• öncelikle;
    seeder = paylaşan kişiler (s ile de gösterilir çoğu yerde)
    leecher = indiren kişiler (l ile de gösterilir çoğu yerde)

eğer torrent'e yeni başladıysanız ve yavaşlıktan şikayet ediyorsanız suçu kendinizde aramanız gerekir. zira torrent sistemin adıdır, türlü şekilde milyon tane tracker vardır. her torrent sitesinin hızı aynı değildir, hiper hızlı olanı da vardır, çok yavaş olanı da vardır. şimdi okurlardan gelen mektuplara bakalım.

------------------------
    soru:
    peki xyz dosyasını indirmek istiyorum. ancak hızlı mı yavaş mı nasıl bileceğim?

cevap:
    indirmek istediğiniz xyz dosyasının seeder sayısına bakmalısınız. paylaşan sayısı ne kadar fazlaysa, hızınız da o kadar yüksek olacaktır. örneğin xyz dosyasında 100 seeder | 5 leecher varsa süpersonik hızlara ulaşmanız mümkün. ancak 100 seeder | 500 leecher varsa hızınız daha düşük olacaktır. çünkü o 100 kişinin 500 kişiyi beslemesi ile, 5 kişiyi beslemesi aynı değildir. genellikle yeni başlayanlar public tracker dediğimiz halka açık torrent sitelerinden download yaparlar. bu sitelerde kaliteli paylaşım yapan kişiler bulmak zor olduğundan, 3 seeder | 1000 leecher gibi görüntüler görmek olasıdır.
    ------------------------

------------------------
    soru:
    onu anladık, peki torrent sitesinin halka açık yer olup olmadığını nereden bileceğiz?

cevap:
    eğer çaba sarfetmeden bir link bulduysanız ve indiriyorsanız bilin ki halka açık bir torrent sitesinden download yapıyorsunuz. kaliteli sunumlar ve yüksek hızlar özel torrent sitelerinde bulunurlar. ancak bu siteler adı gibi özel yerler olduklarından, yalnızca belirli zamanlarda üyelik açarlar, davetiye ile üyelik kabul ederler veya hiç üye kabul etmezler. bu yüzden belirli zamanlarda üyelik kabul eden siteleri her gün ara sıra takip etmeniz gerekir. torrent sitelerine üye olanlardan davetiye istemeniz gerekir. bazı türk ve yabancı forumlarda torrent bölümleri bulunuyor, orada davetiye dağıtanları görmek mümkündür.
    ------------------------

------------------------
    soru:
    iyi güzel diyorsun da, davetiye ile üye oldum. ratio matio bir şeyler diyor bu?

cevap:
    özel torrent sitelerinde ratio sistemi vardır. her sitenin ayrı ratio politikası vardır. genellikle 1.00'ın üzerindeyse ratio siteden atılmazsınız. bu oran şuna göre belirleniyor. 1gb download yaptığınızda, indirdiğiniz dosyayı başkalarıyla sizinde paylaşmanız gerekmektedir. dolayısıyla 1gb indirdiğinizde o dosyayı bir kişiyle paylaşırsanız (yani 1gb upload yaparsanız) rationuz 1.00 olarak kalır. 2gb upload yaparsanız 2.00 olur, 3gb upload yaparsanız 3.00 olur... ancak hiç upload yapmazsanız 0.20'lere kadar yolunuz var. belirli bir süre upload yapmamayı sürdürürseniz de siteden atılırsınız. eğer siz atılırsanız da sizi siteye davet eden kişi uyarı alır. bu da şu demek oluyor, davetiyelerin verileceği insanlar davet eden kişiler için önemlidir.
    ------------------------

------------------------
    soru:
    bağlantımızın çapı ne ki upload yapalım? benim 1gb upload etmem 10 gün sürer.

