• ekseriya doğan görünümlü şahinlerin camına yazılmış bir motto...
  • bugün bir şahin'in tamponunda gördüğüm yazı, kelime oyunu..

apaçi falan demeden bir düşünmeli; altındaki arabayı aşık olacak kadar sevebilecek, onu gözünden bile sakınacak güzel insanlar neden 30 yıllık dandik arabalara mecbur bırakılıyorlar bu memlekette?

görücü usülü evlenip eşini sevmek zorunda kalan insanlarla, maddi gücü ve şartlar buna yettiği için şahin'e aşk besleyen insanların ülkesidir türkiye..

allah sana daha güzelini nasip etsin kardeşim; yok mutluysan da mutluluğun daim olsun..
  • ' parası olmadığı için bu arabalara binme.. ' tespitinin bu mottoyu yaşamakla falan alakası yok, tamamen apaçilik ruhu ve biraz da barzoluk ile alakalalı olay bu mottoyu yaşamak.

6 bin liraya arac alıp 4 bin lira modifiye için para harcamak parasızlık değildir arkadaşım. bu araçların fiyatı muadili nice araç var piyasada. apaçi ruhlu olmasaydın da ucuz, tarz bir araç arasaydın alırdın bir vosvos, takılırdın. yok vosvos gitmez bana ama şahin styla da bir araba istemiyorum dersen o fiyatlara rover' lar var canavar gibi. klima, elektrikli koltuk, sunroof vs. hem de şahin parasına. bakarsan daha çok araç bulursun bunlar gibi.. ama nolur, bu bahsettiğim gibi araçlar alırsan, son ses müzik dinlerken yanlaya yanlaya gidemezsin. ayrıca aracını sevmek için de illa tofaş almaya gerek yok, ki vosvos' cular kadar aracını hastalık derecesinde seven adam görmedim ben henüz.

lafı uzatmazsak, para ile ruhundaki apaçiliğin alakası yoktur. istersen tr' nin en zenginlerinden biri ol, olmayınca olmuyor o iş. örneklersek;

(bkz: helikopterle adam dövmeye gitmek)
  • (bkz: yarraşk)
  • (bkz: beşiktaşk)
  • bana "tofaş aşktan" ziyade "tofaş şahin k" yı anımsatan yazı. dudullu dolaylarında camında bu yazı olan tofaş şahini gördüğümde sırıtmam ondandır.
  • (bkz: apaçi)
  • varoş tesellisi kavram.
  • sene 2009, olayın olduğu gün arabam yok ve ankara'da iş çıkışı spor yapmak için beysukent'teki base life club'a gittim. dönüşte de 174'e binip çift vasıta yapıp evime (oran sitesi) gideceğim. o zaman baya bi daha genciz, manyağız. araba olmadan spora gidip çıkışta 2 saat otobüs falan çekmeyi kafaya koyabiliyoruz. (manyaklık da değil, aptallık. 1 gün bekle, arabanla git di mi?) neyse, 174 geldi, adam dedi ki bana "abi son seferim oran sitesine gideceğim seni uygun bi yere bıraksam olur mu?" ben de kendisine "abi benle aynı yere gidiyorsun beraber gidelim" dedim şöförle muhabbet ede ede gidiyoruz. adam kırşehir kaman'lı (hikayenin devamı düşünülünce gayet normal) ve yolda gördüğümüz bir faça şahin'in üzerine açılan araba muhabbetinde bana anlatmaya başladı:

"abi bizde kaman'da var bi eleman, adam 7000 liraya doğan aldı içini yaptırmaya 27 milyar harcadı şimdi korkusundan uyuyamıyor sokakta köpek havlasa arabaya bişey mi oldu diyip cama çıkıp arabasına bakıyor"

bahsi geçen 34000 tl lik harcama için şunu söyleyeyim: 2009 yılında 34.000 liraya 0 km c cınıfı araç alabiliyorsunuz. eleman ford focus, citroen c4, volkswagen golf vb araçları 0 almak yerine doğan slx alıp faça çekip hayatını buna adıyordu.

o kadar sene geçti tofaşk ekolü geçmedi. türkiye'de otomotiv tarihinin en önemli fenomeni faça şahin/slx ekolüdür. asla ölmeyecektir. bursa'da tofaş fabrikasında çalışan mühendis arkadaşları da darlamanın en güzel yoludur tofaşk... otomotiv sektörü ile ilgili herhangi bir paylaşımlarının altına "tofaşk" yazdığınızda yaşanan south park sessizliğine de paha biçilemez.
hesabın var mı? giriş yap