• ekseriya doğan görünümlü şahinlerin camına yazılmış bir motto...
  • (bkz: beşiktaşk)
  • (bkz: yarraşk)
  • (bkz: apaçi)
  • ankaragüçlü serhat'ın toplumsal bir yaraya parmak bastığı, ezilenlerin sesi olduğu şarkısıdır. tofaş'ın kuş serisine gönül vermiş insanlarla dalga geçilmesini eleştirmekte, şair burada bayrağa seslenmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=yejpqak2zde
  • bana "tofaş aşktan" ziyade "tofaş şahin k" yı anımsatan yazı. dudullu dolaylarında camında bu yazı olan tofaş şahini gördüğümde sırıtmam ondandır.
  • bugün bir şahin'in tamponunda gördüğüm yazı, kelime oyunu..

apaçi falan demeden bir düşünmeli; altındaki arabayı aşık olacak kadar sevebilecek, onu gözünden bile sakınacak güzel insanlar neden 30 yıllık dandik arabalara mecbur bırakılıyorlar bu memlekette?

görücü usülü evlenip eşini sevmek zorunda kalan insanlarla, maddi gücü ve şartlar buna yettiği için şahin'e aşk besleyen insanların ülkesidir türkiye..

allah sana daha güzelini nasip etsin kardeşim; yok mutluysan da mutluluğun daim olsun..
  • arabamda da olan sticker. kızlar buna bayık artı hasta.
  • ' parası olmadığı için bu arabalara binme.. ' tespitinin bu mottoyu yaşamakla falan alakası yok, tamamen apaçilik ruhu ve biraz da barzoluk ile alakalalı olay bu mottoyu yaşamak.

6 bin liraya arac alıp 4 bin lira modifiye için para harcamak parasızlık değildir arkadaşım. bu araçların fiyatı muadili nice araç var piyasada. apaçi ruhlu olmasaydın da ucuz, tarz bir araç arasaydın alırdın bir vosvos, takılırdın. yok vosvos gitmez bana ama şahin styla da bir araba istemiyorum dersen o fiyatlara rover' lar var canavar gibi. klima, elektrikli koltuk, sunroof vs. hem de şahin parasına. bakarsan daha çok araç bulursun bunlar gibi.. ama nolur, bu bahsettiğim gibi araçlar alırsan, son ses müzik dinlerken yanlaya yanlaya gidemezsin. ayrıca aracını sevmek için de illa tofaş almaya gerek yok, ki vosvos' cular kadar aracını hastalık derecesinde seven adam görmedim ben henüz.

lafı uzatmazsak, para ile ruhundaki apaçiliğin alakası yoktur. istersen tr' nin en zenginlerinden biri ol, olmayınca olmuyor o iş. örneklersek;

(bkz: helikopterle adam dövmeye gitmek)
hesabın var mı? giriş yap