• tim sebastian'in özelligi halkin,gazetelerin,kose yazarlarinin arasinda gizliden gizliye konusulan ama genelde komplo teorisi diye nitelendirilen sorulari sorabilmesidir.
    israil-filistin catismasi konulu programinda israilli konuguna oyle bir ayar vermisti ki,"almanlarin size yaptigini niye filistinlilere yapiyorsunuz? hitler size terorist diyordu,simdi siz arafati oyle degerlendiriyorsunuz,neden baris gorusmelerinde inatla sorun cikariyorsunuz" gibi sorular sonunda konugun aglayacagini sanmistim.
    ama tim sebastianin karsisina cikanlar da bos insanlar degildir,yillarin politikacilaridir ve ali babacan gibi istisnalar disinda sorulara cevap verebilecek düzeyde demagoji kullanabilmektedirler.
  • best interviewer dahil olmak üzere sayısız ödülü vardır bu adamın gazetecilik alanında. karşısına rahibe teressa'yı çıkarsanız onu bile terletir. şeytanın avukatını oynamakta üstüne yoktur. röportajlar için yaptığı hazırlığı takdir ediyorum her seferinde.
  • köşeye sıkıştıracağım diye konuk aldığı kişilerin cümlelerini sürekli yarıda kesen adam. röportaj dediğin şey soru sormak ve cevap almaktır, bu adamın yaptığı ise sorduğu sorunun cevabını yarıda keserek histerik tavırlarla yeni bir soru sormak oluyor hep.
  • conflict zone adli programinda, gulen hareketinin almanya sorumlusu ercan karakoyuna sordugu sorularla ibretlik bir roportaj ortaya koymustur.
  • fetö sorumlusu ercan karakoyun'un ciğerini sökmüş yaşlı kurt. youtube yorumlarında da söylendiği üzere; ülkede bir tane böyle gazeteci olsa bambaşka bir toplum bilincine sahip olurduk.

(bkz: conflict zone)
    https://www.youtube.com/watch?v=qsmv_15sifo
  • türk milletinin özelliği ve ahlaken çöküntüde olmasının en önemli sebeplerinden biri;

birisi bizdense yaptığı yanlışları dışarıya karşı savunmak. adam mı öldürdü? ingilize karşı tabi ki savunacağız. komşunun tavuğunu mu çaldı? komşuya karşı tabi ki çocuğu yedirmeyeceğiz.

adam mevlüt çavuşoğlu'nu dışişleri bakanımız diye savunmuş. lan adam sorulan soruyu ya anlamıyor ya da anlamamazlıktan geliyor. diyor ki hangi avrupa ülkesi darbeyi destekledi? bakanımız da çoğu diyor. tamam hangisi bi isim ver diyor. hala çoğu diyor. tim sebastian'ı burda çanak soru soran ahaber muhabiri mi sandınız?

ibrahim kalın'da da aynı mevzu oldu. adama iyi veya kötü soru soruyor.

-türkiye'de gazetecileri içeri atıyormuşsunuz,
    +türkiye çok özgür bir ülke, cumhurbaşkanına tvde saldıranlar var (oha yalana bak)

- öso'nun suriyede yaptığı insan hakları ihlallerine soruşturma açmıyormuşsunuz ?
    +açıyoruz
    -kaç tane açtınız?
    +blablablabla
    -ya soruya cevap ver kaç tane açtınız?
    +blablabla

-türkiye'de insanları savunmalarını almadan ihraç ediyormuşsunuz?
    +berlin duvarı yıkıldığında böyle olmuştu.........
    -türkiye'de diyorum, böyle bir olay diyorum, var mı diyorum?
    +işte berlin'de de 500 bin kişi çıkarılmıştı
    -......
  • ercan karakoyun diyen utanmaz, arlanmaz yalancıyı dokuz doğurtan gazeteci. yalancı ercan yalanın belini kırdı ama tim sebastian köşeye alıp vura vura mundar etti bunu. yutkuna yutkuna bitirdi itoğluit söyleşiyi.
  • bence sorularini on numara soruyor. turkiye de hic kimse gercekten gazeteciligin ne oldugunu bilmiyor.

bu gazeteci abimiz programlarina cok iyi hazirlaniyor ve sorulariyla karsisindakini cok iyi konusturmaya calisiyor.
  • dünkü çavuşoğlu görüşmesinden sonra trump ile yaptığı röportaja denk geldim. gayet sakin, sırasını bekleyerek soru soran, araya dalmayan bir görüntüsü var. kişisel yorumum yaşlandıkça hayat onu sabırsız ve aceleci yapmış.

trump vs tim

tanım: dün tanıştığım dobra fakat söz kesme hareketleriyle işinin kalitesini düşüren gazeteci.
  • röportajlarında keskin bir ön yargıyla hareket ettiği görülüyor.bu tedirgin edici bir şey, konuk için.ama gazeteci tarafsız değildir.ön yargılarını bir kenara bırakamaz.gerçeğin peşindedir.amacı yargılama yapmak da değildir.tim sebastian, konukların kendi hakimiyet alanlarında olduğu gibi rahat ve fütursuzca konusmalarını engelliyor.sonuç olarak adam iyi gazeteci.
hesabın var mı? giriş yap