ve maaşından memnun değilsen yurtdışındaki mba programlarına bakmanı tavsiye edeceğim sözlükte ona buna laf yetiştirmenden çok daha faydalı bir iş olacağı kesin.
  • "amerika'da pilot maaşları yetmediği içi mcdonalds'ta part time çalışan pilotlar var"

ee sonuç? yahu niye asgaride buluşmak için götünüzü yırtıyorsunuz anlayamıyorum. hostes için max 2500, pilot için 5000 olmalıymış.

emredersiniz sultanım. başka bir arzunuz?

al oku kardeş, ne kadar kazanıyorlarmış:

http://onemileatatime.boardingarea.com/…-pilot-pay/
  • oha azmış bence lan. şu an avrupa'da temizlikçilerin maaşı bile türk lirası ile 10 bin lira ediyor.

bi ton kusan, ağlayan zırlayan sümüğü akan bebeyle uğraşıp hanzoların tacizlerini sineye çekip yeri geldiğinde sabahın 3ünde kalkıp dondurucu soğukta iş başı yapılması gereken bir işten bahsediyoruz. ben şahsen 1 günlüğüne 5 bin bile verilse yapmam. başlıkta 5 bin lafını görünce sandım paranın azlığından şikayet ediyorlar. bi tıkladım çok para diye şikayet ediyolarmış lan. ekşi ağzına kadar fakir dolu amk.
  • özel okulda burslu okudum ve benimle aynı okulda paralı okuyan 3 arkadaşım thy'de pilot; benim 3 katım maaş kazanıyorlar. 'kalitesiz/sıradan üniversitelerde okuyan insanlara bu kadar para verilir miymiş? pilotlara lafı yokmuş, onlar belli bir eğitim ve kültürden geliyormuş.'
    ben mobilden yazıyorum, üşenmeyen bir arkadaş, bu öfkeli ve dünyadan bihaber yazar arkadaşa özel pilotaj okullarının linklerini yollayabilir mi rica etsem?

bir başka yazarın da dediği gibi; benim işim çok zor, çok ağır şartlarda çalışıyorum, ailemi göremiyorum vb. şikayetlerde bulunarak kendi mesleğini yüceltme, diğerlerinden daha önemli bir iş yapıyormuş gibi göstermeye gerek yok. eminim hosteslikten de arap ülkelerinde mühendis olmaktan da zor şartlara katlanılması gereken meslekler vardır. mesele şu ki, kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor arkadaşlar. mesleğin şartlarından şikayetçiyseniz, daha az şikayet edeceğiniz bir meslek edinin; ya da icra ettiğiniz meslekte hakettiğiniz paraları kazanamadığınızı düşünüyorsanız, o paraları kazanabileceğiniz meslekleri icra edin. hiçbir bilgi birikiminizin olmadığı konularda tespit sıçmak yerine gidin hayatınızı değiştirin.
    ben 7 yıldır kabin memuruyum; evet zor şartlarda çalışıyoruz ama kimse de kafamıza silah dayamıyor. hepimizin bu mesleği seçme sebeplerinden biri de eminim, gerçekte sahip olduğumuz (okulunu okuduğumuz) mesleklerimizi icra ettiğimizde kazanamayacağımız paraları kazanacak oluşumuzdur. ben mesleğimden feragat edip başvurdum thy'ye ve hiç tanıdığım olmadan geçtim mülakatları.

hosteslere 2500 lira verilmesini sağlayamaz ama kendiniz hostes olabilirsiniz. konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup, alakasız mecralarda nefret saçarak kendinizi rezil etmek yerine gidin başvurun. ' hostes olmak isteyen kim?' derseniz de burada harcadığınız enerjiyi çok daha güzel şeyler yapmak adına harcayabileceğinizi hatırlatmak isterim.
hesabın var mı? giriş yap