• sağlık kuruluşundan ziyade baya ticarethane gibi çalışan sözde hastane. biz bu hastaneyi hamile eşimin kontrolleri ve dogumu icin tercih ettik. sebebi ise hem evimize yakın olması, hem de fiyat olarak nispeten daha uygun! (6000 tl) olması idi.

ticarethane deme hikayemiz ise gecen günlerde başladı. hamileliginin 33.haftasında olan eşim benim şehir disinda oldugum bir gunde sancılanmış. aslinda sancı da degil. biraz fazlaca karnı agrimiş. hemen bu hastaneye gelmişler nolur nolmaz diye. sagolsunlar kimseye sormadan acilden giriş yapan eşime yatış vermişler. doktor muayenesi,kan tahlilleri,nst cekimi derken saat sabah 9 aksam 8 arası 1400 lira faturayı bize bildiğin soketlemişler. agrıdan iki büklüm kadına ne oldugunu anlatmadan bi kagıt imzalatmışlar onun arkasına sığınıyorlar. neyse dogum öncesi gerginlik olmasın dedik çektik sineye.

bugün de eşimin sezaryenle doğumu oldu ve hastanedeyiz. şu süt yapan humana çayından içecek eşim. ebe hanıma sıcak su sordum. aşagıda kafeteryadan alabilirsiniz dedi. ben de aldım termosu indim aşağı. 3-4 bardak sıcak su alabilir miyim dedim. adam 4 bardak su doldurdu termosa ve 8 tl para istedi. adama ne yapıyorsun ya sıcak suya para mı alınır diyorum, alıyoruz diyor. yahu 2 lira para mı alınır bir bardak suya diyorum yüzüme bakıyor. inanın bana gecen gün ödediğim 1400 lira tedavi masrafı şu 8 lira kadar canımı sıkmadı. ona girmediğim entriyi şu sıcak suya giriyorum.

herşeyden önce ayıptır ayıp. insanlar ne kadar parasını verse de sizin orda misafiriniz. cayını içeceği sıcak suya bari para almayın. bu sizi zengin etmediği gibi itibarınızı da düşürür. ben şimdi bu tüccarların kapısından bir daha girer miyim. mecbur değilsem asla girmem.

son olarak da doğum ücretini peşin alıyorlar. kadına diyorum yahu cocugumuzu bi alalım kucağımıza öderiz bu ne acele böyle diyorum. kime ne desem bizde uygulama böyle diyor. biz başka hastanelerde de tedavi gördük bi tedavinin ücreti cikista ödenir diyorum bizde böyle diyor.

sizde öyleyse biz de birdaha gelmeyiz olur biter.

evet bu memlekette artık kaliteli bir saglik hizmeti alacaksan vereceksin parayı adam gibi tedavi olacaksin. ama bu şartları hastane oldugunu iddia eden bu tip kurumların sinekten yağ cikarircasına istismar etmesi gercekten insanin midesini bulandiriyor.

tercih etmeyiniz, alternatiflerine bakiniz
  • son 1 senedir bir çok kez tedavi için gittiğim hastane. çoğu da ciddi hastalıklar.
    temizlikçisinden doktoruna herkes güleryüzü.
    doktorlar yardımsever. etraf hijyenik. fiyatı da diğer özel hastanelere göre gayet iyi.
  • izmir'in en iyi özel hastanelerinden birisi, belki de en iyisi bile olabilir.
    ancak basit bir sağlık raporu için 207 lira fiyat çektiler. aynı raporu başka bir özel hastaneden 40 liraya aldım.
    ciddi sağlık problemleri dışında sanırım pek uğramamak gerek buraya.
hesabın var mı? giriş yap