cevap:
    evet, yabancılar bu derdinizi anlamaz. o yüzden ya seedbox denen çözümlere başvurmalısınız, ya üniversitede bir tanıdık bulup bir gün oradan gb dolusu upload yapmalısınız ya da fake upload denilen olaya başvurmalısınız. fake upload her ne kadar kötü bir şey olsa da, türkiye'de bu internet fiyatları ve bağlantı hızlarıyla eğer kaliteli sunumları indirmek istiyorsanız, o ortamlarda bulunmak istiyorsanız mecburen tutunmak zorunda olduğunuz bir daldır. türk torrent sitelerinde bunu yapmayınız, zaten yaparsanız yakalanırsınız ve siteden atılırsınız. ancak bazı yabancı özel torrent sitelerinde yapabilirsiniz. bazı sitelerde fake upload yapmak neredeyse imkansızdır. (bakınız: bitmetv) fake uploadçıların sayıları artmasın diye bu yazımda nasıl fake upload yapılacağından bahsetmeyeceğim, ama aramaya inananlar google'da bulacaklardır.
    ------------------------

------------------------
    soru:
    hangi torrent programını kullanalım, bittorrent mi?

cevap:
    hayır. torrent programı olarak iki tane program tavsiye edebilirim. çoğu özel torrent sitesi de zaten bu ikisini kabul eder. örneğin flashget ile torrent indirmeye kalkarsanız çoğu yerde banlanabilirsiniz. vuze(eski adıyla azureus) veya utorrent kullanmanız sizin yararınızadır. eğer vuze kullanırsanız ayarlarından klasik görünümü seçmeniz de görsel olarak temiz, kullanışlı görüntü almanızı sağlar.
    ------------------------
  • üye olmadan ve vpn'siz kullanılabilen etkin birkaç sitesi kalmış;
    her türlü ve her boyutta dosyanın paylaşılabildiği bir uygulama.

- https://torrentgalaxy.to/
    ( https://tgx.rs/ )

- https://1337x.to/

- https://yts.mx/

-----------------------------------------------------------------

şu dönemde sunucular oldukça çok zorlanırken
    torrent paylaşım felsefesinin güçlü kalması için
    lütfen dosyanız iner inmez listeden kaldırmayın
    indirdiğiniz kadar gönderim olunca kaldırırsınız
    orijinal dosyayı değiştirmemelisiniz bu sebeple.

-----------------------------------------------------------------

android tv için:
    seyirturk ( https://seyirturk.tk/indir/ )
    torrent kullanamayanlar veya türkçe dublaj arayanlar için başlıklardan/kategorilerden seçerek tv'de reklamsız film/dizi izlemek için idealdir, reklamsızdır ve ücretsizdir. yıla, ımdb puanına göre filtreleme veya isim araması yapmak ücretli üyelik gerektirir. ücretli üyelik de bir cihaz ile sınırlıdır o yüzden aklınızdan bile geçirmeyiniz ücret ödemeyi bunlara.

inat box ( https://inattv35.link/ )
    lig tv, exxen, gain vb.lerinin içeriklerine ön reklam izleterek ücretsiz erişim imkanı veren uygulama.

reklamsız youtube: smarttubenext
    ( https://github.com/…arttubenext/releases/tag/17.95s )

''otgviewer'' 3,6 puanlı uygulamayı tv'deki mağazadan yükleyin, usb'deki apk dosyanızı bu uygulamada açıp, kurun.
  • son zamanlarda abd'nin başını çektiği* hamlelerle avrupa'nın da musallat olduğu* tamamıyla yasal ve insani bir haktır torrent platformu.

