• hastası olduğum kaybedenler kulübü ve gayet güzel işlenmiş "devrim arabaları" sayesinde "gelibolu" belgeseli saçmalığını unutturdu, eline sağlık.
  • çok kibar, anlayışlı, sevimli bir yönetmen olduğunu labirent filminin çekim esnasında görmüş olduğum kişi. ekibinden olmadığım için belki ben bu kadar olumlu düşünmüş de olabilirim; fakat adam hakkında kötü bir şey düşünmek mümkün değil. gördüğüm kadarıyla -genelin aksine-, kaprisli ve kaba değildi. devrim arabaları filmini ve nemrut belgesellerini izlediğimde de kendisine ayrıca bir sempati duymuştum zaten. umarım labirent'ten de memnun kalırız.
  • kendisiyle labirent'i konuştuk. röportaja şuradan ulaşabilirsiniz:

http://eksisinema.com/…portaj-tolga-ornek-labirent/
  • labirent filmiyle iyice kanımın kaynadığı adam. senaryosunu da kendi yazıyor, kendi yönetiyor kim bilir daha neler yapıyor, yapacak.
  • enteresan bir yönetmen.
    bir felaket belgesel gelibolu'dan sonra çektiği devrim arabaları, kaybedenler kulübü ve labirent bambaşka bir yönetmenden çıkmış gibi.
    gelibolu'dan sonra kendine yönetmenlik adına her ne yaptıysa çok iyi yapmış.
  • kaybedenler kulübü ve devrim arabaları gibi harika iki belgesel filme imza atmış yönetmen.yeni belgesel filmler bekliyorum kendisinden.labirent filminin ilk yarısını izleyebildim sadece.ikinci yarıda salondan çıkmak zorunda kaldım o filmi de en kısa sürede baştan izleyeceğim.
  • popüler ama bu popülaritenin arkasına sığınıp nispeten kaliteden kaçınmadan filmler yapan bir yönetmen.en azından izlediğim iki filminde bunu gördüm ama sırf popüler işler yapmasına karşın başarılı diye batman'e yeniden ruh veren,memento gibi inception gibi prestige gibi deha fışkıran senaryoları sinemaya harikulade aktaran kendine has bir stili olan gerçekten farklı işler yapmış farklı bir adamla karşılaştırmak birazcık tolga örnek'e duyulan fanatizmin işidir.benzetilen tek nokta popüler işleri kaliteli yapmaksa popüler işleri kaliteli yapan ama bir tarzı olmayan filmlerinde orijinallikten çok klişe olan onlarca oskarlı filan yönetmen var tolga örnek illaki birine benzetilecekse gitsin bunlardan birisine benzetilsin.dediğim gibi fark yaratan farklı bir sineması olan bir adama benzetilmek tolga örnek için onur vericidir ama onun da motivasyonunu azaltacaktır.

direkt edit : bu entry the dark knight rises sözlükçüler tarafından izlenene kadar zamanın ötesinde filmin sonrasında da en beğenilenlerde olacaktır.
  • 3 farklı filmini de izledim üçü de ayrı güzel ve çarpıcıydı belki son filmi labirent daha az ilgimi çekti, yeni filmlerini sabırsızlıkla beklediğim yönetmendir.
  • izlediğim iki filmi devrim arabaları ve labirent üzerinden söyleyebileceğim şey, bizi "yavuz turgul gösterişi"nin mahkumiyetinden kurtarmakta olduğudur. evet, aynen bu şekilde. çünkü polisiye öyle çekilmez turgul efendi, polisiye, labirent filmi gibi olur. tolga örnek gişe yapabilen filmleri çeker ve hepsinden önemlisi bunları seyircisine saygı duyarak çeker.
hesabın var mı? giriş yap