• kimseyi siklemeyen kadındır. nerde makyaj yapacağımın hesabını verecek değilim heralde. bi de şu var. ben bu kadına saygı duyarım zira aynasız veya göt kadar aynayla makyaj yapabiliyosa.
    sikindirik bi ruj sürmeyi makyaj yapmak sanan zihniyet bambaşka bi inceleme konusu zaten.
  • o kadın benim. makyajdan kastım öyle sahne makyajı falan değil elbette. bir göz kalemi, ruj, allık, biraz pudra yerim müsaitse rimel. hepsi bu.

tüm bunları otobüste uzun kırmızı ışık sırasında, servisin kalkmayı beklediği sırada, ya da oturup bir otobüs durağında gerçekleştirebilirim. tek bir an bile gocunmam. çünkü önemli olan seyahatin sürdüğü sıra değil, menzilde sahip olan görünüm bana göre. kırolukla alakası yok; kaldı ki bana göre makyaj yapan kadın izlenilesi estetiğe sahiptir. durun izleyin valla hoşunuza gider.

daha dün mesela; akşam kursa yetişecekken otobüs durağında bu işi icra ederken yanımda 15 yaşlarında bir ergen oturuyordu, saati sordum allığımı pufpuflarken, bir saat geride olduğunu anladık. son olarak örgü saçlarımı açtım, dalgalarını güzelleştirdim, dudaklarımı son kez kontrol ettim ve aynamı kapatıp çantama koydum.

makyaj yapmak işime yarıyosa, yapılan yerin neresi olduğu benim ilgim dahilinde değildir. rahatsız olan yüzünü öteye çevirebilir. zira yol kenarında işeyenleri gördüğümde ben öyle yapıyorum.
  • çevresinde ilgisini çeken biri yoktur,az sonra gelecek yeni kanlar için makyaj yapıyordur yada sadece içeceğini içerken rujunu yemiştir lavaboya gitmek zor gelmiştir.
  • kıçındaki kaşa göze yapmıyorsa ayıp değildir, günah değildir.
  • bankaci olabilir misal bu kadin. kiyafet yonetmeliginde yuzunuze yakisan hafif bir makyaj yapmasi gerektigine dair bir madde vardir ve ise de hayalet gibi ya da mor goz altlariyla gitmek istemiyordur.

bir yandan da, yolu uzun suruyordur bu kadinin. 50 dakikada varabiliyordur misal gidecegi yere. ve yolda gecen saati de degerlendirmek, evde makyaj yapmakla harcayacagi vakitte de uyumak istiyordur. ki sabahlari 15 dakikalik uyku bile nasil tatli gelir insana.

dogaldir yani. gayet de anlasilirdir bu eylem bence. ne estetik kaygisiyla, ne de krolukla alakasi yoktur kisaca.
  • aynaya bakmadan ruj sürüyor ve dirhem taşırmıyorsa duble helal olsun. bana helal olsun.
  • utangaç olmayan kadındır, rahattır.
  • rimel sürerken ağzını açtığında seksi olabiliyorsa helal olsundur.
    yalarım yeminle...
  • rimel sürerken ruj sürüp bir de sakız çiğneyebiliyorsa helal olsundur. yapamıyorsa da siktirsin gitsin. öyle kadın mı olurmuş.
  • new york tren ve metrosunun olmazsa olmaz tiplemesidir.. sabah trene binerken götüme benzeyen kadınların son durakta inerken yolda kafaları döndürecek güzelliğe erişmelerine adım adım şahit olmak çok keyifli..

ayrıca götümün çirkin olduğunu da nerden çıkardınız ki?
hesabın var mı? giriş yap