parasını herhangi bir şeye harcamaktan çekinmeyen; şekilci, popülist insanlar telif hakkı vb. diye sağda solda ağlayanlara destek veriyor. uzun yıllardır torrent kullanıcısıyım. torrent sayesinde satın aldığım materyallerden oluşan bir arşivim var bunun yanı sıra dijital bir arşivim de var. torrent bize seçme hakkı sunar. bir müzik albümü, bir filmi gidip marketten almaya kalkın; bilgi edinmek için arkasını okuyun. hemen ''müthiş'', ''son zamanların en iyisi'', ''über sürükleyici'' vs. gibi bu yorumları yazmak için güzel paralar alan ve bu paraları sizin cebinizden çıkacak olan birim satış fiyatları üzerinden kazanacak olan eleştirmenlerce yazılmış güzide yorumlar görürsünüz. bugüne kadar direk arkasını okuyarak aldığım ürünlerin yüzde doksanı dandik çıkmıştır, bırakın bir daha izlemeyi, aldığıma pişman etmiştir beni.

durum şudur ki herkes ürettiği şeyi satmak ister, onun satılmaya layık olduğuyla ya da müşterinin buna karar verme hakkıyla ilgilenmez. cicili bicili ambalajlar içinde satmaya çalışır onu. reklam denilen şeyin yalanlar üzerine kurulduğunu hepimiz biliyoruz. aptal gibi neden denemek yerine sadece ambalajına bakalım o zaman? torrent bize bu hakkı sunar. sonuçta birileri bu ürünü satın alır ve bunu torrent dosyası şeklinde internete servis eder. beğenen kişiler, parasını hakettiğini, arşivlenmeye değer olduğunu gören kişiler de onu satın alabilir. ben şahsen öyle yapmaktayım, beni buna inandıran ürünleri satın almaktayım çünkü bizler üreticilerin kolaylıkla kandırdığı window shopperlar olmamalıyız.

kapitalizme darbe vuran sosyal bir sistemdir torrent platformu. karşınızda sizi tanımayan kişinin hiçbir karşılık beklemeden satın aldığı, edindiği şeyi sizinle paylaşmasıdır. ve yine sizin çabalarınızla onun daha da yayılmasıdır torrent. popüler olmayı hakederse zaten bir çok kişi onu satın alacaktır, alıyor emin olun. bir de size söyle bir şey söyleyeyim, aynı malın çoğaltılarak milyonlarca kez satılması olayı da nereden çıkıyormuş? filmi ben satın aldıysam, ticari bir kazanç elde etmediğim sürece istediğim kadar paylaşırım. bu insanlara göre film kiralama olayı da yasadışı hatta yarın kalkıp size satın aldığınız filmi 5 kişiden fazla aynı anda izlemeniz yasalara aykırıdır da derseler şaşırmayın.

dijital medya ürünleri dışında bilgi aktarımının da sağlandığı bir ortamdır torrent ve bilginin telif hakkı olmaz. bilgi evrenseldir, herkesin merak ettiği şeyleri öğrenmeye hakkı vardır parası yetmese de. south park'ın telif haklarıyla alakalı çok güzel bir bölümü vardı onu izlemeyenlere izlemelerini tavsiye ederim.

--- spoiler ---

eee, albüm satışları beklenenin altında kaldığı için metallica üyeleri malikanelerinin bahçesine altından havuz yaptıramıyor ne kadar üzücü!!!

--- spoiler ---
  • populerliginden hicbir zaman bir sey kaybetmemistir, aksine surekli kazanmistir

edit: burada bi aralar "rapidshare benzeri siteler sayesinde populerligini gunden gune kaybediyor" tarzi bi entry vardi. silinmis.
  • yaratanı kesin cennetliktir. bir bu bir de bu alt yazı olaylarını ayarlayan arkadaşlarla çok büyük minnet duyuyorum. allah onların evlerini her zaman ateşlerden uzak tutsun, iki cihanda da mükafatlandırsın. amin.
  • okyanusun ortasında, kaslı bir kol kafasını kavrayıp onu denizin altına bastırırken; tüm gücüyle arada bir aldığı nefeslerle hayatta kalan.

1- ilk etapta torrent sitelerine saldırdılar. bilen bilir*; her torrent sitesinin kendi tracker'ı vardı. bunlara saldırdı otoriteler.
    2- elemanlar biz tracker değiliz artık, başka tracker kullanıyoz dediler. otoriteler bu sefer torrent dosyası barındırana saldırdı. torrent dosyası host edenleri alaşağı ettiler.
    3- magnet linkler ortaya çıktı. artık torrent dosyası yoktu. magnet link ile blog'ununzdan bile link verebiliyordunuz bir torrent'e. trackerlar da public hale geldiler. public trackerlar bizim sikimizde olmaz ne olduğu, log da tutmuyoruz, yardırın dediler. sonra bunlara erişimi kısıtladılar.
    4- bu sefer geçmişten dht, peer exchange teknolojileri devreye girdi. şu sıralar hala bu şekilde gidiyor işler. fame torrent sitelerine girin bakın, artık tamamen dht ve pe üzerinden dağıtılıyor torrentler.
    5- otoriteler yine en başa döndü bu sefer; torrent sitelerine saldırıyorlar. tüm fame sitelere inanılmaz bir saldırı var.

merakla izliyoruz ve gerçekten saygı duyuyoruz. bu derece büyük bir savaşta, elindeki tek gücü beyni olan, kısıtlı imkana sahip bu insanlar saygıyı hakediyorlar.
  • torrent yapısında download bitince kapatıp seed etmemek, yatakta işini bitirince kıçını dönüp uyumaya benzer.

en fazla özveri gerektiren paylaşım biçimidir, ama takır takır indirir.
  • son zamanlarda bakıyorum millet davetiye derdine düşmüş. ne davetiyesi kardeşim? toplaşın, çok değerli bilgiler vereceğim. evrenin genişlediği hızla paralel olarak genişleyen torrent alemindeki tüm içeriklere ulaşmak adına elimizin altında olması gereken proxy'li siteler var. aşağıda vereceğim linkte önde gelen tüm torrent siteleri eksiksiz derlenip özenle proxy'li halleri paylaşılmıştır. sadece "enjoy it" diyebilirim.

https://unblockit.app/

şimdi gelelim virüs konusuna. gözünüzü virüs korkutuyorsa eğer aşağıda vereceğim yönergeleri uyguladıktan sonra virüs derdiniz neredeyse hiç olmayacak. 10 senelik aktif torrent kullanıcısı ve içerik üreticisi olarak hiçbir zaman torrent platformundan virüs yemedim. tabi ki zararlı dosya indirdim fakat bunu çalıştırmadım her zaman eset müdahale etti. torrentten virüs indirseniz bile o dosyayı açmadığınız veya tıklamadığınız sürece virüs kesinlikle bulaşmaz bu windows işletim sisteminde değişmeyen bir kuraldır. sadece istisnai olarak zero-click exploit olayı var o da çok çok düşük bir ihtimal. zaten antivirüs çok yüksek ihtimal böyle bir olaya müdahale edecektir fakat ihtimalleri düşürmek adına mutlaka torrent yazılımınızı ve işletim sisteminizi güncel tutun.

eset internet security indirip kuruyoruz. güncel keyleri esetis.tr.ggsitesinden bulabilirsiniz. (sitedeki keyler deneme sürümü olup orijinal lisanstan kesinlikle hiçbir farkı yoktur. deneme lisansında tüm özellikler full açılır.) peki neden eset diyecek olursanız aktif olarak makine öğrenimi, yapay zeka ve imza virüs veritabanı hazinesi konusunda bir numaralı yazılım. adamların felaket bir zararlı yazılım istihbarat ağı var. günde on binlerce zararlı yazılım kullanıcılardan bulut sistemlerine kullanıcılardan habersiz aktarılıyor ve bunu yapay zeka zararlı yazılım olup olmadığını tespit edip laboratuvardaki mühendislere aktarıyor ve mühendisler son teşhisi koyup çok kısa bir sürede imza veritabanına ekliyor. kardeş sen ne diyorsun özet geç diyecek olursanız bu torrentteki oradaki buradaki yeni nesil cryptolocker, trojan, rootkit ve bunun gibi ciddi zararlıları eset, live grid aracılığıyla saniyeler içerisinde eset laboratuvarlarına aktarıyor ve burada teşhis konuyor. kısaca sizi gerçek zamanlı olarak koruyabilecek en iyi yazılım eset'in ürünleridir. yazılım mühendisliği konusunda aşmış bir şirkettir.

tek sıkıntı eset'in crack yazılımlarına çok müdahale etmesidir. crack yazılımlarına müdahale etmesinin sebebi etik kural gereği son kullanıcıyı korsan yazılım hakkında uyarmasıdır. ama problem yok ben buna da çözüm buldum. eset bu içeriklere "tehlikeli, şüpheli ve istenmeyen türden olabilecek uygulamalar" ismini takmıştır. bu üçlüyü görüğünüz zaman korkmayın bunlar sarı bildirimle gelir ve tehlikeli değildir siz sadece kırmızılardan korkun. yıllarca crack yapımcılarını takip eden birisi olarak eset yazılımının istisnalarına bu crack dosyalarının türevlerini ekledim. size vereceğim eset ayar dosyasıyla piyasadaki cracklerin %95'inden fazlasına müdahale etmesini engelleyebilirsiniz. vereceğim ayar dosyası açık kaynak kodludur. istediğiniz gibi dosya içeriğini inceleyebilirsiniz. kesinlikle zararlı yazılımları istisnalara almadım bunun altını özellikle çiziyorum sadece güvenilir crack yapımcılarının türevleri vardır.

ayar dosyası için tık

ayarlar > ayarları al/ver > ayar al > üç notkaya basın ve .xml dosyasını seçip > al butonuna basın ayar dosyası aktif olmaya başlar.

peki bu ayar dosyasını uyguladınız ve aylar sonra bir crackli program indirdiniz eset crack dosyasına müdahale etmeye çalıştı. burada yapmanız gereken şey çok basit. karşınıza gelen uyarı penceresinde hemen sağ altta "gelişmiş seçenekler" ardından hemen solunda en alttaki seçenek "imzayı algılama dışında bırak" seçeneğini seçin ve sağdaki "yoksay" balonuna tıklayın. o crack'e bir daha eset ötemez.

antivirüs mevzusunu çözdüğümüzü varsayıyorum. hangi torrent yazılımını tavsiye ediyorsun diye soranlar olacaktır. qbittorrent bu konuda en iyisidir.

izleyici güncellemek için nereyi tavsiye edersin diye soruyorsunuz. arkadaşlar sağda solda bulacağınız 2020-2021 güncel tracker diye verilenler genelde işe yaramaz. siz başlamayan torrent dosyasının aynısını başka torrent sitelerinden bulup izleyicilerini birleştirin. tam olarak ne demek istediğini anlayamadım diyenler olacaktır. hemen açıklayayım. misal veriyorum "dr dre 2001" albümünün .flac halini indireceğiz. bir içerik bulduk adı "dr dre 2001 24 bit flac [fmr]" bu tırnak içine aldığım ismin aynısını diğer torrent sitelerinden aratıp magnet linklerine tıklayıp izleyicileri birleştirin. zaten magnete tıklayınca okey deyince direk izleyici birleşiyor. eğer yine de torrent başlamazsa vpn açarak deneyin. yine de başlamazsa farklı ülkelere bağlanıp deneyin. antivirüsün internet için güvenlik duvarını kapatmayı da unutmayın başlamazsa. hangi vpn'i tavsiye edersin derseniz fsecure freedome tavsiye ederim. trial reset'i de var her 5 günde bir trial resete iki kere tıklıyorsunuz sadece bu kadar.

kardeş en üstte paylaştığın linkte bir sürü torrent sitesi var. bana şöyle maximum 10 15 tane öner de oralarda takılalım diyenler olacaktır. en sağlam içerikler aşağıda listeleyeceğim torrent sitelerindedir. en yukarıdaki linke tıklayarak isimlerinden giriş yapabilirsiniz. tam link verirsem proxy siteleri btk engeller. esenlikler dilerim.

1337x
    kickass
    proxybay
    limetorrents
    manova
    magnetdl
    rarbg
    torlock
    torrentz2
    torrentdownloads
    bt4g
    dirtytorrents
    torrentdownload
    yts unblockit
  • senelerce emule kullanmis birisi olarak alismakta hala gucluk cektigim p2p cesidi.

emule vb diger paylasim programlarini kullananlar bilirler hicbir yere hicbir durum altinda herhangi bir odeme yapmazsiniz. torrent'te oyle mi? herkes bir yerlere bir seyler verme cabasi icinde. gercekten boyle, yani birileri bir sey istemeden bile verecek durumdalar. ilk basta bunun kaliteyi ve sunumlari arttirdigini dusunuyordum sonradan baktim ki en ufak bir ucret talep etmeyen yerde de kaliteli paylasim yapiliyor. parayla alakasi yokmus yani bu mevzunun. kaldi ki emule'de senelerdir yuzlerce, onbinlerce sunum gordum, "abi paramiz yok" diyip bu isten cekileni, "vermiyorum top benim" diyeni gormedim.

gelelim bir baska mevzuya. sitelerdeki buffer tabir edilen up oraninin yuksekligine ve hesap arayan insanlara. yalan yok, birkac defa yeni basladigimdan uyeligi cok zorlu olmayan yerler icin davetiye istedim. sagolsun kimse geri cevirmedi. fakat etrafa bir bakiyorum herkes yok efendim tavsan, yok bilmem neresi ariyor deli gibi. karsiliginda 10 tane hesap teklif edenler, para onerenler ohooo. dedim herhalde manyak gibi paylasim var o trackerlarda. cok ovulen bir tanesinde uyeligi olan birisine sordum neler var, gunde kac sunum yapiliyor seed/leech oranlari ne alemde diye. gosterdi etti, ne oyle hicbir yerde bulunmayan sunum var ne de super seed olayi. bildigin tracker iste. boyle dedigimde "yok abi prestij burasi" dedi. lan neyin prestiji? manyak misiniz siz?

adam deli gibi buffer yapmis, cat site kapaniyor. adam gitmis deve yukuyle para bayilmis vip almis, cat site gidiyor. yok anacim cekilecek dert degil acikcasi bu. halbuse hic bunlara gerek kalmadan 5-6 hesapla gayet kotarilabilir bu is vip falan olmaya da gerek yok. somuruculukle alakasi yok yalniz bunun. bir yerde soyledim bi topa tutulmadigim eksik kalmisti. en somuruculer vipler zaten. amac paylasmak ve ulasmak ise gerek yok boyle egzantirikliklere.

1) tum turk trackerlara uyelik kolay, uye olun. (leechturk, torrent-arena, bitturk)
    2) arenabg, zamunda.net ve demonoid gibi ratio hesabi sormayan yerlere uye olun.
    3) uyeligi sansa bakan torrentbytes'a ve bittorents.ro'ya uye olmaya calisin.
    4) bitsoup'a bulasin arada. dikkat edin o size bulasmasin.
    5) mininova gibi arama sitelerinde aratin bulamadiginiz bir seyi.
    6) bunlar yemedi mi (bkz: torrent siteleri)

bu kadar basit. uye oldugunuz bir yere de para falan vermeyin, deli mi sikti sizi? illa para mi istediler, siktir cekip emule kullanin, orijinalini alin baska bir sey edin. paylasim mantalitesine aykiri amina koyim vip falan. sikime vip. bak demedi deme ibrahim, sonra birileri paralari cukka edip kacar veyahut gonderdigin hesaplar incelemeye alinip basin belaya girer. demedi deme.
hesabın var mı? giriş yap